Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még esély, hogy tudjon...

Van még esély, hogy tudjon szoptatni?

Figyelt kérdés
Családtagom császárral szült két napja, a babát a gyerekosztályra vitték, még meg sem foghatta, tápszert kap, régi cumisüvegből. Amit mi vittünk, kis lyukut nem engedték be, az anyukát nem engedik a kórházi géppel fejni, se semmilyen géppel fejni, mert állításuk szerint begyullad a melle, de a pumpással szinte lehetetlen fejnie. Hogy lesz ebből szoptatás, ha még a picinek egy hétig a kórházban kell lennie, ő meg csak egyszer láthatja egy nap?
2010. jan. 16. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem fog belehalni ha nem szoptat hanem tápszert ad... Ezért nehogymár ekkora kínszenvedést csináljanak...
2010. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát hogy te mekkora bunkó vagy az hihetetlen, gondolom benned fel sem merült, hogy szoptass akkor viszont nem értem mit keresel ezen az oldalon..
2010. jan. 16. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát lehet hogy van annyi eszem hogy ami nem megy azt nem erőltetem ezzel depresszióig hajszolva magam, mint egy csomó kismama, amit a Baba fog megszívni a legjobban! Hát igen ehhez is ész kell...
2010. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Mindenképpen ragaszkodjatok a szoptatáshoz !
2010. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

miért kell provokálni és nem a kérdésre válaszolni?

velem ugyanez volt,császárral szültem,a kicsit elvitték a koraszülött intenzívre.szombaton szültem,csütörtökön próbálkozhattunk a szopizással először.nem ment,folyamatosan aludt a kicsi,a csecsemősök meg tömték tápszerrel cumisüvegből.annyit én tettem,hogy bevittem a mellszívómat és fejtem folyamatosan,nehogy bedurranjon a mellem.azt pedig felvittem a koraszülöttre.szoptetni nem tudtam,csak bimbóvédővel,mert kijelentették,hogy ezzel a mellbimbóval,mint az enyém,nem lehet simán szoptatni.hazajöttünk 1 hét után,és a 2. szopinál eldobtam a bimbóvédőt.kicsit szenvedtünk,de belejöttünk.tehát mindenképpen fejjen,mert az beindítja a tejtermelést.ha csak pár csepp jön az elején,nem baj,be fog indulni.ne idegeskedjen,azzal sokat árthat!és igyon rengeteget!

2010. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
65%

Hát elég szutymák kórházban szült a családtagod. Elszomorító, hogy még mennyi ilyen őskövület van, akik több kárt okoznak, mint hasznot. :(((

Sajnos az van, hogy nagyon is eltolódhat a tejbelövellés ideje és/vagy csökkenhet az esély, hogy egyáltalán beindul, ha továbbra sem engedik őt fejni. Ha mégis sikerül belövellni, akkor pedig pont, hogy fejni kéne, hogy ne legyen mellgyulladás. Arról nem is beszélve, hogy a pici gondolom nem véletlenül van gyerekosztályon, tehát nagyon is kéne neki az a pár csepp különösen értékes kolosztrum is!

Én mindenképp azt javaslom, hogy verje ki a hisztit, vagy ha ő még túl gyenge, akkor ti erőszakoskodjatok egy kicsit, különben tényleg sok gond elé néznek a szopit illetően.. Ez nem jelenti, hogy végleg le kellene róla mondania, sőt (többeknek sikerült ennél rosszabb kezdet után is), de sok kínlódástól és aggódástól kímélhetnék meg az anyát és a babát is.

Az anyukának igenis joga van szoptatnia a babáját, vagy ha ez nem lehetséges, akkor a dolgozóknak igenis kötelességük segíteni abban, hogy a baba megkaphassa az anyatejet. Mellszívót bevinni vagy megtanítani neki a kézi fejést (Marmet-módszer), másik cumisüveg vagy méginkább szopibarát pótlási mód (kispohár, kanál, injekcióstű) stb. Később, ha muszáj, akár Szoptanít-készülék. Akár a kórházi dolgozókkal szemben is vagy a hátuk mögött. Én a végsőkig elmennék ezért. Ne adjátok fel!

2010. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
65%
És, a topiknak 'Szoptatás' a címe, nem pedig 'Nem szoptatás', vedd már észre!!!
2010. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

És egy nap egyszer sem vihetné el naki a tejet amit lefejt a gépivel vagy akármilyennel? Szerintem itt alapvető betegjog sérül, mindenképp az igazgató környékén próbálkoznék először szép szavakkal, aztán határozottabban.... Nem tudom ki ilyen gyökér abban a kórházban, a gyerekorvos vagy a csecsemős nővérek, ki nem engedi hogy fejjen normálisan és a lefejt előtejet (ami különösen fontos, pláne egy koraszülöttön lévő csecsemőnek) odaadja a gyerekének. Ez botrány!

Próbálja a fejést a pumpással és próbáljon nyugodt maradni, az a legfontosabb neki és a babának is.

2010. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehet még szoptatnia, én is két hétig vártam, míg a babámat kiengedték és tejet nem lehetett bevinni neki, csak napi 3 szoptatásra mentem be. AZ más kérdés, hogy kicsit nehézkesebb volt újra tejre fakadnom....sok sikert és kitartást.
2010. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
elsőnek: Te egy igazi hülye vagy!
2010. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!