Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves kor után a tejem még...

1 éves kor után a tejem még tápláló vagy csak szomjoltó?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Eddig azt mondtam volna, hogy kevésbé tápláló, de ÉRTÉKES! Viszont ismerek olyat, aki most tölti be a 13. hónapot és csak cicizik. És fejlődik.
2011. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

Csak szomjoltó. Sem tápanyagtartalmában, sem pedig védettségben már nem ad semmit a babának.


Amit az első írt, hogy fejlődik a gyerek: ezek csak látszólagos fejlődések. Majd pár év múlva lesznek ebből problémák.

2011. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Ezt mire alapozod vagy milyen problémákra gondolsz?

(Nem rosszindulatból kérdezem)

2011. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szopis tanácsadótól tudom hogy tápláló,fontos és az ellenanyagtartalmasok.
2011. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 10. 16:44
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát első körben szerintem a fogai fognak kihullani. Azok a szervek amiket nem használunk elsorvadnak. Mivel a szopizás miatt nem rág, ezért nagyon el lehetnek gyengülve a fogai és amint végre szilárd ételt kap sorban fognak kipotyogni.

A következő probléma valószínűleg a gyomrával lesz hiszen ilyen idősen már szilárd ételeket kéne emésztenie, de ehelyett még mindig csak folyékonyat kap amivel gyakorlatilag semmi dolga nincsen szinte. A későbbiekben emiatt emésztési és felszívódási problémái lehetnek.


Persze, hogy tápláló a szopizás ilyen idősen, de a szükségletet nem fedezi. Jó dolog, de csak és kizárólagosan anyatejen élni egy éves korban az már nem egészséges.

2011. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Van tápanyagtartalma,szomjoltó és védettséget is nyújt.Persze nem elég már ,kell szilárd kaja is neki.Én hallottam olyan is,hogy mérgező,rosszat teszel vele ha 1 éves kor után szoptatsz.azt sem tudják mit találjanak ki.És a vitamin is jobban felszívódik anyatejből.Ezért van az ,hogy anyatejesek nem vérszegények.és nem D vitamin hiányosak.Kevesebb van belőle mint de jobban hasznosul.
2011. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Valóban jobban szívódnak fel a vitaminok az anyatejből, de az pont nem igaz, hogy az anyatejesek nem vérszegények. Az igazság az, hogy az anyatejből a vas nehezebben szívódik fel ezért olyan fontos fél éves kor után mielőbb bevezetni a húst az étrendbe.
2011. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatejből a vas nagy arányban hasznosul, erről bővebben itt: [link]


Szerintem az is elég téves elképzelés, hogy kihullanak a fogai. Van baba, akinek egy éves korára még csak 2-3 fogacska bújik ki, a rágók eleve csak egy éves kor után kezdenek el jönni, nincs is még mit használnia, épp az van, hogy pépeset kell neki adni, meg apróra vágni mindent, mert még nincs mivel rágnia.


Abban biztos lehetsz, hogy immunanyagokat addig tartalmaz az anyatej, amíg szopik a baba, mindegy, hány éves. És én biztos vagyok benne, hogy tápértéke is van még, persze ez egyénenként is változik, kinek milyen a teje. Az én gyerekem 13 hónapos koráig csak fanyalgott a más emberi kajára, szinte csak anyatejen élt addig, nem tudtam bele diktálni semmit, amit nem akart. Akkor sokat aggódtam e miatt, de utólag már úgy látom, hogy ő érezte, mikor jött el az ideje annak, hogy másra is szüksége van a szervezetének.

2011. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A szoptatási tanácsadók sajnos nem istenek..., bár én is nagyon bíztam bennük. Többet, többször felkerestem. Két ismerős anyuka is. Nyomják a szokásos dolgokat (sok folyadés, kaja gyakori mellretevés, csodafejés, együttalvás, no cumi.) De tejet nem tudnak sokat csinálni ők sem. Tejcsatornaelzáródásokat sem oldanak meg.

Szóval lehet őket isteníti, hogy ők a SZAKemberek, de azért én az orvosi egyetetem végzetteket sem tartom kevesebbre, akik állíják, hogy be kell vezetni fél évesen fokozatosan a szilárd (lássuk be pürés) ételeket a babák étrendjébe.

Szóval a válasz: az anyatej tápláló és szomjoltó, de csupán azt adni nem elég. Mellesleg van olyan baba, aki szomjas az anyatej mellett is, szóval vízzel érdemes megkínálni.

2011. ápr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!