Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jártatok így, mi lehet nem...

Jártatok így, mi lehet nem elég a tej?

Figyelt kérdés
Vagy nem elég tápláló. Eszik a babám és egy idő után elkezd sírni, szívja majd sír aztán megint szívja megint sír. Adtam má neki cici után tápszert és utána semmi baj nem volt. Pedig időben ugyananyi ideig eszik mint amikor erlég volt neki. Lehet hogy vizes lett?
2010. jan. 1. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Afelől megnyugodhatsz, hogy jó a tejed. Nem létezik vizes, vagy nem elég tápláló tej... A tejed tökéletes, mint minden anyukának. Csak kevés... Ez tipikusan az a viselkedésforma a babádnál, mikor nem jön neki elég tejci. Dühös is lehet szopi közben, ki-be kapkodja a cicit, csapkod, vagy nyugtalan és persze sír... Nem írtad a babád korát, de ha 3 hét közeli, vagy 6 hét körüli, eseteleg 3 hónapos, vagy 6 hónapos, akkor épp növekedési ugrása van, amikor több tej kell neki. Ilyenkor ne pánikolj, ezen mindenki túlesik, max. 3 nap az egész, mire beáll a tejcid, a lényeg, hogy hagyd, hogy egy 5-10 percig szívja az úgymond üres cicid. Ezzel arra készteti a szervezeted, hogy többet tejet termeljen. Kínáld a másik melleddel ebben a pár napban, mert éhen marad a picurka. Ha nincs növekedési ugrása, akkor csökken a tejed, bár reméljük nem! 1-2 óránként ha megszívatod a picivel a cicid, attól több tejed lesz. Ez a legtutibb gyógymód csökkenő tejre, de van még ezer féle praktika, nekem az Urtica Urens 5CH homeós bogyesz segített a nehéz napokon. A tejserkentő teától kiráz a hideg, ugyanis rettenetesen hasfájós lett tőle a kisfiam... Ha van még kérdésed, kommentelj! 5 hetes picur anyukája
2010. jan. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 hos a babam.

Szerintem neked a minoseg lehet rossz, de amugy az en babam is most mar sokat nyuglodik a cicin, es pedig gyarapodik, nincs baj. Hany hos a baba? Lehet turelmetlen es nem eri el a zsiros tejet a vegen. Probaltad lefejve cumibol adni? Akkor latod is, h ott van a tetejen a zsir.

Fejed a tejet? En csinalok neha szaporito fejest. Mikor a geppel fejed es mar semmi nem jon, csak csinald tovabb es ujra megindul par perc mulva. Ez nekem bevalt, es egy b.nomnek is, akinek rohamosan apadt a teje. Masik b.nomnek a szoptatas nem eleg es tapot ad mellette. Szerintem igy is megvan az anyatej elonye, erteke a baba szamara, mint a csak tapszerese. En egyebkent felkelek neha ejjel is fejni es este mielott lefekszik, adok neki a lefejtbol, hisz a mell akkor mar kevesebbet termel.

2010. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Latom elottem irta egy anyuka, h rossz minosegu nincs. Szerintem van, ha nem egeszsegesen eszel. Bar ki tudja, hisz mi a szoptato-kurzuson Angliaban azt tanultuk, h mindenkinek van eleg teje....Hat, nem szerintem. De az en uvegeimet alig tudom elmosni, annyira zsiros.
2010. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most lesz három hónapos a babám.
2010. jan. 1. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs olyan, hogy nem elég tápláló a tejed. Inkább kicsit kevesebb. Igyál legalább naponta 3liter vizet.

Nekünk a naturlandos fitolak tejserkentő tea nagyon bejött. Naponta iszok úgy fél litert.

Ha már abból a cicidből amiből eszik nem jön inkább tedd a másikra, minthogy tápszert adj Neki. És nyugi újratermelődik a következő szopira, sőt még több is lesz.

Illetve 3hónaposan fejlődési ugrás van, de csak pár napig tart.


5 hós kislány anyukája

2010. jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!