Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a velemenyetek a szoptatasr...

Mi a velemenyetek a szoptatasrol ill tapszerrol? Bovebben lent!

Figyelt kérdés

Szerintetek mi a jobb ha nincs lehetoseged valasztani h szoptasd a picid vagy sem vagy az ha megkerdezik a terhesgondozason,hogy szeretned szoptatni vagy sem?Velemenyetekre vagyok kivancsi,mert en kulfoldon elek es itt nem szokas szoptatni es megkerdezik h szeretned vagy sem!Rajtam is meglepodtek mikor azt mondtam h szeretnem!

2hos kisfiu anyukaja


2010. máj. 12. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem igazán értem a kérdésedet.

Mi az, hogy megkérdezik, hogy szeretnéd-e szoptatni, vagy sem... 2 hónaposan? Ha Te szeretnéd szoptatni, és van is tejed, ami a babádnak elég, jól fejlődik tőle, nagy ívben sz*rnék én rá, hogy hol mi a szokás. Az anyatejnél nincs tökéletesebb táplálék egy csecsemőnek, és nagyon jó immun erősítő is, ezt ne felejtsd el. 6 hónapos koráig elég neki csak az anyatej. Ja, és nem utolsósorban jóval egyszerűbb megetetni egy szoptatott babát, mint egy tápszereset.

2010. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mint leirtam terhesgondozason kerdezik meg es igen ne lepodj meg van ilyen!Van olyan orszag ahol 10 kismamabol 1 szoptat!ES ez a termeszetes!En sajnos csak 6 hetig tudtam szoptatni a picuromat!
2010. máj. 12. 17:14
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Melyik ország ez? Végülis ha megkérdezik, ha nem úgyis te döntöd el. És nyilván az épeszű ember, ha van lehetősége, akkor szoptat. Amúgy ez a kérdés a régi könyvekben is felmerül. Pl a Spoch könyv 80-as évek beli kiadásában is úgy kezdődik a szoptatás rovat, hogy " Ha úgy döntött, hogy szoptatni szeretne..."
2010. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Az anyatej mindig kéznél van, megfelelő hőmérsékletű, ingyen van, és nem utolsó sorban ideális mennyiségben tartalmaz minden tápanyagot és immunerősítő anyagot. Ez utóbbira a legprofibb tápszer sem képes. Teljesen felháborítónak tartom, ha valakinek lenne teje, és tudna szoptatni, csak "divatból" nem szoptat, vagy mert félti az alakját. Nem érdekelne, hogy az adott országban mi a szokás, a gyerek érdeke fontosabb.
2010. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Én örültem volna neki, ha a kisfiam szopik. Ha elindultunk pl anyukámék, akkor egy nagy pakkot kellett vinni, hogy a tápszert el tudjam ott is készíteni, ráadásul éjszaka a cici kéznél van, nem ordít a baba amíg elkészül a tápszer.

Egyszerűen nem értem az olyan anyukákat, akik önként mondanak le a szoptatásról.

2010. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Elég szomorú, hogy ezt megkérdezik, támogatniuk kellen a szoptatást, hiszen a gyerekek manapság nem sok egészségeset kapnak, sajnos.

De az anyatej még az és ezt a lehetőséget is elvszik a babától.

Fe sem merült bennem, hogy nem szzoptassak, sajnálom aki nem tud, de nem értem meg azt aki, nem akar.

Ott a fejekben van a baj.

2010. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
bárcsak szopizna a babám...de fejek neki két óránként, hogy anyatejes baba lehessen.A meddig csak van tejcsi csak azt szeretnék neki adni, nem tápszert. Nem is értem azt aki nem akar szoptatni. Ha nagy néha mégis szopizik egy-két kortyot számomra gyönyörűséges még csak nézni is.És az érzés semmihez nem fogható, olyankor még erősebben érzem azt, hogy édesanya vagyok :)
2010. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Azert azt ne felejtsuk el,hogy ez nem feltetlenul kenyelmi szempont miatt alakult igy, hanem azert, mert nem mindenhol olyan a szocrendszer felepitese,mint nalunk.

Az elso gyermekemet kulfoldon szultem. Tudni kell, hogy a szulesi szabi megkezdesetol csupan az elso hat hetben van az itteni fizetes-gyed aranyt megkozelito juttatas (es nem szulestol szamitva a hat het, hanem szulesi szabitol, tehat ha jot akar az ember, akkor 38. hetig illik dolgozni,a veszelyeztetett terhesseg,illetve tappenzre vonulas konkretan nem letezik, nincs haziorvos, aki bevallalna a hosszu tavu tappenzre vetelt). A hat het lejarta utan annyi penz jar,mint kb az itthoni gyes es az is csupan nehany honapig,nem evekig.

Magyarul: ahol a ferj atlagosan keres es nem kimagasloan,valamint nem akarnak evekre a beka feneke ala kerulni anyagilag, ott sajnos mar a terhesseg 3-4. honapjaban be kell iratni elore a babat bolcsibe es szules utan 4-6 hettel visszamenni dolgozni.

Eppen ez az a nehezseg, ami miatt generaciok ota csokkent a szoptatas merteke, merthogy sokan el sem kezdik, mert ugy gondoljak, hogy nincs ertelme,hiszen par heten belul akkor az elapasztassal, levalasztassal kell szenvedni. Mert ugyan a munkaltato koteles lenne megoldani azt, hogy a fiatal anyuka a munkahelyen kulon szunetet kapjon a fejes idejere, valamint a lefejt tejet raktarozhassa normal korulmenyek kozott, hogy a babanak hazavigye,de ez megsincs megoldva a legtobb munkahelyen.

En spec nem igy csinaltam,mi vallaltuk a nyomort, hogy otthon maradhassak a babaval (igaz, hogy igy is tapszer lett a vege sajnos).

Azert irtam le a sztorit,hogy lassatok, nem mindenki gonosz, rossz anya,aki azokban az orszagokban el,csupan ehhez alkalmazkodtak, mert erre volt szukseg.

2010. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
20:14 vagyok.Kedves utolsó válaszoló, szomorúan olvasom, hogy külföldön milyen nehéz a szoptatást kivitelezni.Tudom, hogy ez azért ott sem általános, és mint te is sokan bevállalják az otthon maradást még ha kevesebb a pénz akkor is.Ez becsülendő dolog, és azok az anyukák is tiszteletet érdemelnek akik a munkahelyen bevállalják a fejés procedúráját.Hát ilyenkor azért hálát adok az itthoni lehetőségért, hogy nálunk nem így van.
2010. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én tápszerezem. Tőlem itthon is megkérdezte a védőnőm.

Nem volt ezzel semmi gond. Most már 2 éves.

2010. máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!