Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon aggódom! Kisfiam 11...

Nagyon aggódom! Kisfiam 11 hetes lesz holnap és nagyon keveset eszik! Mi lehet az oka? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
4200 gr-mal született, s az első hónapban nagyon sokat evett!Volt úgy,h 2 hetesen 120grammot!Jelenleg 6100 gramm és 55 cm,tehát nagy baba,ezért is keveslemat,amit megeszik!70-80 -at eszik,de van úgy,h csak 50-60-at!2-3 óránként kér,igény szerint etetem !Néha eszik( főleg éjjel) 100-130 g-ot is,de ritka!Vidám,mosolygós baba,pisi és kaki is van,bár kaki régen több volt!Nagyon aggódok!Főleg azért mérem,mert soha nem evett hosszú ideig,amikor 130-at szopizott, akkor sem!Max 10 percig.Most van úgy,h 80-at 4 perc alatt megeszi,s elengedi a cicit, nem tudom a szájába adni!Csak mosolyog,aztán a sok erőltetés miatt hisztis lesz!Csak nálunk van ez így?Minden szopitól rettegek előre,talán ez sem jó! Amúgy ha éhes,azt jelzi,a cicim felé fordul és morog:-)A tejem is kevesebb szerintem,mivel kevesebbet szopizik! Tanácstalan vagyok!Ha a súlyuk 1/6-át kell megenniük valóban naponta, akkor alig eszi ik többet,mint a fele!Tanácstalan vagyok!
2008. okt. 8. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat! nem 55 hanem 65 cm hosszú!
2008. okt. 8. 16:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ mióta megy így. Mi épp most voltunk orvosnál,hízunk(11 hetesek vagyunk), de nem úgy mint régen ,kiderült szájpenésze lett,és ezmiatt étvágytalanabb.Remélem nektek nem ez a baj,amúgy ha hízik,és jókedvű baba,nem hinném hogy gond van,lehet hogy ilyen átmeneti dolog ez nálatok.Csak leírtam hogy mi ígyjártunk.
2008. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én pont ezért nem vettem mérleget. Nem idegesítem magam azzal, hogy nem olvasta el a gyerkőc, hogy mennyit kell ennie. De a viccet félretéve, ne izgulj tudja ő, hogy mikor mennyit kell ennie. És ha már nem kéri a cicit akkor biztos jól lakott, addig nincs okod aggódni, amíg nem sír evés után. Én is igény szerint szoptatok,és nálunk is van olyan, hogy csak 2,5 óra telik el két evés között. A védőnőm pedig azt mondta, hogy ahogy nőnek és ügyesebben szopiznak akár 5 perc is elég ahhoz, hogy megegyék a szükséges mennyiséget.

Szerintem nincs okod aggódni.

Jó babázást, 11 hetes kislány anyukája

2008. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak nagyon ritkán mérem a lányomat (10 hetes), akkor is csak inkább poénból és nem is babamérlegen, hanem ráálok vele a szobamérlegre.

Igaza van az előttem szólónak, ezek a fránya babák nem olvasnak szakirodalmat.:-)) Szerintem ne erőltesd az evést, csak megutálja ő is az egészet. Ha jókedvű és szépen növöget, ugyan mit számít, hogy mennyi a súlya?! Hidd el, ő sokkal jobban tudja, mi kell neki, mint te. amúgy az én lányomnak is elég 5 perc szopi, azalatt is jóllakik, mert úgy szív, mint egy kis vákuum. Igény szerint szopizunk, ha kér, kap. Amennyit ő akar. Bízd rá te is a babádra és ne aggódj feleslegesen. Minden babának megvan a maga növekedési, fejlődési ritmusa, nem jó összehasonlítgatni. Na és, ha nem úgy csinál dolgokat, ahogy az a nagykönyvben van! A lényeg, hogy fejlődjön, boldog, kiegyensúlyozott baba legyen - ehhez viszont nagyon nem kell az evés erőltetése. Nyugodj meg és dobd ki a mérleget!:-)

2008. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont erről a témáról van egy nagyon jó cikk a kismama újságban melynek címe "Mennyi tej kell a kicsinek?"

Itt azt irják, hogyha a baba igény szerint és hatékonyan szopik, csak anyatejet kap és naponta legalább 5-6 súlyos pisis a pelusa akkor szinte biztos hogy minden rendben van. Ha hetente legalább 12 dekát hízik akkor nyugodt lehetsz. A hízás mértéke és az elfogyasztott tej mennyisége ráadásul nincs is mindig szoros összefüggésben egymással.

Ja, és szerintem is dugd a mérleget a szekrény mélyére mert épp ezért vagy ilyen ideges ez miatt.

Hidd el ha kilöki a cicit a szájából akkor eleget evett főleg ha néha 2 óránként eteted...akkor meg még nem annyira éhes.

Az én kislányomon is akkor tudom hogy elég ha kilöki a cicit és ő is néha csak 60-80-at eszik. Próbálok még neki adni de akkor erősen leszoritja a száját.


Üdv: 14 hetes kislány anyukája

2008. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az elöttem szólóval. Annyit tennék hozzá, hogy a kakija attól is lehet kevesebb, mert tökéletesen hasznosítja az anyatejet, emiatt majdnem mindent beépít.

Az anyatej minősége is változik időről-időre (még napszakonként is),pl. laktatóbb lesz, így kevesebbel is beéri a babád.

Szerintem vizsgáltasd meg a dokiddal a babád, és ha mindent rendben talál, ne foglalkozz a mennyiségekkel.

Sok sikert!

2008. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!