Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a babám, de sajnos...

3 hetes a babám, de sajnos nagyon kevés a tejem. Hogy pótoljak?

Figyelt kérdés
7-szer eszik egy nap, az anyatej 4 alkalomra elég. Nem szopik, hanem kifejem neki és cumisüvegből kapja. Hogy csináljam egy étkezés anyatej a következő tápszer?
2011. jan. 26. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én úgy csináltam,h anyatej,és utána pótoltam tápszerrel.Tehát minden kajci előbb tej,utána pótoltam.

2011. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem szopik? Mi a baj? ennyi idősen még simán vissza lehet hozni a tejet. A szoptatás kategóriában keresd meg XStefix-et, ő nagyon szívesen segít. Ha tápszerezni kezded, akkor az a pici tej is elmegy ami van. :(
2011. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Begyulladt a mellem és a háziorvos fagyasztott borsót javasolt a gyulladás lehúzására, erre elment a tejem, ill. nagyon kevés lett. Cumisüvegből kapott enni, így már esze ágában sincs szopizni.
2011. jan. 26. 09:15
 4/9 xStefix ***** válasza:

Fagyasztott borsót??? Uramszentségesjóég!!!!!!!

Tudom, hogy érted, de most elmegyek, dühöngök egy sort, aztán visszajövök, mert így nem tudok normálisan írni......

2011. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hideg apaszt! Eszem megáll, hogy egy orvos ezt javasolta mellgyulladásra! Szoptatni/fejni kellett volna ezerrel apasztás helyett!


3 hetesen még nem állt be a tej mennyisége, simán lehet növeszteni. Fejj gyakrabban, 2-3 óránként, és a tej mennyisége is növekedni fog. És meg kellene próbálni a babádat visszaszoktatni a cicire, ehez lehet, hogy jól jönne egy szoptatási tanácsadó.

2011. jan. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nagyon várom Stefix válaszát és majd meglátod bízhatsz a tanácsában, nekem sokmindenben segített már.


kérlek ne add fel, a tápszer legyen az utolsó. minél több inger éri a cicit annál több tej termelődik.

homeós bogyó is segíthet.


nem tudom egy cumisüveghez szokott babát hogyan lehet visszaszoktatni cicire, de remélem kapsz hasznos tanácsokat, és én nagyon drukkolok neked.

bocs, hogy offoltam.

2011. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Nah, kidühöngtem magam.

Szóval, jegelni nagyon nem szabad a mellet, mert úgy jársz, ahogy jártál. :S

Gyulladás esetén állott vizes(!) borogatást lehet, ha nagyon ég.

(A meleg víz megnyitja a tejcsatornákat, segíti az ürülést, a hideg viszont apaszt. Hiába kéne a gyulladásra hűtés, csak óvatosan szabad, ha nem akarunk apadást.)

Hatalmas feketepont az orvosodnak, mert nemcsak hülyeséget mondott, hanem komoly gondot is okozott neked ezzel!!!


Ilyenkor, ha cumizavar/szopási sztrájk van és még a tej is kevés, én azt szoktam javasolni, hogy a szopira kéne leginkább/legelőször rágyúrni. Azaz:

Amikor csak lehet, szoptasd meg őt! Sztrájk esetén gyakori, hogy csak éjjel vagy félálomban hajlandóak szopni (ahogy te is írtad), ezért ezeket az időszakokat lovagold meg mindenképp! Ha működik, éjjelre feküdjetek össze legalább erre az időszakra és szoptasd bátran, esetleg keltsd is, ha jónak látod. Ha bírod, és/vagy fejhetsz is mellette éjjel. Mindez nemcsak a sztrájk oldására, hanem a tejmennyiségre is jó hatással lehet.

Ha napközben egyelőre nem akar szopni, akkor muszáj leszel rendszeresen fejni, hogy legalább tartani tudd a tejedet. De! Az üveget azonnali hatállyal el kell raknod és nem visszaadni neki, akkor se, ha nagyon ágál az új pótlási mód ellen! Ez nagyon fontos, mert ha meginogsz és újra üvegezni fogtok, kezdheted az egészet előről, vagy fel is adhatod. Ebben az egyben nagyon határozottnak kell lenned! A lefejt tejet ill. tápszert (mennyiségtől függően) kiskanállal, kispohárból vagy csőrösből, esetleg SNS-sel adhatod neki. (Utóbbi kissé bonyolult eszköz, úgyhogy én a kanalat, poharakat ajánlom első körben.) Ha játszócumitok is van, azt is el kéne rakni. Az a cél, hogy minél többször szopizzon a babád és lehetőleg csak szopizzon.


Szerintem ez lehetne az első lépés. Ha majd úgy tűnik, hogy már hajlandó lenne napközben is szopizni, akkor jöhetne az, hogy szépen lassan elkezded csökkenteni a tápadagot és gyakrabban szoptatni ill. fejni továbbra is. (Fordított sorrendben szerintem kevésbé hatékony.)


Ezen az oldalon találsz további tippeket: [link]

2011. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 26. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de én is kérdeznék:

1,5 hónapos a kisebb lányom. Szoptatni már az első gyerekemet se tudtam a mellbimbó formám miatt, szoptatási szakértő is azt mondta, hogy inkább fejjek. Most kb napi 3 deci tejet tudtam fejni, lehet, hogy lett volna több, de két gyerek mellett, nem tudtam napi 6 órát fejni, mint az elsőnél, és most egy hányás- hasmenés vírus miatt ez is elapadóban van. Vissza lehet még hozni? létezik hatékony tejserkentő?

Az első gyerek 8 hónapig volt anyatejes.

Ha válaszoltok előre is köszi!

2011. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!