Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 napos babám óránként...

11 napos babám óránként szopik 5-10 perceket. Be fog állni 2-3 órára magától, vagy nekem kell hozzászoktatni?

Figyelt kérdés
A korhazban azt mondtak, hogy annyiszor adjak ahanyszor ker. Kap a zsiros tejbol ha csak 5 percet szopik? Amugy hogyan szoktassam a nagyobb ido intervallumokra mikor egy ora utan ordit, szopja a kis kezet es keri a cicit....
2008. okt. 10. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom meg kell tanulnod szoptatni a saját babád..a lényege,hogy neked kell a legalább két órát bevezetni..

Nem kap a zsíros tejből az inkább pont 5 perc után jön..ezért kell legalább 15 percig szoptatni, ha nem kell neki akkor másik testhelyzet, figyeld, hogy a szájában legyen az egész bimbóudvar is..

Nem is biztos hogy óránként éhes, lehet hogy csak nyugtatni akarja magát, akkor csak játsz vele kicsit fektesd magadhoz, de nem kell egyből cici..el fogsz fáradni, kimerülsz..

2008. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Probaltam mar minden felet, de nem akar tobbet enni, meg a szajat is osszehuzza, meg a nyelvevel kikopi a mellbimbomat.
2008. okt. 10. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Be fog állni. Én nem alakítottam ki neki napirendet, és nem vezettem be a 3 óránkénti evést sem. Ennek ellenére a kisfiam magától beállt kb. 2 hónaposan arra, hogy 3 óránként evett (ez alkalmanként változó, lehet 2,5 óra, 1:40 perc, vagy akár 3:20 perc is). Mostmár 3-4 óránként eszik, 3 hónaposan. És magától állt be arra is, hogy este 1/2 10-kor alszik el. Eddig 1x kelt éjszaka (kb. 3:30-kor), mostmár, 3 hónaposan 1/2 6 - 1/2 7 felé kel reggel.

Figyelgesd a szokásait, én írtam, mikor eszik, alszik, játszik, így lehet kb. követni a szokásait.

Az tényleg nagyon fontos, hogy mindig egyen, amikor kéri. De ne mindig cicivel kínáld, ha sír. (Én ezt az elején nem tudtam, és minden sírásra cicit adtam a kisfiamnak.) Lehet, hogy azért szopizik csak 5 percet, mert sűrűn kap enni, és nem igazán éhes még.

Lehet, hogy az ölelésedre vágyik, kézben szeretne lenni.

2008. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj de jo hogy ezt irtad!! Nem lenne szivem kinozni. Remelem majd neki is beall a programja.... Az igaz, hogymindig cicivel kinalgatom, de hat azt irjak a szak konyvek, hogy mindig lehet cicivel kinalgatni, hiszen az mindenre jo.
2008. okt. 10. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony, be fog állni,(2-3, esetleg 4órára, de ne várj azért óramű pontosságot) tényleg ne kínozd, először mindig a cicit kínáld, úgyis elutasítja, ha nem kell neki. Ha éhes akkor 5 percnél tovább fog enni és így eszik zsírosabb tejet is, tehát ezzel egyáltalán ne foglalkozz. Ahogy csinálod az nagyon jó.
2008. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast, bizony szuksegem van ra.....
2008. okt. 10. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!