Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik etetésre pótoljak rá?

Melyik etetésre pótoljak rá?

Figyelt kérdés
Babám 6,5 hós. reggel 6 körül cici, 9 körül gyümi, 1 körül főzelék, 4-5 körül tejpép, 8-9 között cici + tápszer, éjszaka felkel enni az csak cici. az lenne a kérdésem hogy akinek van tapasztalata melyiket pótoljam. mert nappal csak 2 cicizik de esti után a 12 órában eszik 3x de szerintem éjjel nem termelődik annyi mivel nappal meg majdnem 12 óra van etetés között. éjszaka adjak tápszert ?
2010. febr. 1. 14:37
 1/8 xStefix ***** válasza:

Ha tápszert adsz neki, akkor még kevesebb tejed lesz, ezt tudd!

Végül is attól függ, mit szeretnél elérni. Ha nemsokára el akarod választani, arra nagyon "jó" a tápszer. De ha továbbra is szoptatni szeretnéd (tehát "csak" hozzátáplálni), akkor semmiképp se. Főleg, hogy az éjszakai szoptatás az egyik leghatékonyabb serkentő!, mert ilyenkor termelődik a legtöbb prolaktin, ami a tejtermelésért felelős hormon. Ha tehát éjjel nem fogod megszoptatni, biztosan vissza fog esni a mostani tejmennyiséged is. Viszont tényleg túl hosszú a napközbeni 12 óra két szoptatás között..

Mivel még viszonylag kicsik vagytok, én a helyedben többször szoptatnám nappal is, így jobban kiegyensúlyozódna a termelés (sanszos, hogy így nem kéne este sem tápival pótolni és az éjjeli szopi is elmaradozna) és nagyobb lenne az esélye, hogy még szopizni fog egy darabig. De látom, már régebben elkezdted a hozzátáplálást, ami eléggé legcsökkenti a tartós szoptatás valószínűségét.. :(

2010. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kicsik vagyunk ? a kóstoltatást 4,5 hósan kezdtük de csak lassan, mostanra tudtunk etetést kiváltani. éjszaka már régebb óta többször ébred. egyébként meg pont azért kell 6 hósan hozzátáplálni mert az anyatej már nem elég nekik. igen, lassan szeretném elválasztani mert szerintem így "egészséges" ( olyan 8-9 hónap körül ) mert szerintem akiknél tovább szopik a baba ott már inkább csak a cicizés a lényeg és elképzelésem szerint őket lelkileg is megviseli a későbbi elválasztás.
2010. febr. 1. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
11 hónapja szoptatok, az miért nem egészséges??
2010. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ja fiam 21 hónapi szopott, 10 éves és nem leki sérült

előző

2010. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez az én véleményem. szerintem így helyes. nem véletlenül kell már hozzátáplálni 6 hósan. nem azt mondom hogy nem egészséges az anyatej de azért 10 hónaposan nem kell hogy ez legyen már a fő táplálék
2010. febr. 2. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem az a fő tápláléka, 3x eszik szilárdat és mellet 4x szpoik. Szerintem ez így teljesen jó.

ue

2010. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jól van én elfogadom hogy így gondolod, engem nem kell meggyőzni.különbözőek vagyunk. ettől én sem és te sem vagy se több se kevesebb
2010. febr. 2. 15:10
 8/8 xStefix ***** válasza:

Első vagyok. Akkor tárgytalan a hsz-em. A tápszerről nem tudok írni és nem is "reklámoznám".

23 hónapja szoptató anyuka

2010. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!