Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet az anyatejet leadni?

Hogy lehet az anyatejet leadni?

Figyelt kérdés

milyen vizsgálatot csinálnak rajtam(csak h sok idő-e)?

mennyit fizetnek érte?

és kinek kell érte fizetni,aki kapja?

nekünk kell bevinni?

szóval h működik ez?


2010. febr. 1. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A védőnődet keresd meg, ő tud ebben segíteni. Ő meg tudja mondani, milyen vizsgálatok kellenek! Ha jól tudom 1800/litert fizetnek érte. Az anyatejgyűjtő gyűjti be, nem pedig anyuka viszi el tőled.

Keresd a védőnődet!

2010. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen keresd fel a védőnőt, mert tőle is kell kérni papírt, addig is itt vannak a részletek:

[link]

2010. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én magamnak inté2őáoi8uz3ztem. Felhívtam a Heim Pál Kórház Anyatejgyűjtőjét, ott elmondtak mindent. El kellett menni a Nagyvárad térre, ott soron kívül levettek vért HIV-szűrésre. A lues-szűrés eredménye (Wassermann vagy szifilisz-szűrés néven is fut)- a terhesség alatt kötelező volt - eredményét elfogadják, ha egy éven belüli. El kell menni a háziorvoshoz, kérni tőle székletvizsgálathoz tégelyt és beutalót (ezt az anyatejgyüjtő munkatársai viszik el), illetve iratni vele egy papírt, hogy a bőrödön nincs komolyabb elváltozás (nagy kiterjedésű eckema pl.) Ez utóbbi papírt a védőnő is megírhatja, de én vele nem is találkoztam ezidő alatt. Van még az egy évnél nem régebbi tüdőszűrő lelet, de mivel az ember lánya várandós volt, nagy valószínűséggel ezt is mindenki frissiben intézi. Ezt nálunk soron kívül és térítésmentesen megcsinálták, még a leletet is egyből megírták. Ha budapesti vagy, akkor a lakásodra mennek a tejért, alkalmanként minimum 200 ml kell. Egy héten háromszor viszik a tejet, hétfőn, szerdán és pénteken. A szállítások között max 4 fokos hűtőben kell tárolni a tejet. Adnak fertőtlenítő szappant a fejés előtti bemosakodáshoz, szájmaszkot és persze a steril üvegeket. Szigorú higiénés szabályokat kell betartani, annál is inkább, mert ha nem megfelelő tisztaságú a tej (ők úgy mondják: pozitív), nem tudják kifizetni.

Minden hónap 12-ig fizetnek, 1800 forintot literenként.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, most frissen benne vagyok :-))

2010. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!