Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják azt, hogy nincs...

Miért mondják azt, hogy nincs olyan, hogy egy anya teje nem elég tápláló?

Figyelt kérdés
Kórházban megismerkedtem egy anyukával, akivel összejárunk. Gyermekeink 7 hetesek. Az enyém napi 8szor eszik 90ml körül(mérleggel mérem), ami elég kevés, mégis 1300grammot hízott, mióta hazajöttünk a kórházból. Az övé 8-9 szer eszik 130ml-eket, mégis baj van a hízással, mert alig éri el a heti 140-150 grammot. Aztán beszélgettünk, és a hűtőben lefejt tejéről elmondta, hogy 1 dl-en csak 2-3 mm a tejföl. Az enyémen szerintem 6-7 mm lehet. Akkor mégiscsak van olyan, hogy nem elég tápláló a tej, nem?
2011. júl. 22. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Nem érdemes a lefejt tejet nézegetni a hűtőben, mert ha az elejét fejed vizesebbnek fogod látni, ha a hátsó tejet fejed zsírosabbnak fogod látni. Ha reggel fejed vizesebb lesz, ha este akkor zsírosabb.

Az anyatej élő anyag, változik, mindig a baba szükségleteinek tökéletesen megfelelő, a baba súlygyarapodását pedig egészségi állapottól kezdve a genetikáig ezer dolog befolyásolja.

Én egy szelet kenyértől is hízok, a férjem ugyanattól a szelet kenyértől nem. Pedig a szelet kenyér összetétele ugyanaz. Genetika.

2011. júl. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval, és még egy dolgot tennék hozzá: a fiam napi 6 alkalommal evett kb. 60-70ml-t 7 hetesen, és ehhez 1400g-ot hízott 7 hetes korára.


És nekem is legfeljebb 3mm volt a tetején a zsír, amikor fejtem.

2011. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ugy ahogy a felnottek nem egyformak a gyerekek is kulomboznek...en 2 kilot hizok egy tabla csokitol a baratnom meg eheti egesz nap es egy dekat sem szed fel
2011. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem a hasznosításon múlik.van aki mindent hasznosít belőle,van amelyik nem.van amelyiknek gyorsabb van amelyiknek lassabb az emésztése.
2011. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy ha heti 10-15 dekát hízik a baba, az már teljesen jó. Vagyis a barátnőd teje elég tápláló, csak van még táplálóbb is.
2011. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!