Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves babátok éjszaka hányszo...

1 éves babátok éjszaka hányszor szopizik ill. mennyit alszik egyhuzamban?

Figyelt kérdés
A kislányom éjszaka legalább 2-szer felébred és csak cicivel hajlandó visszaaludni. Már sok mindennel próbálkoztam, hogy erről leszoktassam. Szerintetek mit tegyek? Hagyjam, hogy szopizzon és ébredjen amíg ki nem növi vagy tudtok valami praktikát?

2013. okt. 5. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Az én kisfiam már két éves lesz, és még mindig ugyanígy van mint nálatok. Szerencsére nagyon hamar vissza alszik így, úgyhogy nekem nem jelent nagy terhet, én abban bízom, hogy majd magától kinövi egyszer. Valószínű, hogy addig nem is fogja átaludni az éjszakát amíg így vagy úgy le nem szokik erről, legalább is én ezt olvastam.

Egyelőre én nem erölködök ezen, majd lesz valahogy.

Persze ha fáradt lennék, vagy valami miatt zavarna, leszoktatnám erről.

2013. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Vacsorázik rendesen?Lehet azért ébred mert éhes az anyatej ekkor már nem laktat úgy mint amikor még kicsi volt. Mi tejitalt iszunk milumilt fürdés után reggel 7 ig alszik bár ő már 4 hós korától átaludta az éjszakát. Ez csak komfort szopi amit a lányod csinál szerintem adj neki ilyenkor pár korty vizet visszaalszik meglátod és szépen lassan elhagyjátok majd a keléseket ha előtte szépen vacsizik akkor nem lesz éhes!
2013. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok, ennek nagy valószínűséggel nincs köze az éhséghez vagy szomjúsághoz, hanem így ahogy írod, a komfort érzés kell neki, így tud könnyen ellazulni (hiszen ezt szokta meg), és vissza aludni.

Kisfiam is néha kifejezetten vizet kér éjjel (bár nagyon ritkán), és aztán kéri a cicit vissza alváshoz.

De ritkán az is előfordul, hogy vissza alszik magától.

2013. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
19 hónapos kislányom több, mint fél éve éjfél körül és hajnali 5 körül ébred. Először forgolódik, aztán nyekereg, ha megsimizem, szólok hozzá, akkor egy pár percig nyugi van, de utána folytatja. Előbb-utóbb az a vége, hogy cicizik és akkor nyugodtan alszik tovább. A fiam ugyanígy csinálta, ő 2 évesen egyik naptól soha nem ébredt többet cicizni. Átmenet nélkül hagyta abba.
2013. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Az enyém 16 hós, még ő is stabilan ébred éjjel. Nemrég volt egy hét, amikor csak éjfél után meg hajnalban kelt; már kezdtem örülni, hogy na végre. :) Erre 2 napja megint többször szopizik, de nappal is kaotikusabban alszik. Tutira jön most valami változás, szerintem el fog indulni egyedül. (Az épp várakozóban lévő 4 foga már kint van.)


Kérdező, ha nagyon nem bírod, megpróbálhatod leszoktatni erről, de én is úgy gondolkodom, mint a 2. válaszoló: előbb-utóbb, ha már nem lesz rá igénye, abba fogja hagyni. Én elválasztódás-párti vagyok és amíg csak megtehetem, igyekszem a gyerekeimre hagyni, mikor és hogyan akarnak szopizni. (Nem mondom, egy ideje már én is érzem, hogy lassan fáradok, de más módon igyekszem felfrissülni, illetve próbálok még kitartani.)

2013. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
Öm, szóval 1. válaszolót akartam írni, aki hagyja ezt. :)
2013. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


# 1-es Igen, néha fáradt vagyok mert nappal már csak egyszer alszik, de még ennek ellenére is azért szívessen megteszem ezt neki :) Hiába, mi anyukák már csak ilyenek vagyunk ;)

Csak azt nem tudtam, hogy ez megszokott e az ilyen korú babáknál.


# 2-es Vacsizik rendesen (szerintem). Ő szilárdat eszik kb. 1 órával a lefekvés előtt de már bennem is felmerül az, hogy próbálkozzak egy kis tejitallal... A vízzel már próbálkoztam, fóleg ezekben a nagy melegekben, de ez sajnos nem vált be.


Úgy látszik, komfort szopi lehet az egész.

Mindenesetre megnyugtat, hogy nem csak mi vagyunk így :)


A 4.-ik hozzászólóhoz nagyon hasonló az esetünk és valószínű, hogy ő is majd valamikor szépen lassan kinövi.


5.-ik Amikor a foga jön az más fajta sírás és olyankor megnyugtathatom cici nélkül is és kb. 10 másodperc múlva visszaalszik...Szerencsére!

2013. okt. 5. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!