Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy vigyek rendszerességet a...

Hogy vigyek rendszerességet a baba életébe?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom semmi rendszeresség nincs a napjainkban. Igény szerint szoptatom. 6 hetes múlt. Szóval alszik 3-4-5 órát aztán etetek és megint alszik(jobb esetben) 3-4-5 órát. De ha 3-at alszik máris más a napirendünk , mintha 5 órát aludna. Fürdés is kicsit össze vissza van. 6-7-8-kor. Mikor hogy kel. Szóval így nem tudok rendszert vinni az áletébe. Felkelteni meg nem merem, mert félek, hogy nyűgös lesz.Mit tanácsoltok?(ja és nem mindig alszik két szopi között. Van mikor végigordít 2 órát, mert nem tud elaludni.Na ilyenkor is burul a menet, mert akkor meg hamarabb kap kaját.)
2008. júl. 10. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.Nyugodtan ébreszd fel nappal 3 óránként, szopiztasd vagy etesd meg,kicsit játsszon,nézelődjön utána,majd amikor elkezd ásítozni,vidd át oda, ahol aludni szokott.Hagyd hogy elaludjon magától,talán sír pár percet,de egy idő után azt is elhagyja.Kábé 3 nap alatt beáll a rendszer.A fürdetés 30 perc eltéréssel mindíg ugyan abban az órában legyen, a 3 órás csúszás az sok.Ne aggódj,kicsi még,gyorsan megszokja a dolgot és neki is jobb lesz,mert tudja mi után mi jön!

Nekünk sikerült!

2008. júl. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, nagy ellentmondás ez, mert a babának és a mamának is szüksége van a redszerességre és a kiszámíthatóságra, de egy 6 hetes baba életébe elég nehéz (szerintem lehetetlen) időre szabott rendszert vinni. :o)

Első lépésként nagyon jó, ha a baba tudja, hogy mi után mi következik, például, hogy szopi után mindig van egy kis játék, vagy fürdés után szopi, játék után alvás.

Ez nagyon jó támpont a babának. Tényleg nyugodtabbak, ha tudják, mi után mi következik. KÖnnyebben el is alszanak.

Egyelőre ne nézd az órát! Órára pontos napirendet még nagyobb babákkal sem lehet tartani, mert mindig vannak rendkívüli dolgok, amitől borul a "rend".

Azt írod, 6 hetes múlt a kisbabád. Ez azt jelenti, hogy lassan kevesebbet is alszik már és többet nézelődik, ismerkedik a világgal. Ebben a korban már biztos nem jön be a "szopi-alvás-szopi-alvás" ritmus.

És hogy van ez a 2 óra sírás? Sírásból már 5-10 perc is idegtépő tud lenni (babának mamának egyaránt), nemhogy 2 óra! Mikor szokott sírni? Délután vagy este? Mi történik sírás előtt? (Mitől kezd el sírni.) Hogyan próbálod ilyenkor megnyugtatni?

Boldog babázást! :o)

2008. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A sírás evés után szokott lenni. Alvás helyett. Ideig-óráig úgy néz ki, hogy jól lakott, elvan, nézeget, vigyorog. Aztán mikor majd bekap akkákat ásít. Leteszem aludni és akkor nekiáll sírni. De nem az a keserves, csak az a figyelj már rám. De ha figyelek akkor nem alszik el, sőt azt vettem észre, hogy ha karba veszem egyből jár a szája, szopni akar talán. Pedig elötte már meggyőzött,hogy jól lakott. Ilyenkor nem szeretném újra cicire rakni(én szeretném betartani a 2 óra szünetet 2 cici között), cumit van hogy kiköpi van hogy elfogadja.Szerintem a hasa sem fáj, mert akkor fájdalmasan sírna.
2008. júl. 13. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
ezzel az evés utáni sirással énis igy vagyok,kisfiam 3hetes mult.kiszivja a cicit,kér még.nekem sajnos kell hozzátáplálnom mert nem sok a tejem,kap tápszert,utánna megnyugszik.aztán leteszem kicsit játszani,kb pár perc és sir ujra.felveszem hátha aludna,és ahogy hozzábujok meg akar enni:)nem tudom már adjak neki vagy ne,mert félek hogy degeszre eszi magát és attól sir.
2008. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, abból úgy gondolom, hogy azért sír, mert nagyon álmos és nem tud elaludni. (evett, jóllakott, nézelődött, játszott, kimerült, aludna ... de ...)

Ez egy türelemjáték, de biztos van valami trükkje, amivel el tudod altatni. Most lehet, hogy sokan megköveznek, de nálunk például az vált be, hogy magam mellé fektettem a babát, összebújtunk és én is úgy tettem, mintha aludnék. (Néha tényleg el is aludtam! :o) Simán elaludt az esetek 90%-ban. De ez tényleg minden babánál másként van. De kell valamivel próbálkozni, mert az nagyon nem jó, ha sír a baba alvás helyett - egyikőtöknek sem.

2008. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!