Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves kor után a tejem még...

1 éves kor után a tejem még tápláló vagy csak szomjoltó?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyetlen szopis tanácsadót sem hallottam volna aki szerint nem kell elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónaposan.

Az megint más hogy nem akarja elfogadni a baba ilyen is van főleg azok a babák akik allergiára hajlamosak.

És a tanácsadók nem istenek és soha egyikük sem mondta még magáról hogy az, viszont emberek akik hibáznak és hibázhatnak.

De jó hogy vannak mert sok anyuka az ő segítségükkel tudott szoptatni.

2011. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:
52%

Csak forgatom a szemeim...


Lányok, írta azt az anyuka, hogy CSAK szoptatja az egyévesét?! NEM! Akkor minek azon vitázni, hogy ennyi idősen önmagában az anyatej már nem elég?

Mert valóban, ez már általában nem szokta fedezni a teljes tápanyagigényt. DE, még talán ez sem teljesen igaz minden esetben, hiszen ha valakinek a babája 1 évesen sem akar magától mást megenni, csak anyatejet (lásd egyik kommentelő), de mégis fejlődik... akkor talán mégis benne lehet a legtöbb fontos anyag, nem? - Ne felejtsétek el, hogy az anyatej összetétele mindig a gyerek korához és tápláltsági szintjéhez igazodik! Nem tudom, hogyan, de az anyatej ill. a szervezet kvázi "tudja", hogy a gyerek eszik-e már mást is vagy nem; ennek megfelelően módosul a tej összetétele is. Biztosan furán hangzik, de ez van. (Különben honnan tudná mondjuk azt is, hogy a gyerek már teszemazt 2 éve szopik - és most újra meg kell emelni a tejben az antitest-mennyiséget?)

Egyébként meg szerintem senki sincs, aki önszántából ne etetné a gyerkőcét szilárd étellel már ennyi idősen. Senki sem mondta, írta vagy feltételezte azt, hogy a kérdező 1 évesen ne táplálna már hozzá.


Az meg, hogy a tápértéke nulla az 1 éves tejnek.. És kihullanak tőle a fogak meg emésztési panaszok lesznek.. Ójaj, forgok a leendő síromban. Ezek aztán tévhitek a javából. :,-(

2011. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 xStefix ***** válasza:

Kedves Kérdező,

a tejednek tápértéke is van, szomjoltó is és maga a szoptatás is nyugtató a babád számára. Lehet, hogy ezek közül nem mindegyik ugyanolyan mértékben, mint korábban; de ugyanolyan JELENTŐSÉGBEN (ha épp nem jobban). ;)

2011. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ahogy az előttem írták, és nagyon-de nagyon értékes. Kisfiam 2 éves, most vettem el tőle végleg a cicit, már csak este cicizett 3-4 hónapja. Most meg már 2 hete beteg, eddig ha beteg is volt (2x a 2 év alatt), 3-4 nap alatt helyrejött.
2011. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Természetesen az én kisfiam azt eszi amit mi én pontossan 6hónapig szoptattam és utána elkezdtem a hozzátáplálást szerencsére mindent megeszik húsok,főzelék stb...csak kiváncsi voltam,hogy táplálja-e őt még a tejem jól tud lakni tőle vagy csak szomjoltó.Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 12. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!