Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Nem fejős" anyukák sokan...

"Nem fejős" anyukák sokan vagytok?

Figyelt kérdés
Egy pár napja már nem fejem ki a maradékot szopik után. Ezzel nagy bajt csinálok? Mert akkor inkább kifejem. Olvastam, hogy vannak anyukák, akik feleslegesnek tartják a fejést, mert szerintük ha megvan a kereslet-kínálat, akkor nincs értelme fejni. Igaz ez? Nem lesz más a tej mennyisége és minősége, ha nem fejek? (saját vélemény: "ősanyáink sem mellszívóztak") 9 hetes kisfiamat gond nélkül szoptatom azóta is, csak arra lennék kíváncsi, hogy hosszútávon ez mit eredményez?
2010. jan. 25. 17:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
17 hónapja szoptatok. Az elején fejtem, mert nekem is tejlázam volt, meg raktam a fagyóba, hogyha bármi történne, legyen. Szerencsére sosem volt rá szükség, így ki is lett borítva. De fejés nélkül is bőven van még tejem.
2010. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én sem fejtem ki a maradékot, szerintem felesleges. A védőnőm meg a nőgyógyászom nagyon rosszallóan nyilatkozott, hogy el fog menni a tejem, majd meglátom, de nem érdekelt. A családunkban minden nő másfél-két évig szoptatta minden babáját és egyikőjük sem fejt. A fiam 10 hónapos, fél éves koráig kizárólag anyatejes volt, jó húsban levő, egészséges baba.

Van itthon egy kézi fejőm, párszor használtam - pl mikor először elkezdte átaludni az éjszakákat a fiam és hajnalra már nagyon kemény lett a mellem a sok tejtől - akkor fejtem belőle le. A fagyasztóban sorakozik pár doboz anyatej, amit vészhelyzetre tettem el, de már látom, hogy nem fogom használni, ugyanis már katonákat, főzeléket, gyümölcsöt, husit eszik a fiam.

2010. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
4 es fel hos a fiam,soha egy cseppet sem fejtem,nekünk minden rendben,mindig jollakik,mar 7,2kg
2010. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia! Soha nem fejtem! Illetve egyszer egy csomó miatt. Fél évig csak anyatejet kapott a babám. Most 1 éves, még mindig szoptatom.
2010. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szinte sosem fejtem, csak az elején, mikor csomók keletkeztek, hogy ne gyulladjon be. Most 16 hónapos a lányom és még szopizik esténként, eddig sem volt tejhiány.

Azt olvastam (Dr Gyarmati Andrea írta) hogí jobban megnyúlik azoknak az anyukáknak a melle, akik rendszeresen fejnek. Mondjuk ezt utólag olvastam ,nemrég, és ezért is örülök hogy nem töltöttem az időmet fejegetéssel...

2010. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is csak kevésszer fejtem, pont azért, mert sok tejem volt, és nem akartam, hogy még több legyen. :)

"ha megvan a kereslet-kínálat, akkor nincs értelme fejni"

Én is így gondolkodtam, és igazam lett. 13 hónapja szoptatok, ráadásul uuuuuuuuuutáltam mellszívózni! (Nem is nagyon jött sok tejem ilyenkor, inkább maradt tele a cici, szerintem nem indult be a tejleadó reflexem a gépre.)

Szóval csak nyugi, szívás helyett inkább babáz, elég lesz a tejcsi. :)

2010. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél csak akkor fejtem, amikor csomó volt a mellemben (3x fordult elő) és 6 hónapos koráig csak anyatejes volt összesen 14 hónapig szoptattam, amikor terhes lettem és a gyerek szokott le róla :-)

Semmi hátrányom nem származott belőle. A lányom kiegyensúlyozott, szépen fejlődött(dik).

Most mindig fejek, de csak azért mert nővéremnek nincs teje :-( és 1 hét van a gyermekeink között. Minden nap viszi az előző napi mennyiséget, mert ha lefagyasztom, akkor az övé sem eszi meg.

Ha nem lenne a babája én sem fejnék, de így mindkét babának jut :-), az enyém csak anyatejes, az övé kap némi pótlást mellé, de azt is csak ritkán, ha nagyon éhes.

Na nagyon elkalandoztam. A lényeg, hogy ha nem akarsz a hűtőbe tenni, vagy odaadni másnak akkor ne fejjél. Amúgy az eltett tejnek az a hátránya, hogy a tejcsi mindig a gyerek életkorához idomul, ezért nem valami szerencsés a 3 hónappal azelőtti tej :-(, ezért írtam hogy a nővérem babája az enyémmel egyidős, mert a tejtestvéreket így választják, hogy egyidősek legyenek.

2010. febr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az első gyerkőcnél próbálkoztam fejni, de semmi nem jött lmár le szopi után, így feladtam (rengeteget idegeskedtem miatta), és helyre állt minden. Két éves koráig szoptattam! Most a másodiknál, csak akkor fejtem, amikor csomó volt benne. Még ő csak 4,5 hónapos, de bőven van tejem, még arra is jut, hogy egy csomót visszabukjon!

(egy másik gyerek is felnőne azon a mennyiségen, amit visszabukik)

2010. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!