Fel lehet készülni a szoptatásra vagy az jön magától?
Fel lehet készülni. Én azt hittem, majd jön magától, de nem egészen így van. A kórházban egyszer mellre rakják a gyereket, aztán boldogulj, ahogy tudsz. Ha vagytok olyan viszonyban, kérd meg anyukádat, hogy beszéljen róla, hogy kell fogni a gyereket, mire kell figyelni. Ezen az oldalon is érdemes olvasgatni: [link]
Az evés-ivásról meg: alkoholt, sok koffeint nem szabad inni, minden mást szabad, amit a babád bír. A puffasztó ételek, tej okozhat a legtöbb esetben problémát a babánál, így ezeket először csak kis mennyiségben célszerű kipróbálni. De nincs olyan étel, ami biztosan problémát okoz, ahogy olyan sincs ami biztosan nem okoz problémát. Ki kell majd tapasztalni. Ami viszont nagyon fontos, hogy rengeteg folyadékra lesz szükséged a tejtermelés beindulásához és fenntartásához, a kórházban napi 3-4 litert javasolnak.
Kenéz Kíra: Szoptatni akarok c.könyv segített sok infóval. (Nem vagyok szopt.fanatikus) Ill.ha baj van, szopt.tanácsadót érdemes megkérdezni.
Mindegyikből a te felfogásodnak megfelelő infót kiválasztani és használni.
Szerintem nem árt kicsit utánaolvasni. Én az első babámnál nem is gondoltam volna, hogy erre készülni kell, hogy ennek külön technikája van, azt gondoltam, csak bekapja a baba a cicit, és kész, jön a tej. Aztán persze rájöttem, hogy a tej nem indul meg azonnal, és az sem mindegy, hogy hogy adom a baba szájába a cicit, mert igen fájdalmas dolgokat tud vele művelni, ha rosszul kapja be. Nála sajnos egyéb probléma is volt (rövid nyelvfék, gyerekorvos nem javasolta, hogy felvágják, én meg nem voltam jártas a témában, így hallgattam rá), ezért csak két és fél hónapig tudtam szoptatni, és szinte folyamatosan pótolni is kellett, a lenőtt nyelve miatt eleinte fájdalmas is volt nekem az egész.
A második babámnál nem akartam így járni, ezért rászántam egy kis időt terhesség alatt, hogy utánanézzek a helyes technikának, meg úgy egyáltalán, az egész működésnek, hogy tudjam, mi történik a szervezetemben. Utánaolvastam a szoptatási pozícióknak, annak, hogy a babának hogy kell elhelyezkedni szopizás közben, hogy a leghatékonyabban ki tudja üríteni a mellet, hogy kell a szájában lennie a bimbónak, hogyan kell az újszülöttnél kicsit serkenteni a szopóreflexet, stb.
Nem azt mondom, hogy ebből kell már a terhesség alatt doktorálni, de jó, ha az ember tisztában van azzal, hogy hogy is működik ez az egész, és mire számíthat :)
A miket kell enni-inni rész szerintem nem olyan nagy jelentőségű. Sok folyadék, vízzel nem lehet mellélőni, mellé amit szeretsz, tea, gyümölcslé, stb. Mostanában már a tejet nem annyira ajánlgatják, eleinte sok babánál hasfájást okozhat, ha az anyuka tejet, tejterméket fogyaszt, bár nekem a kórházi szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy bármit lehet enni-inni, ki kell tapasztalni, hogy az én gyerekemet mi zavarja, és mi nem, illetve azt is mondta, hogy előbb-utóbb hozzá fog szokni az én étkezési szokásaimhoz. Puffasztó ételekre mondják, hogy a babát is puffasztja, pl. bab, lencse, káposzta, karfiol, stb. Hát én eleinte bármennyire is leginkább levesen éltem, és minden puffasztó dolgot kerültem, az én gyerekemnek fájt a hasa rendületlenül. Kb. 4-5 hetes korára enyhült, két és fél hónaposan teljesen elmúlt, és azt eszem, amit csak akarok (na jó, babot még nem próbáltam, de karfiolt minden további nélkül).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!