Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki tud rajtam kívül...

Mindenki tud rajtam kívül fekve szpotatni? Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Éjjel háromszor szoptatom 2 hetes babámat, próbáltam fekve, de nem megy, nem találja meg, csak szenved szegény, de így sem jó, mindig ülve, kipárnázva...
2010. jan. 28. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 évig szoptattam,de mindig csak fekve...

Máshogyan nem tudtam. :(

2010. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik gyerekemet se tudtam fekve szoptatni sehogy!! egyszerüen nem ment.Jobban jártam, ha maradtam az ülve szoptatásnál, mert annyit szerencsétlenkedtünk fekve hogy kétszer annyi időbe telt az evés.

Ráadásul a lányom (most 3 hós) tök ideges is lett ha kicsúszott a szájából a cici, illetve olyan kis lustin szívta, és mindig meg kellett nyugtatni mire újra hajlandó volt megpróbálkozni a szopival, úgyhogy leálltunk erről.

Azóta is csak irigykedve hallgatom:) más anyukákat hogy éjjel csak oldalra fordulnak, megszoptatják a babát és alszanak is tovább...

Én meg ébredek, ki a baba a kiságyból, fotel, szopipárna, evés büfi, és totál felélénkülök az éjszaka közepén..

2010. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Én ülve kezdtem a szoptatást, és most, kb 2 hete már szopizunk fekve is. Én úgy vettem észre, hogy sokkal ügyesebben, erősebben szívja így. (nem mérem, nem tudom mennyit eszik 1-1 alkalommal) Viszont én ha fekve, ha ülve szoptatom éjszaka, vissza teszem a kiságyba!

Úgyhogy a 2. válaszolónak üzenem, hogy hidd el hosszú távon örülni fogsz neki, hogy nem csak oldalra fordulsz-mert gondolom ezekkel az anyukákkal együtt alszik a baba.


2 gyerekes anyuka

2010. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szembe fordulsz a babával, ő is veled szemben van (mindketten oldalt fekszetek). Baba úgy helyezkedjen el hozzád képest, hogy a szája a mellbimbódhoz kerüljön. Innen már ugyanaz, mint ülve, a mellbimbódat a bimbóudvarral együtt a szájához/ba teszed.

Nekem kis mellem van, és tudok így szoptatni, tehát nem kell hozzá nagy mell.

Remélem, érthetően írtam le. Másik mellnél másik oldalatokra feküdjetek. Kis gyakorlás után nekem már megy úgy is, hogy félig hason fekve a baba felé hajolok, és eléri a másik cicimet.

2010. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12:07 - azért is érdemes néha fekve szoptatni, mert úgy más tejcsatornák is kiürülhetnek, mint ülve szoptatásnál.
2010. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 28. 12:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is csak bénázok a fekve szoptatással! Ahogy az egyik előző válaszoló írta nem találja meg, ha meg is találja, kicsúszik a szájából, levegősen cuppogja, ő is szenved (mérges lesz, nyöszörög) és bevallom, nekem rettenet kényelmetlen fekve! Rajta kell fekügyek a karomon, így lehetetlen pihennem! Úgyhogy marad a jól bevált ágytámlának nekitámaszkodós, kipárnázós, ülve szoptatós! :) 9 hetes baba anyukája
2010. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok:) nekem nagy mellem van, ezért se tudja jól bekapni fekve valahogy...://

Én ülve azt váltogatom hogy előttem van keresztben vagy hónaljtartásban. És azért mert nekem néha a hónaljnál bedurran és azon csak a hónalj tartásban való szoptatás segít, tényleg más csatornák ürülhetnek úgy.

2010. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi már a kórházban is fekve csináltuk: mivel születés után azonnal cicire tette a szülésznő (annyi, hogy megfürdették és felöltöztették, ez kb. 15 perc volt) és ott csak feküdni tudtam, nem is volt más lehetőség. Aztán a gátsebem miatt ülni nem tudtam, ezért 1 hétig így csináltuk: pl. ha bal oldalamon feküdtem, akkor a bal karomat a fejem alá tettem, bal cicivel szemben (egy magasságban) a babám, aki pólyában volt és hátulról megtámasztottuk egy kispárnával (csak hogy picit oldalt legyen ő is) Ha kellett, kézzel segítettem neki tartani a mellbimbót, amíg rá nem érzett. Aztán a 2. hét vége felé ezt elhagytuk, mert én mindig elaludtam és szanaszét fröcskölődött a tej (hát ja, nálunk mostanában minden tiszta anyatej :)


Sok sikert!

2010. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A fekve szoptatás nagyon kényelmes tud lenni, ha jól csinálják és nagyon kényelmetlen, ha nem. A lényeg, hogy a baba felsőteste legyen párhuzamos az anyáéval, a bimbó szemben a szájával. Itt is kell a párna az anya háta mögé, hogy könnyebb legyen a pozíciót tartani. Az anyának érdemes a medencét kicsit hátravinni és a baba popsiját is "befelé" húzni. Tehát maradnia kell a párhuzamos testtartásnak, de hátrébb legyen a csípőtök, mint a felsőtest. Akkor, ha az anya icsit "C" alakban, összegömbölyödve fekszik, a baba nem tudja rendesen bekapni és megtartani a cicit. Az alul lévő kart tényleg érdemes a fej alá tenni, a másikkal a baba hátát kell tartani, hogy ne guruljon a hátára.

A La Leche Liga ( www.lll.hu )oldalán nagyon jól le van írva, érdemes megnézni. Próbáljátok ki így, aztán amennyiben nem megy, még mindig marad a többi pozíció:)

2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!