Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj amikor szopik a...

Nagyon fáj amikor szopik a kisbabám?

Figyelt kérdés
A kislànyom 3 hònapos ès 22 napos. Amikor szoptatom iszonyatosan fàj. Adok neki tàpszert, de 50 ml is alig issza meg, mivel nagyon lassan cumizik. Mièrt fàj amikor szoptatom? Tehetek valamit hogy gyorsabban ès több tàpszert fogyasszon?

2014. aug. 5. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Keress fel szoptatási tanácsadót, valószínűleg rossz a technika. Nekem is ezt mondták, mert az első hetekben kisebesedett a bimbóm és üvölteni tudtam volna, úgy fájt, de nem tartott ennyi ideig, összeszoktunk és elmúlt.
2014. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy rossz a tehnika mert idàig nem fàjt ha szopott.
2014. aug. 5. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a tápszert megelőzően nem fájt, akkor amiatt lehet. Gondolom üvegből adod a tápszert, így cumizavaros lett a kicsid.

A cumisüveget teljesen más technikával kell szívnia, mint amikor szopizik, és ha a melleddel ugyanazt csinálja, mint a cumisüveggel, akkor az bizony fájhat is.

Ha szeretnél tovább szoptatni, akkor el kéne hagyni az üveget, és a pótlást (ha egyáltalán kell), más módon adni a babának. (sns, vagy kiskanál, vagy pohárka, vagy Nurofen cső, valami)

Én is felkeresnék egy szopis tanácsadót.


www.lll.hu

www.ibclc.hu


Itt találsz elérhetőségeket!

2014. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mindkettő melled fáj? vagy csak az egyik? becsomósodva nincsen?
2014. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A cumisüveget igazàbòl nem is szopi, hanem azt vàrja, hogy a tej beleömlôdjön a szàjàba. Mindkettô mellem fàj, nem èrzek csomòkat.
2014. aug. 5. 13:54
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem mindig fájt szoptatás alatt

se előtte se utána és csak az a mellem amiből evett a baba

azt mondták h a tejleadó reflex miatt

növekedési ugrásnál jobban fájt mert többet akart enni a baba

megszoktam 2 évig szopizott a gyerek :-)


szal nem mindegy mikor merre hogyan fáj ..

am meg most van nála egy fejlődési ugrás lehet attól h többet dolgozik a melled !

2014. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. :-)
2014. aug. 5. 15:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Volt pár hét (3 hónapos kora körül), amikor nekem is kegyetlenül fájt, akkor kezdtem el érezni a tejleadó reflex beindulását, addig nem éreztem. Aztán szép lassan elmúlt a fájdalom, most már csak nyomást érzek, ha elindul a tej. Erre tudok gondolni nálad is esetleg.
2014. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
van bimbóvédő próbáld ki! Hátha az segít valamit! :)
2014. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is iszonyùan fàjt, de nem a mellbimbò, hanem az egèsz mell. Nekem soha semmi nem fàjt mèg annyira, a szülés ahhoz kèpest tündèrmese volt. Volt hogy ügyeleti fàjdalomcsillapítòt kaptam, mert màr zokogtam. Kicsit sem mèrsèklödött és sajnos fel is adtam 2-3 hònap mùlva:( Szeretném tudni èn is, hogy miért lett a szoptatàs nekem ilyen borzasztò élmèny?!
2014. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!