Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásnál mennyi idő múlva...

Szoptatásnál mennyi idő múlva jön a szomjoltó híg tej után az éhségoltó zsírosabb tej?

Figyelt kérdés
Gondolom, szopizástól függ, de hány ml. a híg tej része?
2011. ápr. 7. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez a baba életkorától, a napszaktól és egyéni igényeitől is függ.

Először jön a szomjoltás (előtej), aztán jön az éhség oltó zsírosabb tej (hátsó tej). Este kevesebb tejed van, de zsírosabb, reggel bővebben van tejed, és hígabb. A tejtermelés mindig a babához igazodik. Ha már csak szomjoltásra használja a baba, mert már mindent eszik, akkor nyilván nem lesz olyan zsíros, hanem inkább híg. De ez szerintem magától a szoptató anyától is függ.

2011. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
6 hetes a babám. Néha többet, néha kevesebbet szopizik. Folyamatosan nyel. Mennyi lehet a híg tej része?
2011. ápr. 7. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más! Az anyatej összetétele mindig a te babád igényeinek megfelelő. Sem más babával nem szabad összehasonlítani őt, sem a te tejedet máséval! Hidd el, ezt a szervezeted jobban tudja! Nem szabad ilyenekn filózni :) Ha a babád kiegyensúlyozott, két etetés között kibír minimum 1,5-2 órát, mosolyog, van elég pisis (napi 6-7) pelusa, akkor elegendő, amit eszik, és hidd el, szomjas se lesz :)
2011. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És a kakis pelenkák jelentik, hogy elegendő zsírosabb tejet iszik, a pisisek meg, hogy elegendő szomjoltó hígabb tejet?


bocsánat a kérdésekért.

2011. ápr. 7. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem :) Az anyatejes babáknál normális, ha minden szopizás után/közben kakilnak, de kb. 3 hónapos kor után arra is beállhat a szervezetük, hogy akár hetente csupán 1x kakiljanak. Ezt nevezik álszékrekedésnek. Az anyatej efyik fő alkotóeleme a víz, ha a babád igény szerint szopizhat, mindig annyit "iszik", amennyire szüksége van. A pisimennyisége nem ezen múlik :)
2011. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:

Se percre, se milire nem lehet kiszámolni. De hidd el, jól ki lett ez találva. ;)

Ha segít, azt azért elmondom, hogy NÁLAM hogy volt: miután beállt rendesen a szopizásunk, általában 2 tejleadó-reflexszel ürült ki egy mellem teljesen. Ezt azt jelentette, hogy kb. 1-1 arányban volt a hígabb és a zsírosabb tej. - De mondom, ez nálunk volt így, és persze nálunk sem mindig!

2011. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, anyatejes babáknál nem kell tartani attól, ha akár egy hétig nem kakilnak, mert ez a tápszeresekre jellemző a napi kakilás. Az én kisfiam 2 hónapos korától heti 1x kakil.
2011. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én babám úgy kezdte, hogy 3-5 naponta kakilt, majd volt egy időszak, hogy napi 7x, aztán most beállt arra jó ideje, hogy napi egy-kettő, de ha nincs aznap kaki, másnap tuti van:D (8 hónapos)
2011. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Azt kifelejtettem, hogy anyatejes volt 4.5 hónapos koráig (akkor kezdtünk kóstolgatni, de még a mai napig szopizik 8x egy nap)
2011. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 9. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!