Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy valakinek annyira erősen stimulálja a szervezetét a fejés, hogy még elapasztani is nehezen tudja?

Figyelt kérdés

Most öt hónapos a babám csak fejéssel kapja az anyatejet.Eddig négyszer volt begyulladva a mellem(volt olyan,hogy még a tejet sem kaphatta meg mert nagyon csúnyán nézet ki a tej.:( )Jégkocka zacskóval borogattam mindkettőt egy hétig folyamatosan.

Nagyon sok stressz ér,alig eszem, azt is rendszertelenül.Naponta 4 óránál sajnos nem tudok többet aludni sem(elég ramatyul festek).Ennek ellenére még mindig rengeteg tejem van, 2 liter kb. naponta.

Fizikailag nagyon nehéz (annak ellenére,hogy géppel is fejek) és most azzal riogatnak, hogy annyira ráállt a szervezetem, hogy majd nem fogom tudni elapasztani.

Csak az vigasztal, hogy szépen fejlődik a törpikém heti 17-20 dekákat hízik még most is.

Nyugtassatok meg légy szíves, hogy a fentiek ellenére nekem is sikerül majd elapasztani.

Van valakinek ilyen téren tapasztalata?


2010. aug. 15. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem is majd egy hónapomba telt még elapasztottam.nem kellett a kicsimnek,még cumisüvegből se.

minden nap fejtem párszor és mindig hagytam benne egy kicsit,de csak annyit hogy nehogy begyulladjon.és így szép lassan egyre kevesebb termelődött,még el nem apadt teljesen.de ez türelem kérdése.

ha neked ennyire sok van akkor neked biztos tovább fog tartani.

azt is hallottam hogy le kell vizes ruházni.nem az a lényeg hogy jég hideg legyen a víz amibe belemártod a ruhát.elég ha csak jól kiengeded a csapot.az a lényeg hogy vizes legyen!tehát nem kell nagyon kicsavarni.ismerek olyat akinek ez bevált.próbáld ki ,minden este vizes ruházd le,hátha így kevesebb ideig kell fejegetned.sok sikert és kitartás.

2010. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Homeopátiás szerek is segíthetnek majd, ha el akarod apasztani a tejed.

[link]

[link]

2010. aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptattam a fiaimat, rengeteg tejem volt, de szépen elapadt.

Rengeteg tejed van, ez köszönhető a folyamatos fejésnek, bár sokan nem tudják ennyi ideig csinálni! Ha majd el kezded a hozzátáplálást, akkor kevesebbet fogsz fejni, így egyre kevesebb tejed lesz. Szépen lassan alkalmazkodik a tested a fejéshez.

Ne foglalkozz másokkal, mit mondanak, gondolom mondták, hogy fejéssel nem fogod tudni fenntartani a tejtermelést, s lám!

2010. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.Felírtam a homós bogyók nevét, hogy ha majd anno eljön az ideje akkor tudjam használni.Nemsoká hozzátáplálok, úgyhogy kevesebb tej is elég lesz, remélem akkor majd szépen lassan tényleg elkezd fogyni magától.Hát én sem gondoltam volna, hogy csak fejéssel ennyire fenn lehet tartani a tejtermelést.Pedig olyannyira a szoptatásra készültem, hogy még cumisüveget sem vettem...
2010. aug. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!