Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapig fejtétek a...

Hány hónapig fejtétek a tejet, abban az esetben amikor a bab nem szopizik? Hányszor fejtek egy nap?

Figyelt kérdés
Nekem 3 hónapos a kisfiam, kezdettől fogva nem szopizik. Nagyon sok időt elvesz a fejés (napi 5 óra). Én fél éves koráig gondoltam.

2014. máj. 9. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megemelem a kalapom ha fél éves koráig képes vagy ezt csinálni,de komolyan.Én 3 hétig fejtem,majd elapadt,de elképesztő tortúra volt az egész...
2014. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Boven eleg addig. De miert nem berelsz egy nagy teljesitmenyu medela keszuleket? 6hos a babam, szoktam meg fejni is.
2014. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 évig szoptattam, majd még 10 hónapig csak fejtem. Kislányom tejfehérjére érzékeny, tápszert nem itta, szóját nem akartam adni neki. Mivel volt tejem, fejtem. Eleinte napi 5-ször, majd 4-szer.
2014. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9 hónapig fejtem. 6 hónapos koráig 3 óránként aztán egyre kevesebbet. De mikor abbahagytam a fejést az maga volt a megváltás. :-) Én beruháztam egy madela elektromos mellszívóra oylan 3 hónapos kora körül, na az nagy segítség volt.nem volt olcsó de nagyon megérte. Addig kézzel fejtem, gondolhatod. Kitartás!!
2014. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1 hónapos koráig. addigra már csak napi 50-60 milliket tudtam fejni összesen.

3 óránként, éjjel-nappal.

le lehet pontozni, de megváltás volt a tápszer

2014. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Idoben nem sok ez az 5 ora, 3 honaposan a lanyom 6x40 percig evett egy nap,ez tobb, viszont sokkal kellemesebb, es hat fejes mellett meg a kislanyod is aktiv szoval nem irigyellek. En 5,5 honapos koraig minden szopi utan fejtem kb. 20-30 percet, majd mikor 6,5 honapos lett, akkorra kivaltottuk az ebedet, de meg 3 hetig lefejtem az ebed szopit. De aztan egyre kevesebb jott le, emiatt abba is hagytam.
2014. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, rosszul számoltam. :-)
2014. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így alakult, nem ment a szoptatás, kínszenvedés volt minden próbálkozás, így inkább fejtem. Első 3 hónapban naponta kb 5-6x, ahányszor evett, utána már 4x, beállt szépen napi 4 étkezésre, éjszakát átaludta, 4 hónapos korától kezdtük kiváltani az ebédet, majd az uzsonnát, így maradt a reggeli, esti tej, napi 2x fejtem, 6 hónaposan már csak este kapott anyatejet, szép fokozatosan egyre kevesebbet, 7 hónaposan befejeztük, utána reggel és este tápszert kapott addig míg át nem tértünk az igazi tejre.
2014. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is béreltem Medela mellszívót a 2. héten már, előszőr csak egyik mellere való fejjel, majd egy hónap után két mellet szívtam egyszerre. Így is ennyi idő (lehet lassan jön a tejem?) Fél órát vagy 40 percet fejek napi 5-6-szor. Próbáltam csökkenteni a fejések számát de begyúlladt a mellem. Hogy tudtátok lecsökkenteni?
2014. máj. 11. 18:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha csak csokkenteni akarod a darabszamot, akkor ha kihagysz egy fejest, figyeled a cicid, es ha erzed, h tultelitodik egy kicsit fejj, amig picit puhul, de a nagyjat hagyd benn.
2014. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!