Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor választanád el a babádat...

Mikor választanád el a babádat, hány hónapos korában, ha van még tejed?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogyha kizárólag rajtatok múlna, akkor mennyi idős koráig szoptatnátok a babátokat?

Köszönöm a válaszokat.


2010. máj. 2. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
háát kb 1 éves koráig. :)
2010. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én egészségügyi okokból 13 hónapos koráig szoptattam a fiamat, de ha bárkinek mondom, akkor az egyik: jesszus, miért, már rég el kellett volna választanod, a másik: én bizony 27 hónapos koráig szoptattam és most 4 évesen is cicin alszik el.

Szerintem kell egy egészséges egyensúly.

Bár úgylátszik, hogy bármit csinál az ember, az akkor sem jó.

Csak kiváncsi lennék, hogy ti ezt hogy látjátok.

2010. máj. 2. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy gondolom,hogy ameddig a gyerkőcnek és az anyának örömet okoz addig menjen a szopi.(na ne 4 éves koráig!)

Az én fiam 20 hós koráig szopizott,mivel terhes lettem(már a 21,hétben jártam)amikor abba hagyta!Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy kinek mi a jó!Engem soha nem érdekelt,hogy ki mit gondol erről,nekünk így volt jó és kész!Ha valaki megjegyezte,hogy már nem kellene szopiznia,én csak simán visszakérdeztem,hogy akkor mit adjak a drága tápszert,vagy a bolti tejet?Erre már soha nem volt válasz!

2010. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:
55%

Én a hosszú szoptatás híve vagyok, 26 hónapos a lányom. Az "elválasztást" tulképp már 1,5 évesen megkezdtük, de csak nagyon lassan: 18 hósan hagytuk el a késő délutáni szopit (így lett napi 3), 22 hósan kezdtünk el az esti szopi mellett-előtt babatejet inni, mert az anyatej magában már nem volt elég, most 26 hósan hagytuk el a délutáni alvás előtti szopit (így maradt napi 2), így már csak reggeli előtt és este alvásnál szopizunk. A mostani azért is kettős siker, mert most tanuljuk az önálló kiságyas elalvást is, amire a jövőben nagy szükségünk lesz..

Mivel ősztől a lányom bölcsis lesz (2,5 évesen) én meg esti suliba megyek vidékre, ezért addigra úgy szeretném módosítani a napi rutint, hogy ne legyen fennakadás, ha pár napig távol leszek. Gondolkodtam rajta, hogy teljesen elválasszam-e addigra, de mivel mindketten igényeljük még az összebújást és a bölcsi miatt jó lenne, ha egy ideig még kapná a "védőoltást", úgy döntöttem, hogy megpróbáljuk még megtartani egy ideig. Ez úgy fog kinézni, hogy természetesen tartjuk a napi 2 szopit és az önálló elalvást, nyáron pedig alszunk majd a nagyszülőknél is (náluk lesz, amíg én suliban leszek), hogy szokja az idegen helyen alvást. Aztán ősztől meglátjuk. Ha a pár napok alatt leszokik rólam, akkor nem fogom erőltetni. Ha viszont továbbra is igényelni fogja, akkor megy tovább. Hogy fenntartsam a tejtermelést, viszem majd magammal a fejőt, szerintem reggel és este meg fogom tudni csinálni, ami (sajna) megy a lefolyóba, mert tárolni-hurcolni nem akarom. Itthon a lányom addig babatejet kap. Örülnék, ha a bölcsi első pár hónapját még kihúznánk így.

Szerintem nálunk pont jól jött így össze. Ez a fajta lassú elválasztódás a lányomnak is könnyebb, nekem sem jelent akkora terhet és a jövőbeni terveinkkel is jól össze tudom egyeztetni. Korábban biztosan nem választottam volna el, de a lányomon is úgy látom, hogy lassan mostmár "ideje" lesz, hogy elmaradozik; nem hiszem, hogy további szopis években kellene már gondolkodnom.

2010. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
22%
És hogy a kérdésre is válaszoljak:), ha kizárólag rajtam múlna, akkor is így, 2,5-3 éves korig. Remélem, kistesóval is sikerül majd.
2010. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Én 1 éves korig gondoltam, utána szeretném visszaadni a ciciket apucinak.
2010. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Én 1 éves koráig terveztem, és 3.5 hónapos korától már nagyon idegesitett, mert minden szoptatás után hulla voltam (fáradt, leesett vérnyomás), minden erőm belement. Úgyhogy 4.5 hónapos korára elválasztottam teljesen.
2010. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
13 hónapos korában választottam el, ekkor már csak este szopizott, nagyon könnyen ment, egy nap után már nem is kérte.
2010. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 16 hónapos és még mindig van tejem ,amennyineki kell. Kb. 2 éves koráig tervezem, ha addig nem szokik le magától!
2010. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!