Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy rendesen...

Mit tegyek hogy rendesen szopizzon és hogy kiszívja a hátsó tejet is?

Figyelt kérdés
4 hetes kisfiam azt csinálja hogy elkezd szopizni és az elején amíg könnyen jön a tej rendesen eszik, de utána amikor már a hátsó tej jönne és jobban kellene "dolgoznia" elkezd mocorogni és elengedi a mellbimbómat. újra bekapja de nem eszik semmit és át kell raknom a másik mellemre de ott is csak az előtejet eszi. Aztán nyűgös és sír és nem tudom hogy azért-e mert még éhes vagy a pocakja fáj. Cumisüvegből adtam neki a lefejt tejemet és megevett 90 ml-it és utána szépen elaludt.
2010. ápr. 18. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Kíváncsi vagyok ki mit fog mondani, én ugyanígy jártam anno, és minden tanács ellenére sem boldogultam. Nálunk az vált be, hogy végig fejtem, szoptattam mindig mindkét mellből, utána cumisüvegből pótoltam... így mindig meglett a szükséges mennyiség, 9 hónapos koráig szoptattam. A lényeg hogy ne keseredj el, cumisüvegből is ugyanazt az anyatejet kapja meg.
2010. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Az én babám ugyanezt csinálja. Most 2 hós amíg jön könnyen addig szívja, után meg bealszik. Így van hogy 1 órát is eszik és nem lakik jól. Nekem azt tanácsolták hogy fejjem a tejet és adjam cumisüvegből. Most ezt csinálom, de hajnalba ha felkel ciciből szopizik akkor nagyon sok a tejem és jól is lakik vele. Cumira javaslom a breastflow cumisüveget az olyan kialakítású mint a cicid és így nem szokik le a ciciről. Én is még vacillálok hogy cumi vagy cici. De lehet hogy a cumit választom mert hogy 8szor eszik egy nap és az napi 8 óra etetést jelent. Vessenek meg de egy kicsit már unom, hogy az etetésen kivül semmire nincs időm és még jól sem lakik a baba.
2010. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok, nagyon örülök a 2. válasznak, és lányok, csak annyit fűznék hozzá, hogy semmilyen szinten nem vettem észre, hogy kevésbé akarna szopizni azért mert mindig cumisüvegből is kapott... 9 hónapig szoptattam, 6 hónapig kizárólag anyatejes volt. És sok kritikát kaptam, pedig tényleg mindent próbáltam, de csak így volt hajlandó enni. Most etettem volna 10x? Így 3 hetes kora óta átaludja az éjszakát, nappal is 3-4 óránként evett.
2010. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
2. vagyok. Az én babám is átalussza az éjszakát kb. 21-22 óra körül cicizik és utána még cumisüvegből kap egy jó nagy adagot. Jól belakik és kb. reggel 5-6-is alszik. Én is kipihentebb vagyok és sokkal nagyobb a türelmem hozzá nappal. Szerintem a babának is jobb egy boldog kiegyensúlyozt anyuka.
2010. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is ezt csinálta,de pár hete kitaláltam a következő módszert:ha nyűglődni kezd,kicsit megsodrom a cicimet-úgy,hogy a szájában van a bimbó-igy nagyon könnyen tudja szivni a tejet.Két kezem közé veszem a cicimet,és a tenyereim élével a bimbó felé sodrok.
2010. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam hasonló prolémával küzdött. Első tejcit kiszívta, ettől hsfájás, és nem bírt tovább enni. MIndez csak napról-napra rosszabb lett. Minden szopi után sírt. Az én megoldásom: első tej, ami nagyon gyorsan jön (ez okozza a hasfájást ui még sok levegőt is nyel hozzá) cumiból, vagy kanállal pohárból,( ez csak kb 10 ml) majd ez után a szopi. Így kevésbé van megterhelve a gyomra, nem fáj, és a hátsó tejhez is hozzájut. Ez kell ahhoz, hogy a gyomrában, beleiben a tej ne erjedjen, ne legyen puffadt, s ne fájjon a hasa.
2010. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!