Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik cicim több tejet termel...

Egyik cicim több tejet termel mint a másik. A különbség nagyon nagy,60-70ml. Hogyan tudnám a gyenge cicimet erősíteni?

Figyelt kérdés
1hónapos a babám.Mindig a gyenge cicivel kezdem a szopit,de így sem termelődik annyi tej mint a másikban.
2009. szept. 11. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Senkinek nincs egyformán a két mellében.

Nekem a jobb termel jobban, így reggel mindig azzal kell kezdeni, este pedig befejezni. Ha állandóan a balon lenne a babám, az akkor sem termelne többet. Ez ilyen.

Inkább arra figyelj, hogy amelyikben több van, rendesen legyen ürítve, nehogy begyulladjon, csak mert mindig a másikra teszed a babát. Még csak 1 hónapos a babád (amihez gratulálok), 2-3 hónapos korára úgyis beáll a normális tejtermelés, és annyi lesz, amennyi neki kell.

(9 hónapos baba anyukája)

2009. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is azt tanácsolták hogy mindig a gyengébbre tegyem minden szoptatásnál (hogy jó sok inger érje) illetve hogy fejjem szorgosan.

Na hát nem jött be hónapokig fejegettem még a jobb mellemből a 20-30 ml-ket de sose lett több és a fiam se szivott ki belőle többet.

4 hónapos korától nem szórakoztam tovább, csak a bal ciciből szoptattam, de így egy mellből is lehet szoptatni! (hálistennek ez volt a szerencsém) igaz gyakrabban kellett mellre tenni (nálunk nem jött el egészen 6 hós koráig a 4 óránként evés boldog időszaka, maradtunk a 2 és fél 3 óránál, fejlődési ugrásoknál meg még ennél is sűrűbben) de 6 hós koráig csak anyatejes volt és amúgy 12 hónapos koráig szopott.

Szóval ha minden praktikát kipróbáltál és az istennek se akar az egyik cicidben tej lenni rendesen, akkor se ess nagyon kétségbe :)

2009. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Az előzők mindent leírtak, fejés és kezdő oldali szopiztatás. Nem hiszem, hogy mást nagyon lehetne. :)

De tényleg ne aggódj ezen, ha egyébként jól szopik a babád. Gyakori, hogy a két mell nem egyenlő arányban termel. Nálunk pl. a bal inkább az "alvós", a jobb az "evős", úgyhogy eszerint szoktam oldalt választani.

18 hónapja szoptató anyuka

2009. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 11. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!