Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy adottság miatt nem termel valaki elég tejet?

Figyelt kérdés
Az első hónapban csak 100grammot nőtt a kisfiam, a következő 4 hetet összenőve töltöttük, folyamatosan mellen volt. Szépen nőtt is, de pótlást is kellett adjak neki. Közben ittam alk.mentes sört, szedtem bogyót, ittam teát, de fejni csak max! 20 ml-t tudok mellenként. Most 3.hónapos, egy hete elhagytam a pótlást és fogyott a gyerekem. Igazságtalan, hogy nincs elég tejem. 3.hónapos a kisfiam és folyton sírt, mert éhes.
2010. febr. 1. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Persze,hogy van,ez a genetika,van akinek túl sok jut van akinek kevés,de ez nem a te hibád:)


Nekem túl sok van,de tényleg annyi,hogy viszem leadni is:)

2010. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam...Lelkiismeretfurdalásom volt mert nem volt elég tejem(szerintem), úgy éreztem,hogy éheztetem és mindig sírt...ezért átáltam tejporra (tudom,hogy nem olyan mint az anyatej,de azóta nincsenek olyan gondok,hogy sír mert éhes!!!)
2010. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, van olyan. Ismerek olyan csajt, akinél se ő, se a nővére, se az anyja, de még a nagyanyja se tudott szoptatni. Ez van, ezt el kell fogadni. Nem fog attól fejlődni a gyereked, ha nem látod be, hogy sajnos te nem tudsz szoptatni. Igazságtalannak igazságtalan, de lásd be, hogy ez van.

Nem leszel attól rosszabb, ha nem tudod szoptatni és tápszerezned kell. Attól viszont igen, ha éhezteted a gyereked, miközben ott a megoldás a kezedben.

2010. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legtöbbször nem az anyán múlik, hogy van e elég tej... az első babámnál egy bölcsit el tudtam volna látni, most örülök, ha húzzuk még 1-2 hónapig... 3 hónapos a lányom. Ne okold Magad!
2010. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy adottság miatt kevés a tej, de inkább az ismeret hiánya miatt.

Pl. tudni érdemes: ha szoptatási testhelyzetet váltassz, akkor más tejcsatornákból is jönni fog a tej,.... elég sokáig kell a babát mellen hagyni, hogy ne csak az első, hígabb tejet kapja meg, hanem a hátsó zsírosabbat is, attól fog hízni,... este, amikor ideges, vagy fáradt vagy, lassabban jön a tej,... ha fejlődési ugrás van, gyakrabban tedd mellre a babót, hogy a többlet-kereslethez beálljon a kínálat,...ilyen apróságok- hirtelen ennyi jutott eszembe

Segíteni szerettem volna ezzel a pár gondolattal.

2010. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Esetleg egy szoptatási tanácsadó tudna segíteni...az lll.hu-n találsz elérhetőséget!Egy próbát megérne szerintem!
2010. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igenis van ilyen, hiába olvasom mindenhol, többek között az lll.hu-n is, hogy mindenkinek lehet teje. Ez nem igaz ilyan egyszerű formában. Én is mindent megtettem, mégis egy szenvedés volt a szoptatás, ráadásul a gyerek nem ette meg a tápszert... :( Ne okold magad, add csak a tápszert, és ha látod majd, hogy szépen fejlődik, könnyebben túl leszel rajta. NEM A SZOPTATÁSTÓL VAGY JÓ ANYA!!!
2010. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók,

Köszönöm szépen amiket írtatok. Megpróbálkozom az itt adott újabb tanácsokkal, volt egy csomó újdonság is! Köszi a segítséget!

2010. febr. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!