Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek az éjszakai...

Mi a véleményetek az éjszakai szoptatásról való leszoktatásról?

Figyelt kérdés
7 hónapos a fiam és 2-3 óránként - születése óta - kelünk és eszünk. Szépen fejlődik, mosolygós, jókedvű baba. Már délelőtt és ebédre is eszik szilárdat a szoptatás mellett. Ma voltam a gyerekorvosnál és mondta, hogy nagyon sűrűn kel éjszaka és el kellene hagyni az éjszakai evéseket. Etessem meg legkésőbb éjfél körül (ekkor is szokott kelni) és reggelig ne szoptassam. Meg azt is mondta, hogy mérjem meg este mennyit eszik, mert lehet, hogy nem eleget és azért kell ennyiszer (írt fel Sinlac tejpépet, hogy mérjem egy-két napig és ha keveset eszik este, akkor adjam ezt neki mellé). Nektek erről mi a véleményetek? Tényleg ne tegyem mellre ha hajnalban felsír? Ez nekem olyan furcsa.
2010. szept. 3. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

ennyi idősen már nem éhes éjjel egy baba, hacsak nem kevés a tej.

egyetértek az orvosoddal. most kell elkezdeni, különben még 1 évesen is fogja éjjel követelni a szoptatást.

2010. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te düntöd el....

A lányomat 14 hónaposan 3 nap alatt leszoktattam az éjjeli szopiról.Majd egy hét múlva elmaradt az esti alváselötti is.....

A fiam 6 hós még 1x 2x ébred,és kap cicit.10 hós koráig biztosan meg is kapja ha kéri...Pláne,hogy jönnek a fogai.Megnyugtatja öt.

2010. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bocsi "döntöd"
2010. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Az én kisfiam 3 hónapos és csak anyatejet kap, este 9 körül eszik, aztán legközelebb 5 körül, de már előfordult az is, hogy este 8-tól reggel 6-ig kibírta. Napközben egyébként 3 óránként etetem.

Azt, hogy a baba éjjel is felkel/felsír az éhség mellett sok minden más is okozhatja: zaj, rosszat álmodik, front, nyugtalankodik a foga, stb. Az én kisfiam is felsír néha, de ha látom rajta, hogy ő még igazából nem akar magához térni az alvásból csak valami kicsit megzavarta, akkor inkább visszaaltatom, mert úgysem fog rendesen enni.

Persze egy 7 hónaposnál már a megszokás is nagy úr, lehet, hogy nem lesz vele egyszerű elfogadtatni, hogy éjszaka nincs nasi... De hosszú távon ő is jobban jár, ha megtanulja szépen, hogy az éjszaka alvásra való és nem evésre

2010. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem kilenc hónapos a kisfiam, éjjelente többször is felkel és szopcsizik (nem igazán az éhség miatt, mert csak egyet-kettőt kortyol és aztán alszik tovább, szerintem ez még a biztonságot jelenti neki, a komfortérzetéhez kell). Nem vagyok a híve annak, hogy éjszaka hagyjuk sírni a babát, én sajnálom. Engem is letoltak a miatt (a védőnő), hogy magam mellé veszem éjjel, de nem érdekel. Én így érzem jónak, lehet, hogy nem helyes, de ez van. Kiegyensúlyozott, mosolygós baba és ez mindennél többet ér.
2010. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól mondta az orvosod. Még pici korban normális hogy éjjel-nappal 2-3 óránként esznek, mert a tejet egyből meg is emésztik. De több hónapos korban már megváltozik az emésztésük és hasonlóképp működik mint a felnőtteknél, tehát éjszaka emészt. Éppen ezért éjszaka hagyni kell pihenni a gyomrot. Ha nem hagyjuk pihenni, akkor ez később gyomorpanaszokhoz is vezethet. Mi felnőttek sem szoktunk éjszaka enni. És teljesen elképzelhető hogy nem azért kel mert éhes, hanem valami megzavarja az álmát és felébred. A foga miatt is lehet. Az én lányom a mai napig felébred többször is, ő már 14 hónapos, eleinte én is megszoptattam, majd leszoktattam róla. Azóta is kel, de elég neki a cumi a visszaalváshoz. Tehát ha éhes lenne akkor biztos nem aludna vissza.
2010. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5,5 hós a fiam, és éjjel megébred. Ilyenkor nem használ a cumi, csak tovább forgatja a fejét jobbra-bala kétségbeesetten. Láthatóan éhes.


És ha éhes, akkor megetetem, nem érdekel, hogy mit mond a gyerekorvos. Nincs olyan, hogy ennyi meg ennyi idős korára át kell aludnia az éjszakát. ha élhes vagyok, én se tudok aludni, de én legalább fel tudok kelni az ágyból, hogy egyek valamit.


Csak azt az egyet tudnám megérteni, mi a fenének írt fel neked tejpépet, ha egyszer van tejed???

2010. szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezt tanácsolták. Nem jött be. Visított szegény. Aztán 15 hósan magától elhagyta az éjszakai szopit. (volt elég tej pedig)

Sok sikert! Max. marad minden a régiben.

2010. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális?Nem normális?

Ha igényli,miért ne?

A gyerekek nem mindig olvassák el a tankönyvet!

Az én fiam 15-hós koráig 5-6x éredt egy éjszaka,és csak a cicin aludt vissa.Már túl vagyunk rajta,csak reggel ébred elöször.Nekem is nagyon fársztó volt,de nem volt szívem töle megvonni a cicit.Magától elhagyta,és kész.

Kitartás!

2010. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18 hónapos a kisfiam. Még 1x ébred éjjel. próbáltam tőle elvenni, 20 percig bírtam hallgatni az ordítását. Majd leszokik, volt már hogy nem ébredt éjjel. Nem érzem tehernek, hogy felkeljek hozzá 5-10 percre.
2010. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!