Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Nem fejős" anyukák sokan...

"Nem fejős" anyukák sokan vagytok?

Figyelt kérdés
Egy pár napja már nem fejem ki a maradékot szopik után. Ezzel nagy bajt csinálok? Mert akkor inkább kifejem. Olvastam, hogy vannak anyukák, akik feleslegesnek tartják a fejést, mert szerintük ha megvan a kereslet-kínálat, akkor nincs értelme fejni. Igaz ez? Nem lesz más a tej mennyisége és minősége, ha nem fejek? (saját vélemény: "ősanyáink sem mellszívóztak") 9 hetes kisfiamat gond nélkül szoptatom azóta is, csak arra lennék kíváncsi, hogy hosszútávon ez mit eredményez?
2010. jan. 25. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Én fejtem, a barátnőm soha, mégis mind a ketten 2 évig ciciztettünk!Nem befolyásol semmit!Nekem annyi előnyöm volt a fejésből hogy több lett a tejem, és a bátyám kisfiát is táplálhattam vele!
2010. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én hónapokig rendszeresen fejtem, de azért, mert muszáj volt, annyi tejem volt. (még éjjel is kénytelen voltam felkelni) Nálam borzasztó sokára állt be a kereslet-kínálat, és ráadásul a lefagyasztott tejet nem volt hajlandó megenni a babám se magában, se belekeverve vmibe. Ha nem muszáj és nem akarsz feltétlenül lefagyasztani tejet, akkor ne fejj. A minőségét biztos nem befolyásolja!
2010. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is ugyanezekkel a "paraméterekkel" rendelkezem, mint te. Pár napja én sem fejek, és azt vettem észre, hogy így estére több tejcsi marad. Bár ma ez megdőlni látszik, épp most gondolkodom azon, hogy este jól fog e lakni 9 hetes babóm.. elég puha mindkét cicim. Úgyhogy nem tudom, hogy jó e vagy rossz. Most van először persze, hogy nincs a hűtőben lefejt, csak a fagyasztóban. Azt meg nem lehet csak úgy hirtelen megmelegíteni... úgyhogy nem tudom, hogy mi a jobb fejni vagy nem fejni... a babám 3 óránként eszik, éjszaka nem, így reggelre mindkettő cicim kidurranósra veszi... azt tudnám lefejni...
2010. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

1 hós kora óta tápszert is adok a babámnak, mert nem volt elég a tejem. Most már 7 hónapos, és még mindig szoptatok, 4x naponta! Én csak akkor próbálkoztam fejéssel, ha elzáródott a tejcsatornám, és a babám nem tudta kiszívni.

Nekem mellszívóra be sem indul a tejleadó reflexem, 10-20 ml-rel meg nem bajlódtam.

2010. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
8 hetes a fiam,sosem fejtem,egy kivétellel,az az adag azóta is a fagyasztóban csücsül.De bánom,hogy nem tettem el többet,mert ma lett valami bajom,lázas vagyok és nem le hanem fel mennek a fokok...ha ez így marad,adhatom majd neki a tápszert:( én hülye! :((((
2010. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tök aranyosak voltatok, köszi a válaszokat, javarészt megnyugodtam. :)
2010. jan. 26. 09:03
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

23:10-nek: attól, hogy lázas vagy, még szoptathatsz.


A babóm 10 nap múlva lesz 5 hónapos, és kezdetektől fogva nem fejek. Semmi gondom nincs belőle, tej van rendesen. Szerintem azért jobb nem fejni, mert az anyatej összetétele óráról órára is változik a baba szükségletének megfelelően, és így jobban megkapja a baba a kellő tápanyagokat, mintha fagyasztóból kapná a tejet. A kereslet-kínálat meg beáll magától.

2010. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Első babámnál is fejtem ,az bekerült a mélyhűtőbe onnan meg a kukába.Most a másodiknál is fejtem az is ment a hűtőbe onnan meg a pociba,ugyanis kórházba kerültem egy kis időre és nagyon jó volt egy kis tartalék.
2010. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor fejtem, ha nagyon sok maradt szoptatás után a mellemben. Mégis már 17 hónapja szopik a kislányom :) Volt néhány pohár a fagyasztóban, aranytartalékként, de mivel ugye a tej mindig a baba igényeihez igazodik mennyiségben és minőségben is, nem kellett. Csak gondolj arra, hogy egy 5 hónapos babának már egészen más összetételű tejre van szüksége, mint egy 6-7 hetesnek... Egyébként egyik gyerkőcnél se fejtem, mégis mind a 3 nagy 2 éves koráig szopott.
2010. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Szia. Babám 10hetes, nem fejek. A legelején mikor sok maradt fejtem, aztán mikor növekedési ugrása volt akkor is kb napi 2szer "besegítettem" a kereslet-kínálatnak. Azért nem fejek mert minél többet fejek annál több lesz, amit a baba nem szív ki és ha azt nem fejem le akkor meg csak begyullad a mellem. Váltott mellből szoptatok, este is elég neki 1 cici...
2010. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!