Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az 1 hónapos kisfiam 2 napja...

Az 1 hónapos kisfiam 2 napja nagyon nehezen szopizik a cicimről, mit tegyek? Nagyon aggódom!

Figyelt kérdés
Megpuhult a cicim,már nem kemény,de tejem az van bőven, magától is folyik. Viszont a kisfiamat ha rárakom, egy pár percig szépen szopizik,aztán mintha dühös lenne ellöki magától és nyafogni és kapálózni kezd,van hogy sírni és ha visszarakom kilöki. Először azt hittem azért csinálja,mert elég neki,de nem, mert ahogy felemelem látom,hogy éhes. A kezét eszi,vagy a vállamat,vagy amit éppen ér,aztán meg azért hisztizik,vagy sír,hogy rakjam vissza. Megpróbálom visszatenni,de csak kapálózik elhúzza a száját és csak nagyon nehezen kap rá újra, aztán megint csak pár percig és jön a hiszti. És ez így megy órákon keresztül,mire végre jóllakik.Próbáltam azt is ,hogy közben leraktam az ágyába,egy kicsit hagytam sírni,hogy hátha utánna jobb lesz,de nem. Mit csináljak? Lehet ez azért,mert megpuhult a mellem? Vagy mitől? Olyan szépen alakult minden köztünk és most meg itt van ez. Mindíg jön valami. Nagyon el vagyok keseredve megint. Mi lehet a baj? Aki tud segítsen? Még annyit,hogy ő cicin alvós baba,mindíg ott alszik el. Most is,csak órák múlva,gondolom kifárad és én is. És büfi is van rendesen,meg mellet is váltok,de semmi. :(
2008. júl. 12. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, biztos nem azért van, mert megpuhult a cicid. Az én kisfiam 10 hetes, de ő is szokott ilyet csinálni. Nálunk olyankor van ez amikor mohón kezd el enni, és hamar eltellik a kis gyomra a tejcsi meg nagyon dől. ilyenkor fel szoktam venni böfizni és hagyom, hogy a vállamon pihenjen 5-10 percet. Addigra megnyugszik és újra tud enni. Semmi esetre se hagyjad sírni, mert attól nem lesz jobb. lehet, hogy már nem éhes csak azért szopja a kezét mert már jóllakott de a szopásigényét még nem elégítette ki. Az én fiam ilyenkor már csak komfortcicizni szeretne, de nem jön össze, mert folyik a tejcsi ha nem szívja akkor is. Remélem tudtam segíteni. Sok türelmet és kitartás.
2008. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínű hogy nagyon erős a tejleadó reflexed és nagyon dől a babába a tej és neki kellemetlen mert nem tudja rendesen nyelni. Próbálj úgy szoptatni hogy te kicsit hanyattdőlsz és úgy teszed a babát mellre, ezáltal a tejleadó reflexnél nem tud annyira erősen spriccelni a tej, és a baba maga tudja kiszopizni a saját erejével.

Esetleg ha fekve is tudod szoptatni akkor a babát fekteted a hasadra és úgy kaphatja be a cicit.

2008. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Húúú,nálunk pont ez a probléma.Az én kislányom 8 hetes és dettó ugyanezt csinálja.Én olyankor már nem szoktam erőltetni a szopizást,mert rájöttem hogy olyankor mikor ezt csinálja már jól van lakva.Ezt abból is gondolom,hogy két szopcsizás között simán kibír 3 órát,és a köztes időben meg sokat nevetgél és nagyon jó a kedve.Gondolom,ha éhes lenne akkor sirna.
2008. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!