Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha fogy a tejem?...

Mit tegyek, ha fogy a tejem? Melyik megoldást választanád?

Figyelt kérdés

9 hetes a kislányom, és kevés a tejem. 2 ciciből tud enni 50 grammot, a 120 helyett...

Mindenki mást tanácsol.

Van egy olyan verzió, hogy 3 óránként keltsem, szoptassam, mérjem és pótoljam tápszerrel.

Van egy olyan verzió, hogy egyik etetés cici legyen, a másik tápszer.

Van olyan verzió is, hogy 2 óránként etessem csak egy ciciből...

A laktoherbet nem tudom inni, fáj tőle a pici hasa.

Most szedem a homeos bogyót, iszok eleget, eszek, és minden cici után fejek.

Melyik megoldás lehet a humánusabb, jobb, annak érdekében, hogy megint hamar elég legyen a tejem és a kicsi se éhezzen? Mit tanácsoltok?


2010. máj. 11. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

NE pótold! Inkább szoptasd gyakrabban.Az se baj, ha 3-4 napig nem elég. Megszaporodhat a tej.Tarts ki, érdemes.Ha két hét után se elég, akkor ráérsz pótlást adni, de akkor már sokan el is választják magukat.

Ha pótlod is, csakis kanálból! Cumit ne adj,mert annyi a szoptatásnak.Ha kitartó vagy alkalmazkodni tudsz a megnövekedettt igényéhez. És fogadd el a régi tanácsot! Egyél meg naponta 4-5 tányér köménymagos rántott levest 2l gyümölcslé

2010. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Csak igény szerint szoptass, ha kéri a baba, tedd mellre. Ez az egyetlen lehetőség. Ha pótolsz, azzal rövid úton véget vetsz a sszoptatásnak. És ne mérd a babát, csak magadat stresszeled vele. Szólni fog ő, ha nem lakott jól.
2010. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne pótold tápszerrel! Minden egyes csepp tápszer, amit lenyek a babád, elveszi az étvágyát az anyatejtől, így kevesebbet fog szopizni, így még kevsebb tejed lesz stb, és pár hét alatt teljesen el fog apadni.


A melled KÉPES RÁ, hogy elegendő tejet termejen a babád számára. Sajnos sok anyuka nem tudja, hogyan csinálja, és hagyja magát rábeszélni a táposzerre. :-(


[link] A mell annál több tejet termel, minél több inger éri. Azaz minél gyakrabban és minél hosszabban kell szoptatni.

1) nem kell betartani a 3 órát. Tedd mellre gyakrabban, amint megéhezik. A babád megcsinálja magának a több tejet.

2) ha az egyik cicit kiszívta, kínáld meg a másikkal. Legközelebb azzal a mellel kezdjétek, amelyikkel befejeztétek, hogy a hátsó, zsírdús tejet is ki tudja szopizni a kicsi.

3) a sok tej feltétele: sok pihenés, sok fekvés, sok folyadék, semmi idegeskedés, semmi stressz. Saját tapasztalat: ha fejés előtt egy órát fekszem, több tejem van, ha két fejés között házimunkát végzek, feleannyi a tejem.

4) görögszénamag-tea. Csak két napig ittam, de azonnal megdobta a tejmennyiségemet. Este kezdtem inni, és reggelre már több lett.


Kitartást!

2010. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Mindhárom válaszolóval egyetértek. Ugyanazt írták le, tedd gyakrabban cicire, és hosszabb ideig. Beállítja magának a baba a kereslet-kínálat elv alapján a t több tejet. Ne mérj!!!! Felesleges stressz. A baba szól ha éhezik nyugi. A homeopátia nekem is segített. A pihenés még a nagy lényeg. Prógálj többet pihenni, és két ciciből nyugodtan szoptathatsz, csak vigyázz a zsíros tej, ami esetleg benne marad, nehogy begyulladjon. Akár fejheted is szoptatás után, ha gondolod, hogy nem szívta ki. Kitartás! És legyen önbizalmad. Lehet megnőtt a kicsi igénye, semmi baj, két-három nap és beállítja magának hozzá az elegendő tejet is. Sok sikert!
2010. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs teljesen igazatok, bár az egész sztorit nem akartam leírni, mert hosszú..

Észrevettem, hogy kislnyom vizelete egyre kevesebb. Szóltam a dokinak, aki azt kérte, hogy mérjem a pelenkáit-ez volt szerdán. Mértem, de péntek reggel teljesen száraz pelust vettem le róla-ami ugye azért nem normális... Vittem vissza a dokihoz, aki nem talált semmi fizikális elváltozást, beutalt a kórházba vérvételre-vesefunkcióra és hasi uhra. Be is mentünk, fel is vettek, és a mérések alapján derült ki, hogy nem eszik eleget. A neki normál a 120 gramm lenne, de ő csak 50-et evett a két ciciből (addig meg csak egyből szoptattam).. szóval szegényem éhezett. Sosem gondoltam volna, hisz végigaludta az éjjeleket, délután akár 5 órát is aludt, szóval nem gondoltam volna, hogy nem eszik eleget. A súlya is gyarapodott, igaz nem sokat, 2 hónap alatt 1 kgot.

A kórházban muszály volt neki tápot adni, nem volt kérdés, hogy kiderüljön, ez-e az ok... és ez volt. Ha evett, volt "kiadás" is, megindult a pisi kaki (ami csak 5 naponta volt).

Szóval nem engedtek haza, amíg nem evett, nem pisilt és nem hízott valamennyit. Azóta meg mivel tudom, hogy nem eszik eleget, nem kívánom éheztetni...

Abban igazatok van, hogy mintha tudná, hogy ha nem lakik jól, kap mást is, mert várja és követeli.

De cicizni még cicizik és ki is szívja ami benne van, mert fejni már nem tudok utána.

A kórházban javasolták az első két verziót, a 2 óránkénti cicit a körzeti javasolta. De ha kiszámolom ezt a verziót, a neki kellő 750 gramm helyett csak 240-et tud enni(ha egyáltalán annyit tud..), és ez nagyon kevés, még ha csak pár napról is van szó!!

A történet ismeretében várom a további válaszokat, ki hogy cselekedne.

De köszönöm az eddigi hozzászólásokat is, eddig én is ezt tanácsoltam volna, de a kórházban mondták, hogy a baba képes hozzászokni, hogy keveset eszik, és azért nem panaszkodott...Engem az sem zavarna, ha fejnem kéne és üvegből adni-ha leszokna a ciciről, csak tejet tudjon enni, ne tápot...

2010. máj. 11. 20:08
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, pihenés, streszz: van egy 23 hós nagylányom, mellette pihenhetek...:-))

Az anyagi helyzetünk meg katasztrófa, féjem elbocsájtották, a munkanélküli hónapok utána most negyed annyit keres, mint előtte... a számlákat sem tudjuk fizetni, és hogy miből eszünk, azt még nem tudjuk....

Tudom, hogy pihenni kéne és nem stresszelni, jelenleg egyik se nagyon megy...:-((

2010. máj. 11. 20:10
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Akkor esetleg mindig próbáld fokozatosan csökkenteni a táp mennyiségét, és növelni a cicizését. Én ezt tenném valószínű. Kitartást, és hidd el, a mi helyzetünk, megélhetésünk is ingoványos és kilátástalan, de hiszem, hogy minden jól fog alakulni. Sok sikert!
2010. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megmondom, én mit csinálnék ebben a helyzetben.


A babádnak fontosabb, hogy anyatejet kapjon, mint hogy szopjon. A tejtermelést meg pusztán fejéssel is fenn lehet tartani. Élő példa vagyok erre én, akinek a babája nem szopik, csak fejek, de annyi tejem van, hogy a felesleget le tudom adni, és még egy babának elég.


Ha aluszékony a babád, és nincs elég ereje kiszívni magának a kellő mennyiségű tejet, akkor segíts rajta, segíts neki mellszívóval. Addig is táplálj hozzá tápszerrel, amennyit kell, hiszen az anyatejnek a tápszer az alternatívája. És amint szaporodni fog a tejed a mellszívás hatására, egyre több tápszer helyett adhatsz neki tejet.

2010. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Én hagytam ki cicizést és adtam neki pótlást!

Éjszaka aludt.Reggelre volt tejem.Szoptatás után lefejtem,ami még volt.A következő tápszer volt.Aztán napközben szoptattam.Fürdés előtt még szopizott,aztán a maradékot lefejtem,ezt a reggelivel odaadtam fürdés után.Este újra tápszer.

2010. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvastam itt az oldalon egy módszert. Valami olyasmiről szól hogy 7 5 3 1 percig fejni mindkét mellből(még akkor is ha nem jön semmi) s akkor megindul az inger miatt. Felválltva kell állitólag lefejni a mellett.

Én csak az egyikre alkalmaztam mert a balból megvan a 120gramm. A jobbból meg csak 50 volt s keveselte mindig. Ezután meglett a 70-80 gramm is mára. Próbáld ki! Én egyszer a nap végén csináltam amikor tudtam hogy megtelik a következő etetésre. S segitett tényleg:)))


Egyébként az Árnica 5ch a homeós bogyó az tényleg jó. (15ch felett állitólag apaszt!!!zöld ami jó)

Egy kérdés: Honnan tudod hogy 120grammot kellene ennie a Picurnak?

2010. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!