Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ a tejci zsírossága...

Mitől függ a tejci zsírossága (mennyire laktató a babónak)?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Genetika :)

Ez egy adottság,az étkezés nem befolyásolja.

2010. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Vizsgálatok bizonyítják, hogy még az alultáplált nők is megfelelő minőségű és mennyiségű tejet képesek termelni a babájuknak. Attól tehát nem kell artanod, hogy az anyatejed babád éhezni fog.


A mellből először a hígabb első tej jön, ez főleg a szomjat oltja. A babát egészen addig a mellen kell hagyni, hogy a végén jövő, zsírdúsabb, táplálóbb hátsó tejet is kiszopja, mert ettől fog hízni. Ha nem szopja ki, akkor fejd ki és add oda neki pótlásként.

2010. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Én még annyit fűznék hozzá, hogy 1 mellből kell egy alkalommal szoptatni, mert ha váltogatod, akkor nem jut hozzá a zsíros tejhez. Pedig sok helyen olvasni, hogy 2 mellből kell. Persze ha egyből jól lakik.
2010. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ha egy mellből jóllakik, csak akkor kínáld oda a másik melledet. És a legközelebbi szoptatásnál ezzel a másik mellel kezdd a kínálást.
2010. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi az offért, de az utolsó kettőnek szeretném írni, hogy ez az egy cici - két cici mizéria tök badarság (lehet lepontozni). A kezdetektől két ciciből szoptattam, mert olyan volt a mellem, mint a beton, hiába fejtem. 6 órát nem bírtam volna ki vele (mert ugye csak 6 óránként került volna rá a sor). Arról nem is beszélve, hogy a babám nagy étvágyú volt. Aztán ez később is így maradt, most 4 hós, két mellből szoptatom, már nem fejem, beállította magának a mennyiséget. És hozzájut a zsíros tejhez, mert havi 900 grammot hízik... Szóval nem törvényszerű amit írtok. Mindenkinek más válik be. A tej zsírosságát igazából a genetika befolyásoljak, de nem zárnám ki a táplálkozást sem. Sógornőm alig evett, és az orvos szerint ezért nem volt elég kalóriadús a teje. De ez csak egy vélemény.
2010. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Én is 2 ciciből szoptatok ugyan azért, mint az előttem hozzászóló..mert ha nem így tennék leszakadnának a melleim:(6 hetesen eddig 1800 g-ot hízott összesen, ami nagyon jó.

Különben én is úgy tudom, hogy egy cicből "kell", szülés után a kórházba ezt mondták nekünk.

2010. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De jó!

Nekem meg a védőnő erőszakoskodik, hogy kettőből... nekem meg úgy vált be, hogy egyszerre egy és ha azzal teljesen végzett és még éhes, akkor adom a másikat is, amíg kér!


A tej zsírossága igazából nem tudom, hogy mitől függ, vagy ha genetikai, lehet-e rajta változtatni. Mindenesetre az biztos, hogy előszőr sokkal "vizesebb" tej jön a mellből, és utána jön a zsírosabb rész. Ezt onnan tudom, mivel ugye mindig a végét fejtem ki, amíg nem szopizta ki az összes tejet egy evésnél, aztán egyszer úgy alakult, hogy csak fejni tudtam, mivel a baba nem volt velem és akkor láttam, hogy először valóban szinte áttetsző tej folyik, s csak később jön a zsírosabb rész.

2010. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!