Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan/mikor szoptassak...

Hogyan/mikor szoptassak sűrűbben? Ti hogyan találtatok megoldást?

Figyelt kérdés
2,5 hós babám 3 óránként eszik rendszeresen (ami néha 4, néha 2,5). Sajnos a súlygyarapodása 10dkg alatt marad. Gondoltam tejszaporításra, amit a sűrűbb szopikkal szeretnék elérni. Csakhogy nehezen találok időpontot, mert a babám 1 óráig szopizik, ami után fél óráig mindig fejek. Ekkor a babám általában fent van 1 órát, és elálmosodik, majd lefekszik 1-2 órára. Alvás helyett tudnám szopiztatni, de az nem megy, mert folyton bealszik, és így alig szív ki valamit. Esetleg a szopi után fél órával újra megpróbálhatnám, de akkor még nem jelzi, hogy éhes lenne, nem fogadja el a cicit, csak nyammog. Volt valakinek hasonló problémája?
2010. júl. 4. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Prüóbáld ki, hogy nem rögtön szopi után fejsz, hanem, két szopi között félidőben. Így duplázod a melledet ért inger gyakoriságát.
2010. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:
100%

Nem értem pontosan. Miért akarsz szaporítani? Csak azért, mert nem elég a hízás? A kilók, dekák sose adnak pontos információt arról, hogy a babád jól fejlődik-e! Ha egyébként jól érzi magát a bőrében, megvan a kakis-pisis pelusok aránya, akkor nincsen semmi baj. Nem minden baba hízza meg még a minimum 12 dekát sem... de ez nem jelent kapásból problémát.

Szerintem nincs szükséged ilyen logikázgatásra (pedig én is csináltam anno jó sokáig, tudom, milyen :), nekem úgy tűnik, hogy minden rendben van. Bízz a babádban. Ha ő szopit szeretne, akkor szoptasd meg, amíg el nem engedi vagy be nem alszik. De ha nem jelez vagy a kínálásodra sem kér, akkor hagyd békén. Ha nem lesz elég a tejed, azt biztosan tudni fogod, mert ő maga fog érte gyakrabban jelentkezni! ;)

2010. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!