Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fontos hogy legyen mellszívóm?

Fontos hogy legyen mellszívóm?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint nem létfontosságú,és ha már veszek a canpol kézi pumpás jó lesz?
2008. okt. 7. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem fontos. Ha a baba szépen szopik, üríti a mellet, nincs rá különösebben szükség. Ha a biztonság kedvéért szeretnél venni, akkor azt jó figyelembe venni, hogy sok tej leszívásához jó a kézi, de ha kevés van (vagy maradt a mellben), akkor van, hogy az elektromos hatékonyabb. (De az drágább.)
2008. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nem létfontosságú, de sok esetben jó ha van. Ha bizonytalan vagy a vásárlást illetően, akkor várd meg amíg megszületik a baba, beindul a tejed és akkor eldöntöd, hogy kell-e egyáltalán fejned, ha igen, akkor tudsz-e kézzel.

A legtöbb kórházakban úgyis van kézi és elektromos mellszívó is, amelyeket ki lehet próbálni, használni lehet. Ha találsz jó árban, vagy határozottan mellette döntesz, vagy esetleg ismerősödtől kapsz kölcsön, akkor persze már viheted a tiedet is.

Én Medela mini-t vettem, elektromosat, mert jó árban találtam használtat. 33. hétben vagyok, tehát fogalmam sincs, hogy gyakorlatban lesz-e rá szükségem, de ha nem, akkor eladom ott, ahol vettem.

Azt a márkát nem ismerem, amiről te írtál.

2008. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Előre tényleg ne vegyél. Nem tudsz valakitől kölcsön kérni, ha szükséged lesz rá?

Nekem elég kicsi a cicim, így nem sok tejcsi fért bele, de volt bőven. Így fejnem kellett a 4. naptól. Én kézzel kezdtem el, de 2hónap után kaptam kölcsön Avent kézi mellszívót. Az már nagyon egyszerű volt, a kézi fejés mellette gyötrődés. Másikat nem is próbáltam, az Aventos nekem bevált.

2008. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 37.hétben vagyunk,szerintem is az lesz a legjobb ha kivárjuk a szülést és meglátjuk mi lesz.Köszönöm szépen a válaszokat.Így az 1.babánál néha annyira bénának/tapasztalatlannak érzem magam.
2008. okt. 7. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Én vettem még a szülés előtt és nekem nagyon jól jött, hogy volt, mert szülés után 3 nappal iszonyatosan "bedurrant" a mellem, a kisfiam viszont nem szopizott eleget, így muszáj volt fejnem.

Persze ha nem akarsz előre venni az is jó megoldás, ha kinézel egyet a boltban és ha szükség van rá elküldöd érte a párod, vagy valakit. (Nekem Avent van.)

2008. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem akartam venni, főleg nem tízezrekért nem , mert mondjuk ha nem lesz tejem...

Megbántam , már a kórházban kellett volna. Annyira feszültek a melleim, hogy csillagokat láttam. Aztán párom rohant itthon gyógyszertárba...

Mi is csak egy 3000 ftos kézi vákumos huzogatóst vettünk, de tökéletes lett. Szeritnem legalább egy ilyesmit szerezz be, és majd meglátod, hogy elég-e, kell-e másik, mi hogy alakul. És ezt vidd be a kórházba is.

2008. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én vettem szülés előtt még anno pesztonkát,olyat amihez orrszívó is van,úgy voltam vele,ha nem is kell az orrszívó fontos.9500ért vettem,de nem bántam meg.császáros voltam,nehezen indult be a tejem,majd 2hónapig küszködtem mire beállt,mert a homeós bogyók majdnem elapasztották,tudd,csak addig szedd amíg belövel a tej,utána azonnal hagyd majd abba,ha szeded.nagyon jók csak tudni kell használni.Szóval én szeretem ezt a mellszívót.kaptam kölcsön egy avent kézit de nekem meg sem mozdította a tejemet,már ketten próbáltuk kicsikarni belőle a férjemmel,mert már majdnem sírtam,hogy fáj,de nem jött egy csepp sem..csak a pesztonka tudta leszívni úgy,hogy közben masszíroznom kellett..ezt egy kézinél nem tudod megcsinálni,mert mind két kezed foglalt.Én azért sem sajnáltam rá a pénzt,mert tudom,hogy 2 gyereket szeretnénk és m,ajd jó lesz később is.
2008. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!