Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos babádat, ha szoptat...

10 hónapos babádat, ha szoptatod, akkor mennyiszer egy nap? És miért?

Figyelt kérdés

10 hónapos múlt a fiam és elgondolkodtam, hogy a 4x i szopi már lehet nem elég neki (kizárólagossan csak szopi). szépen fejlődik nem kövér, nem vékony. Szeretném azt is, hogy a tejem mennyisége csökkenjen, de ne menjen el teljesen.

Ha a tízórait mellé még adok neki szopit, akkor egész délelőtt bukik. Ma nem adtam neki és nem bukott. Lehet így fokozatosan?

Éjjel nem kel már fel.


2010. febr. 5. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
2010. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez így szerintem szuper. Én is először a délelőtti hagytam el, a délutániból lett alvás előtti, majd semmit, aztán a reggelit, végül az estit. 6-7 hónap után csak este szoptattam.
2010. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak szoptatod semmi mást nem eszik??? :-OO
2010. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az anyatej a legjobb táplálék egyéves korig, nem tudtad, kedves előző?
2010. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de ebédet eszik. reggel, délelőtt (eddig ez is volt), délután és este. Meg ha valami miatt felkel éjszaka akkor akkor is.
2010. febr. 5. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Hallottam eféle tévhitekről, és a következményeiről is. Pl az is az, hogy a gyerek napi néhány falat "normális" kajától rögtön bukik. Egyátalán nem értek vele egyet.

Nagynéném hasonló megszállott volt, egyszercsak a baba 1 éves kora után nemsokkal nem akart hízni a picur, szar lett a vérképe és akkor már nagyon akarta a hozzátáplálást, persze a kicsi nem evett meg semmi /miért is tette volna, nem is tudt, hogy mást is lehet enni/.

Keserves időszak következett mindekettőjük számára, most 10 éves, rendkívül soványka, és nagyon válogatós.

Én szoptatok 15 hónapja napi 4szer, de emellett a gyerek mindent megeszik, csak a reggeli kizárólag cici. Nem válogat, jó étvágyú stb. Ő 10 hónaposan már darabosat is evett, meg falatokat.

Nem szeretnék kötözkötni, nem vagyok tudatlan a témában, én is tudnék egy csomó linket idevarázsolni, ami elrettentené az anyukát. Vagy nem.

Mindenesetre szerintem itt az idő, hogy elővegyétek a sütőtököt meg a krumplit meg nem túl sokára a husit is.

2010. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, így más a helyzet, hogy azért már eszik, azt hittem CSAK szopik.

Ebben az esetben az lehet a baj, hogy túleszi magát, próbálkozz inkább az uzsival.

2010. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos lesz hétfőn. 4x szopik (reggel, de, du és ste) mellett háromszor eszik szilárdat. Éjjel 2-3x felkel még.
2010. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
Ekkoriban a lányom 4x szopizott plusz még néha éjjel is, 2x evett szilárdat (ebéd, uzsi). 1 évesen vezettük be a vacsorát, de a 4 szopi egészen másfél éves koráig megmaradt, ugyanekkor jött be a reggeli. Most 2 évesen még napi 3x tejcsizik.
2010. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!