Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit szopik 15hós babátok?...

Mennyit szopik 15hós babátok? és az mire jóneki? mármint szomjoltó, laktató, vagy csak megszokás?

Figyelt kérdés
15hónapos kisfiam egész nap a cicin lóg.ha 1méteres körzetbe kerülök vele,azonnal hisztizik letépi a felsöm és egész nap cicizne.eszik már régóta mindent.mitöl lehet ez?
2009. dec. 4. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 honapos, ugyanezt csinálja. Szerintem neki a közelség miatt kell, ugyanis nagyon anyás és ezzel fejezi ki, hogy csak az övé vagyok. :-) Ha mindkét mellemből szopik, utána még tud enni is és inni is. Most már nem olyan táplálo az anyatej szerintem. Van, hogy egész éjjel cicizik. Én nem tudom, hogyan szoktassam le erről.
2009. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos koráig szopizott, de az utolsó hetekben már csak este elalváskor. Ekkor már csak minimális szomjoltó hatása volt. Persze neked nyilván több tejed van meg, ha napközben is ilyen sokat szopik.

Ennek ellére szerintem ez már csak a közelségről és a kellemes érzésről szól.

Ha téged zavar, akkor vezess be szabályokat. Pl. csak ébredéskor, csak lefekvéskor, csak vígasztalódásra, csak napi max. 3-szor vagy bármilyen neked elfogadhatónak tartott feltétel szerint. Lényeg, hogy ne engedd, hogy az legyen, amit írtál ("azonnal hisztizik letépi a felsöm és egész nap cicizne").

Egy ekkora gyereknek már gyakran elég kell, hogy legyen, hogy meöleled, az öledben/mellete ülve játszol, énekelsz vagy éppen csak a közelében végzed a házimunkát.

Persze ebben fontos a következetesség és nyilván nem fog sírás/hisztizés nélkül menni.

2009. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!