Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a babám és már a 2....

3 hetes a babám és már a 2. héttől sajnos kell neki pótlást adnom. Miért nézik le azokat az embereket, akik így pótolják az anyatej hiányát?

Figyelt kérdés
Első héten nem adtam neki, de ordított egész nap, majdnem felfalta az öklét, illetve mikor vállra tettem a vállam, vagy ahol ért. S mikor kérdezik, hogy tudom e szopiztatni, akkor olyan furán néznek rám. Éheztessem a gyerekem? Nem értem az embereket, nem vagyunk egyformák.
2009. ápr. 23. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.Sajnos ez egy örök probléma marad még akkor is ha azt mondják, hogy nem nézik le őket.De olyan is van,hogy tényleg nem nézik le őket,csak a tápszeres mama igy próbálja a lelkiismeretét nyugtatni.pedig nem kéne.Minden mama jót akar a babájának,és bizony van hogy minden igyekezet ellenére se jön össze a szopizás.Ne foglalkozz senkivel.Nézd a babád nyugodt és mosolygós pofiját és ne foglalokozz senki véleményével.Ettől te még jó anyuka vagy.sőt,az akinek ömlik a tej 6 hóapon kesresztűl az nemtudja milyen érzés minden nap megküzdeni azért a pár ml tejért ami jön.Fejések,gyógyszerek,bogyók,teák stb.mi ez ha nem a jó anyaságot mutatja,mert ha nem az lennél nem érdekelne ha nincs tej.Nem tartozol senkinek elszámolással.aki meg meg mégis furán néz az számoljon el magával.

sok sikert.4 hós anyuka.

2009. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is furán éreztem magam eleinte amikor rákérdeztek, de egyszer egy ismerősöm azzal nyugtatott, hogy ő nem is szeretett szoptatni, pedig neki volt. Utána már úgy voltam vele, hogy mindenki másképp működik és attól még lehetek jó anya. És az az ismerősöm is jó anya volt.

Amúgy meg amikor előadtam, hogy 3 hetesen még csak 10 ml-t tudtam kifejni mindkét mellből össz., akkor már mindenki megértő volt. Felfogták, hogy ennyivel nem tudnám táplálni a picúrt.

2009. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nézik rossz szemmel ezt, mert aki tud szoptatni annak nehéz elhinnie azt, hogy valakinek nem termelődik több teje azáltal, hogy többször teszi cicre a babáját, vagy fej.


Őszintén elmondom neked is-mindenféle negatív érzéssel ellenében és ezért elnézésed kérem-, hogy én is nehezen tudom elhinni, hogy nem lesz valakinek több teje vagy hogy nem tud többet "csinálni". Én szoptatok és nagyon örülök, hogy nekem sikerül.

Pedig biztosan így van, mert ugye mindenki a legjobbat akarja a saját babájának és nem azért adsz pótlást, mert lusta vagy fejni a szopizás után, vagy lusta vagy éjszaka is felkelni. Hanem mert egyszerűen nincs.

Különben azok szégyeljék magukat, akik kerek-perec kijelentik, hogy olyan nincs, hogy nem lehet tejet csinálni. Van és kész.

2009. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az abaj, hogy akkor is felírnak tápszert, ha nem kéne.

Nekem. is most mérni kell a ygereket, mert azt mondta az orvos, hogy nem rgyarapodott annyit 2 hét alatt annyit, mint amennyit a papírforma szerint kellene.

Mintha minden gyerek ugyanolyan lenne.

Mellesleg van elég tejem, a gyerek eszik eleget, nem ordít, hogy éhes.

2009. ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyes nők milyenek tudnak lenni egymással, nem igaz! Először azon ölik egymást, hogy ki az aki 'csak' császáros, aztán a következő lépcsőfok, hogy ki szoptat, ki nem. Hát nem az a lényeg, hogy egészséges kisbabánk született!?

Ne foglalkozz az ilyen gonosz egyénekkel!

Egyébként én is meglepődöm, hogy tőlem már hányan megkérdezték, hogy szoptatok-e, olyanok, akikkel nem is állok közeli viszonyban. Mert ha a családtagok kíváncsiak, az oké. De mi köze hozzá a főnökömnek, vagy a szomszédnak!? Nekem soha eszembe nem jutna ilyen kérdést feltenni egy kismamának! Lényeg, hogy van egy aranyos kisbabája, aki nyilván nem fog éhen halni, és szépen fel fog cseperedni!

2009. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy valaki tápszerezi a gyerekét, hanem az a baj, hogy nem tudják a más véleményét elfogadni. Én is tápszeren nőttem fel, nincs semmi bajom. A gyermekeimet szoptattam majdnem egy évig. Nekem is volt olyan, hogy kevesebb volt a tejem és olyan is, amikor egyfolytában sírt a babám, kétszer gondoltam arra hogy talán kevés neki ami van, és amikor megette azt a sok tápszert és büfizett, bukott, úgy nézett ki mint egy kis hordó, mert nem bírta abbahagyni az evést, nem adtam neki többet, hanem azon gondolkodtam, hogyan tudnám tartalmasabbá tenni a tejemet. Gondolok itt arra, hogy elsiklottam a táplálkozás felett, a pihenés felett, ideges voltam. MInden tényezőn változtattam, hogy jobb legyen, több legyen és sikerült is. Én magamnak mindig azt mondtam, ha macska lennék, akor sem tudnék tápot főzni. Nem mondom hogy elítélem a tápszerrel tápláló anyukákat, de nehezen tudom befogadni azt, hogy ilyen sok nő ne tudjon szoptatni. Azért ma gyeden vagyunk, nem kell a gyárba menni, nem kell textilpelenkát mosni kézzel napi huszat, szóval talán sokan kényelmi szempontból nem szoptatnak, mert könnyebb napirendet tartani, stb. Nekem csak az nem szimpatikus ezen a helyen, hogy nem bíztatja szinte senki a hozzátápláláson gondolkodó anyákat arra, hogy próbálkozzon többet, jobbat enni, pihenjen, stb. HAnem persze adj neki ezt, azt, mert én is adtam, stb.

Sokan megnyugszanak, mikor megerősítést kapnak ahhoz, ami kényelmesebb de nem a legjobb módszer a babáknak.

HA úgy érzi minden tápszerrel tápláló anya, hogy ő mindent megtett, akkor jól van ez így, úgyis ezt szeretnék hallani és tisztelet a kivételnek.

Egyébként nekem nem írta fel a doki a tápszert, azt mondta csináljak tejet rajtam múlik, pedig csak biztonságból szerettem volna...ilyen is van.

Jó egészséget mindenkinek.

2009. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez most nagy divat, hogy szajkózzák: "aki akar, tud simán szülni, szoptatni is mindenki tud, és csak az szül császárral és az eteti a gyerekét pótlással, aki lusta". Valahol már írtam itt valakinek, hogy szerintem ezt vagy kivénhedt tyúkok mondják, vagy férfiak. Jó annak akinek szépen, simán megvan a babája és van utána teje.

Én császárral szültem (igenis akartam simán, de még fájásom sem volt!) és a saját anyám (aki mindkettőnket császárral szült!) fikázott le a kórházban, hogy penye vagyok, biztos nem tűröm jól a fájdalmat, azért szülesztettek meg császárral. Az előtej után viszont nem jött tejcsi és ha nincs egy drága jó gyerekorvos és szuper csecsemősök, akkor nincs is tejem. Rengeteget segítettek. A sógornőm körül nem voltak ilyen emberek és nem is tudta utána szoptatni a kisfiát, egyszerűen nem lett teje.

Ne törd magad ezen: ha te szeretted volna, de akár a körülmények, akár fizikai adottságból, okokból nem lett tejcsi: attól te még ugyanolyan jó anya vagy! Jó vagy, mert észrevetted, beláttad, hogy a picikének még táplálékra van szüksége.

Másokkal meg ne sokat törődj: hallgasd meg az arra érdemeseket, hallhatsz jótanácsot, de nem kell feltétlenül minden kritikát elfogadni.

Sok szerencsét, egészséget a babucidnak, nőljetek nagyra!!!

2009. ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!