Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Kevés a tejem és a baba...

SOS! Kevés a tejem és a baba még csak 3 hetes. Mit javasoltok mit tegyek hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés
Eddig ittam laktoherb teát, szedtem kétfajta homeopátiás bogyót, iszok sört (alkoholmenteset és ízesítettet is), rostos leveket iszom, a folyadék megvan 2-2,5 l naponta,levest is eszem minden nap.
2010. jan. 14. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben jártam én is. Mindent kipróbáltam. Egyrészt a gyakoribb szoptatás segít, másrészt kipróbáltam és azóta is iszom a zabtejet. Bőven van tőle tejem, pedig már majdnem tápszeres lett a picim. Most 3 hónapos és nagyon szépen gyarapszik. DM-ben és minden nagyobb áruházban, bioboltba lehet kapni.
2010. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam a témában néhány érdekes hozzászólást. Állítólag kitartóan cicin kell hagyni a babát, többször is akár, mint eddig. Sajnos nincs most időm megkeresni, de a tegnapi kérdések között volt egy aminek a válaszai közt esetleg találsz hasznosat.


Nekem két gyereknél is 3. héten kezdett elmenni a tejem, és 3 hónap után tápszerre kellett sajnos átálljunk. Állítólag a stresszesebb tipusú nőknél ez gyakori jelenség 3 hét, egy hónap körül.

2010. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy tea vagy homeos bogyó, együtt nem szabad őket szedni mert (állítólag) ütik egymást. Szerintem a laktoherb elég és tényleg a gyakori mellre tétel és sok sok kitartás ami a tejgyarapodáshoz vezet. A zabtejről már én is sok jót hallottam, egyenlőre még elég a tejem, de később biztosan kipróbálom.
2010. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor én is észrevettem, hogy kevesebb lett a tejem elkezdtem szedni a More Milk kapszulát nekem 3x2 adag vált pedig be és szinte már másnap észrevehető volt, hogy több tejem van. Nem olcsó kapszula de megéri.Még most is szedem de ha elfogy abba fogom hagyni hátha megmarad így is tejtermelésem.
2010. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem fejjél is folyamatosan,az is segít.
2010. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam ki tegnap a hasonló kérdést, ha érdekel, itt vannak a válaszok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Még most se tudom eldönteni, mi lenne a legjobb megoldás. Két szakember homlokegyenest az ellenkezőjét javasolja. Egyik azt, hogy váltott mellből szoptassak, és tápláljak hozzá, ha megerősödik, akkor jobban fog szopni, és újra több lesz a tej. A másik azt, hogy szoptathatok két mellből is, ha már az első kiürült, és a hozzátáplálás csak csökkenti az anyatej mennyiségét, mivel kevesebb az inger. Így legyen okos az ember!

2010. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én görögszénamagot vettem, nekem az jött be. Egyébként elképzelhető, hogy három hetesen mmegnő a baba étvágya és pár nap kell míg hozzá igazodik a mennyiség. A homeos bogyó megtejapasztásra is jó, azt hiszem csak pár napi lehet szadni, utána már apaszt.
2010. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pont így jártam. Már ott tartottunk, hogy minden étkezéshez kellett tápszert adnom!

Szedtem én mindent, de semmitől nem lett jobb. Amikor is elfogadtam a tényt, tápszeres lesz a babám és nem idegeskedtem többet ezen....Azóta csak anyatejes!!!!!!!

Szerintem túl sokat stresszeljük ezen magunkat!

Fő a nyugalom! Nekem ez vált be!

2010. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy veletlen de en amikor tejet iszom ömlik belölem,ha par napig nem akkor is van de nem annyi,vagyis mindig eleg csak ha tejet iszom utanna meg is kemenyedik annyi van,probald ki,irj ha bejött kivancsi vagyok masnal is müködik-e
2010. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16:52 es vagyok elfelejtettem irni hogy 4 honapos a babam es 6.5kg vagyis megduplazta a sulyat,csak anyatejjel ugy hogy soha semmi teat es semmi serkentöt nem ittam,en taplalkozassal probalom serkenteni a dolgot meg folyadekkal
2010. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!