Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 honapos babam nappal mar...

6 honapos babam nappal mar nem szivesen szopizik. Ez baj?

Figyelt kérdés
El fogja valasztani magat? Este 9-kor, ejfelkor, 4-kor, 6-kor szopizik. Aztan delelott semmi nem kell neki (se cici, se gyumi) Ebedre fozeleket kap, uzsonnara esetleg szopizik picit, majd vacsira megint fozelek. Szoval nappal nem erdekli, ejjel pedig "alomszopizas" van. Felek, h keves tejalapu taplaleka van igy.
2014. máj. 3. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz amiatt, hogy kevés anyatejhez jut, napközben fejd le, és a főzeléket azzal készítsd!
2014. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha igény szerint szoptattad eddig, és most is kedvére cicizhet, ha éhes jelzésre kap enni, akár egy akár öt óra telt el az előző szopizás óta, akkor nem történhet gond.


az én kisfiam nemsoká egy éves lesz, két hete komfortcicizni kezdett, és olyat is csinált napokig, hogy kettő (!) óránként cicire kéredzkedett... tegnap meg reggel 7kor és este 7kor volt csak hajlandó szopizni... én sem értem, de bízom a babámban, hisz ő még teljesen ösztönösen dönt, ellenben velünk felnőttekkel, akiket már befolyásoltak evés terén /kell reggelizni, fogyókúra, ne hagyj maradékot, szülői intelmek, menza, reklámok, stb./

ne aggódj, ha anyatejes, akkor kinyeri akár az éjjeli evésekkel is a szükséges tápanyagokat a tejciből.


próbáld kínálni pépes puha gyümölcsökkel délelőtt /banán, vajkörte/ ha nagyon aggódsz, vannak tápszerek erre a korosztályra, bár én ennek nem vagyok a híve, de elméletileg egy hat hós babának még a fő táplálékát az anyatej, ennek hiányában a tápszer kellene hogy jelentse. /de ez a hivatalos, egészségügyis álláspont/


szerintem azért egy két nap változás az evésnél még nem jelent semmit, ha tényleg leszokik a nappali evésről, akkor kérdezz inkább egy szakembert /szoptatási tanácsadót, vagy ha nem vaskalapos a védőnőd, akkor őt/

2014. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit mintha fordítva élne, de minek vacsira főzelék?
2014. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oszinten megmondom, ki akartam probalni, h "segit-e" ataludni az ejszakat a tartalmas vacsora. Gabonat meg nem kap, ezert fozit adok furdes elott. Furdes utan, lefekveskor szopizik. Eleinte mukodott, parszor ataludta az ejszakat, aztan visszatertek a kelesek, viszont nappal nem erdekli a szopi. :(
2014. máj. 3. 22:22
 5/5 xStefix ***** válasza:

Ilyen szopizási ritmus mellett nem hiszem, hogy kevés tejhez jutna, főleg, ha tényleg az ő jelzéseire hagyatkozol. Ha a nap folyamán úgy érzed, megér egy próbát, kínáld meg szopival is, de ha nem kér, akkor ez van. A lényeg, hogy az ő igényeit figyeld, abból baj nem lehet. ;)


Ebben a korban még mindig és újra nagyon sok a látnivaló, a baba aktívan fejlődik, mozog, tanul, fogzik is... Teljesen rendben van, hogy nappal alig eszik, éjjel viszont többször kel. Te magad is tapasztaltad, hogy az esti "beetetés" nem működik, szóval biztosan nincs szó éhségről, hanem egyszerűen ezt a korszakot élitek most. A legtöbb és legjobb továbbra is az, hogy kínálgatod, ha úgy érzed, de erőltetni nem érdemes. Ha olyanja lesz, úgyis el fogja fogadni, ill. előbb-utóbb ez az időszak is elmúlik. - Viszont az ilyenkor esetleg felmerülő felgyorsított hozzátáplálással (hogy hirtelen egyre több szilárdat adsz neki, "nehogy éhezzen") óvatosan érdemes bánni, mert könnyen visszaüthet (pocakgondokban ill. szopási sztrájkban, elválasztódásban).

2014. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!