Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 kérdés: hányszor szoptatod...

2 kérdés: hányszor szoptatod 7-8 hónapos babádat egy nap? Honnan tudom, hogy megissza e az elegendő tejet egy nap?

Figyelt kérdés
Elmúlt 7.5 hónapos a babám. Mostanában elég korán kel, így mire a reggelijére kerül a sor körülbelül 9-10 órakor, addigra 2x is szopizik, aztán mostanában ebédrre se nagyon eszik főzit, inkább szopizni vágyik. Napközben legalább 1-2 alkalommal szopik, aztán este 7-től akár 3x is, mire elalszik. Soha nem volt rengeteg tejem, nem volt nagyétvágyú a babám, 2 óránként szopizott mindig, mikor még csak anyatejes volt. Nem tudom, mennyit szopizhat egy alkalommal soha nem méregettem, viszont fejni fejtem, elég sokat, és elég nehezen jött belőle, jó pár hónapos koráig sokat szenvedett, mert nehezen jött neki a tej.
2011. márc. 16. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos koráig csak szopizott, utána is nagyon kevés szilárd ételt fogadott el, főleg szopizott. 8 hónaposan még nem is váltottam ki egyetlen étkezést se nála... Ő naponta 8-10x is szopizott (éjjel is többször), de soha nem mértem, mennyit... Azt, hogy elfogyasztotta-e az elegendő tejet, amire szüksége volt, teljesen rá bíztam... A babák nem fognak önként éhezni, ha éhesek, hát jelzik... Hogy a tiéd inkább a szopit részesíti előnyben, normális... de akár a fogzás is okozhatja. Adj neki annyiszor cicit, ahányszor csak igényli, 1 éves korig az anyatej kell(ene) legyen a fő táplálék, a többi csak hozzátáplálás...
2011. márc. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1 éves koráig nem hiszem, hogy tudom szoptatni:( abban bízok, hogy még kihúzzuk 1-2 hónapig. 1 hónappal ez előtt több szilárd ételt evett, mint most. Még nem jött ki egy foga se, de már vagy 3-4 hete látom a két kis dombocskát az ínyén. Nem szeretnék neki tápot adni, de ha már nem tudom sokáig szoptatni, nem tudom, hogy meddig kellene adnom neki tápot. Annyira megoszlanak a vélemények, hogy mikor lehet tehéntejet adni a gyereknek. Még semmilyen tejtermékkel nem próbálkoztam, 9-10 hónapos korában akarok először.
2011. márc. 16. 09:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehéntejet 1 éves kora alatt semmiképp! Ha ennyiszer szopik, miből gondold, hogy nem tudod majd 1 éves koráig szoptatni? Ezt sehogy sem értem...

Az étvágy meg nem mérvadó! Az állandóan változik, még nálunk felnőtteknél is. A fogzás is visszavetheti az étvágyat, hisz fáj az ínye. Majd, ha kibújik a foga, ismét többet fg enni. Különben meg egy 7 hónapos igencsak jól érzi az éhséget, ha megéhezik, nem fog önkéntesen éhezni... 4 gyerekes anyuka

2011. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát csak onnan gondolom, hogy fogy, mert 1 héttel ez előttig tudtam fejni, amiből készítettem neki reggelit, most meg már nem tudok.:(
2011. márc. 16. 09:29
 5/10 anonim ***** válasza:
:) A babád jóllakik a tejjel? Ha igen, nem gond, ha nem tudsz már feni. Én soha sem fejtem, mégis több, mint 2 éve szopik a lányom :)
2011. márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mérd le mennyiket szopik. Ha napi fél liter megvan (ha nem kap tápszert) akkoor elég neki. Ha kap, akkor a tápszer+anyatej=fél liter legyen
2011. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, ha megmondod, hogy hogy mérjem szobamérleggel, lemérem, de nem hiszem, hogy kijelez 40-100g-ot pontosan:D
2011. márc. 16. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vagyok mint a 09:31-es, az enyém múlt héten volt 2 éves.
2011. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ma volt nálam a védőnő, azt mondta náluk lehet szuper-pontos digitális mérleget bérelni 3000 ft-ért egy hónapig (bp, iii ker) Nem tudom, hogy ez máshol is így van-e, de esetleg érdeklődd meg.

Még azt mondta, hogy a baba átlag egész napi fogyasztása anyatejből = testsúlya / 10. Az én babám 7 kiló, napi 700 grammot kellene ennie. 8 szor eszik, ez 87,5gram lenne étkezésenként. Hozzátette hogy ez sem mindig stimmel, mert van hogy a tej erősebb és nagyon kevés kell belőle... Ha boldog és elégedett, súlygyarapodása megfelelő akkor ne aggódjak, mondta.

2011. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha hízik rendesen, akkor ne aggódj, eszik eleget! az hogy változik, mennyi főzeléket fogad el, teljesen normális!

tejes ételeket 1 év után szabad adni.


az én lányom 8 hós, naponta 6-7x szopizik, 10 óra körül szopi után eszik gyümölcspürét, 1 körül szopi után főzeléket.

2011. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!