Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » LÉtezik olyan, hogy valakinek...

LÉtezik olyan, hogy valakinek nem laktató a teje?

Figyelt kérdés
15 hetes a kislányom, napközben 3óránként szopizik, viszont éjszaka van, hogy szopi után 1-2 óra múlva felébred és cicizni akar?Nem lenne laktató? Vagy ez inkább azzal van összefüggésben,hogy beindult a fogzása és így nyugtatja magát?Éjszakánként vagy,hogy 10szer is felsír és ebőől 3szor szopizik. Pedig 2,5hónapos koráig egyszer evett éjszaka?
2011. febr. 27. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
15 hetes babánál még nem indul be a fogzás, inkább felhígult a tejed, és v alószínű már pótolni kell mással is.
2011. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig a védőnő is azt mondta, hogy fogzás beindult. Egyfolytában folyik a nyála, megrágcsikál mindent, fehér az íne?Azért gondolok én is erre, mert az utolsó hónapban is majdnem 870 grammot hízott!!
2011. febr. 27. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem erről az orvosomat, mert nekem szinte átlátszó háttul is.

A fogzás igenis beindulhat már most is, erről beszélj az orvosotokkal. Megvannak a tipikus jelek?

Az is lehet, hogy nyugtalan, vagy valami nem kényelmes neki, túl szötét van, túl nagy a csend, stb!

Ne a tejedben keresd a fibát! Az mindíg olyan amilyennek lennie kell. Huszon egypár éve volt az, hogy nem jó a tej.

2011. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*hibát...

A fogzás nagyon egyedi. Mi is korán kezdtük!

2011. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze vannak tipikus jelek is, folyamatosan folyik a nyála, rágcsikálja a kezét, be van duzzadva az íne, fehér is neki, ha a kezemre textilpelust rakok és megdörzsölöm az ínét, akkor picit megnyugszik, a kakától kipattogott egy kicsit a feneke(de elmúlt), és főleg este illetve éjszaka kezdődik a nyugtalanság. Ajánlották a Dentinox gélt, éjszaka bekentem neki, és fél perc múlva aludt mint a bunda.
2011. febr. 27. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos simán kezdhet fogzani, de lehet, hogy csak újabb 3 hónap múlva fogja csak áttörni az ínyt. Lehet, hogy most van nálatok egy növekedési ugrás, ilyenkor gyakrabban szeretne szopcsizni, így tudjátok közös erővel növelni a tej mennyiségét. Nincs nem laktató tej, maximum olyan, hogy mindig csak az előtejet szívja ki, ami hígabb és szomjoltó hatása van, míg a hátsó, zsírban dúsabb tejig már nem jut el. A tanács ilyenkor az szokott lenni, hogy próbáld meg legközelebb is ugyanarra a cicire tenni, had szívja ki teljesen és csak aztán váltani a másik oldalra. Kitartás! Az első csajom pl. nappal folyton más dolgokkal volt elfoglalva és alig evett, ezt éjszaka, félkómában pótolta, nálunk is volt, hogy óránként, félóránként. Van ilyen baba is, nem csak éjszakákat átalvó (nekem a 3ból egyik sem lett ilyen, így csak elképzelni tudom, milyen luxus egy teljes éj alvás :)) Ne add fel, próbáljatok megmaradni a cicinél! Sok sikert!
2011. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!