Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasszam el a tejemet?

Hogyan apasszam el a tejemet?

Figyelt kérdés
Az 1 hónapos babám nem szopizik és én már unom fejni. Később meg még többet fog enni és így hogy nem szopizik biztos kevés is lesz ha csak fejem.
2010. máj. 1. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan tápláltad eddig, de én a helyedben biztos próbálkoznék még a szopival, ismerek olyan babát, aki 5 hetesen "tanult meg" szopizni, és olyat is, akit az örökbefogadó anyjának sikerült szoptatnia néhány hónaposan.

Ha meg végképp nem megy, akkor fejjed, és úgy add neki (amíg csak lehet) hiszen még nagyon pici, nagy szüksége van az anyatejre!

2010. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fejéssel simán fenntartható, sőt növelhető a tej mennyisége a baba igényeinek megfelelően. Egy hónap az semmi. Én 2 és fél hónapos koráig küzdöttem, meg is lett az eredménye. De ha unod, akkor nincs mit tenni. Én azért nem untam, mert a legjobbat akartam a babának. Ha van tejed, akkor miért nem próbálod inkább szaporítani?

Használj urtica urens 30ch-t, az apaszt. De azért még kicsit próbálkozhatnál, ne add fel ilyen hamar. Több kitartást, és meglesz az eredmény.

2010. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne add fel,hisz a Te tejed a Te babádnak termelődik,az ő igényéhez igazodik. Nem kapja be,vagy mi a baj? Nem akarok senkit megbántani,de a tápszeres babák olyan mű-pufik....a védőnőnél mindig hallgatom,kinek mennyit hízott a táptól,ezen versenyeznek,hogy tömik szegény babákat....

Még ha 1 dl-t fejsz is le,és azt adod neki,az is jobb,mintha csak tápot kapna...

2010. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hamar meguntad!!!

Én 10 hónapig fejtem mert nem volt mit bekapnia szegénykémnek. És így is még tele volt a fagyó 40 liter tejjel, szóval az aki csak fej hülyeség hogy úgy kevesebb lesz neki. Nem erre kell fogni, de ha inkább tápszerezni akarod az a Te döntésed, én biztos nem tenném.

2010. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudod elapasztani, hogy egyre kevesbbeszer és kevesebbet fejd, majd fokozatosan elmarad a fejés és szépen elapad magától.
2010. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is lefejt tejet adtam a lányomnak, 3 hónapos korára elapadt. Egyre kevesebbet tudtam lefejni...
2010. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: te is csak fejted vagy szopizott is? Az a baj hogy csak addig szopizik amíg könnyen jön és ha már a hátsó tejet kellene szopiznia, az az jobban szívnia akkor elkezd mocorogni és elengedi a mellemet. Szóval lusta a drágám.És amennyit szopizik azzal nem lakik jól, ezért kell fejnem még plusszba.
2010. máj. 2. 13:13
 8/11 A kérdező kommentje:
22:12-es: használtál valamit tejszaporításra? Én urtica urenst 5 ch-t szedek.
2010. máj. 2. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:
22.12-es vagyok. Eleinte ittam szoptatós teát 2 félét és sok rántásos levest ettem, sok rostosat ittam, és rengeteg madártejet ettem. De utánna már nem figyeltem ezekre a dolgokra és akkor is ugyanúgy "ömlött" a tejem. Hiába aludta át a fiam már az éjszakát nekem akkor is fel kellett hajnalban fejni, mert nem bírtam ki reggelig, majd szétdurrantak a melleim, ilyenkor 500 ml körül fejtem ki.
2010. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérj dokitól apasztó gyógyszert.
2010. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!