Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol lehet az anyatejet leadni,...

Hol lehet az anyatejet leadni, és mennyit pénzt adnak érte?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kórházban az egyik anyuka a lefolyóba öntötte a tejet, mert annyi volt neki. Nekem nem volt, de nem adhatott, mert nem voltak meg a vizsgálatok. Ő is magyar volt.


Szóval most a kérdezőnek is válaszolok:

a védőnőtől kérdezd meg, mikor kell menni és milyen vizsgálatra és hol vannak tejgyűjtő állomások.

2011. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
zalaegerszegen 188 ft/ liter, de előtte kellenek vizsgálatok
2011. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Budapesten házhoz megy érte az anyatejgyűjtő állomás, de előtte vizsgálatok kellenek, széklet, tüdőszűrés, bőrgyógyászati igazolás stb. Ha vidéki vagy a védőnőd tud felvilágosítást adni.

Az én időmben 1800 Ft volt literje, de nem biztos, hogy ez ma is annyi.

2011. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Most is 1800ft literje.

Én Kecskeméten adom le,itt is kijönnek érte.

üdv

2011. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kedves utolsó én is Kecskeméti vagyok elmondanád bővebben milyen vizsgálatok kellettek és hogy működik a dolog!!
2011. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Először is beutalókat kell kérni a háziorvostól,amire rá kell íratni,hogy anyatejleadáshoz lesz(tüdőszűrő,bőrgyógyászat,széklet,vérvétel),mert csak így lesznek ingyenesek a vizsgálatok.Utána lehet kezdeni a leadást.Min. 2 decit,max. 8 decit lehet leadni.

0676/514065-ez az Anyatejgyűjtő telefonszáma,hívd fel őket először,ők elmondanak mindent,ha véletlen én kihagytam valamit,már 11 hónapja volt.

Mennyi idős a babád?Mennyi felesleged van?

2011. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
miért van maximum?!!! amikor így is annyira kevés tej van a gyűjtőkben?
2011. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Fogalmam sincs,miért van maximum,de így van.Vagyis leadhatod,csak nem fizetik ki,csak a 800 ml-t.Nekem is volt,mikor 1200 ml volt naponta a felesleg.Habár szerintem ez nem gyakori.

2011. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért van maximum, hogy ne jusson eszébe senkinek vizet önteni a tejhez (bár ellenőrzik a sűrűségét, így kiderül azonnal ha valaki vizezi, de ez olyan megelőző csapás).
2011. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belekérdezek, de emiatt nem nyitnék új kérdést...

Fagyasztva vagy csak hűtve lehet leadni? Mondjuk, ha csak másnap jönnek a tejért, vagy viszem el, akkor a hűtött már nem jó, igaz?

2011. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!