Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kezeljem azt a kérdést,...

Hogy kezeljem azt a kérdést, hogy én nem akarok a férjemen kívül más férfi előtt szoptatni?

Figyelt kérdés

Sajnos már előre látom pl,hogy az apám meg fog sértődni ezen,mondván ez egy természetes folyamat,pedig a mi családunk egyáltalán nem egy mutogatós ilyen téren,nem bensőséges család.CSak tudom vannak ilyen hülyeségei..és ezt a férjem is megkérdezte már,mert ő is ismer...,hogy- hogy fogom lekezelni ezt a dolgot.Megbántani senkit nem akrok,de sajnos félek úgy is ez lesz belőle,mert én csak a nőket fogom megtűrni magam körül-nekem ne nézegesse a mellemet senki!!!Még az apám sem,vagy hülyén gondolkodom?Ti hogyan csináljátok?

Tudom a baba etetése természetes dolog így,de én amondó vagyok abban,hogy egy férfi az férfi és nem csak ezt látja benne,más a férj,mert ő velem együtt csinála végig,meg hát ő csak lát minden nap meztelenül,de bármi más családtag sztem már iidegen ebben a dologban,nem ?Sztem ez egy intim dolog még ha a baba etetéséről is van szó vagy rosszul látom??Segítsetek légyszi,mert nem sokára itt az idő és nem tudom,hogy kezeljem finoman ezt a helyzetet??38hetes kismama


2008. jún. 29. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerubb ugy, h ha mas ferfi is van a kozeledben szopi idoben, akkor elvonulsz egy csendes szobaba, mert ugy a legkonnyebb szopiztatni, nyugiban. Nem kell mondanod, ha nem akarod megbantani apudat, h elotte nem akarsz, csak annyit, ha kerdezi, h nyugiban tudtok csak szopizni.
2008. jún. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz de tudom úgy is utánnunk jön,mert persze minden csoda 3napig tart,meg tudom aranyos egy baba ha szopizik de engem akkor is feszélyez ez..amúgy ez másokat nem zavar,csak engem?
2008. jún. 29. 00:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Annak idején engem is zavart ez kicsit.Amikor látták hogy etetni készülök,akkor kimentek a szobából,hogy nyugodtan tudjak szoptatni,ha meg vendégek is voltak nálunk,akkor meg átmentem a másik szobába addig.
2008. jún. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam elképzelni a szülés előtt, hogy ez hogyan is lesz. Utána meg lesz@rtam mindenkit, nem érdekelt már ki lát és mit csak a kicsi volt fontos és az ő ellátása. :)) Később már parkban, utcán, vonaton... bárhol tudtam diszkréten, cicimutogatás nélkül szoptatni. Ez csak technika kérdése lett. :))


Ám...

neked úgy kell megélned a szoptatást ahogy neked jó. Vagyis tojni rá, hogy ki sértődik, ki mit gondol vagy mások hogyan csinálták. Ha neked úgy jó, hogy egyedül akkor ragaszkodj ehhez. Ha feszült vagy tőle, mert látnak, néznek akkor nem tudsz a babára figyelni, kapkodni fogsz stb. és az nem jó. Hivatkozz erre és vonulj el, küld ki őket. Kész. Mond meg, hogy erre a visszafogottságra neveltek, most is szeretnél élni azzal amit tanítottak neked. :DDD


MINDENT ami a kicsi körül van azt úgy csináld ahogy neked jó, és kényelmes. A gyekezés nem egy két napig tart :). Senkire se hallgass, csak a bensődben levő érzésekre és gondolatokra. Ha azokkal harmóniába kerülnek a tetteid akkor csodálatosan fogod érezni magad.

Te vagy a saját gyermeked tökéletes anyja!

Gratulálok a kicsihez és boldog babázást kívánok! :)

2008. jún. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szégyenlős vagyok, sőt szülés előtt a szoptatás gondolatától is rosszul voltam, nem értettem miért írja minden kismama lap, hogy ez csodálatos dolog, én nagyon idegenkedtem tőle. A mellemet a szexualitás, intimitás egyik "eszközének" tartottam és borzasztó volt még a gondolat is, hogy egy baba fog "lógni" rajta. Aztán megszületett a kislányom és valahogy egycsapásra természetes, magától értődő dolog volt, hogy odaadom a cicimet és táplálom az én Drágámat, a mell funkciója az én gondolataimban átalakult és nem feszengtem többé. Teljesen természetes volt, amikor a kórházban is pl. bejött egy doki és a kislányom éppen evett, máskor ilyen szituban biztos takargattam volna magam, de nem éreztem szükségesnek. Anyuék itthon vártak, apukám is itt volt, sírt a lányom, hát megetettem előttük. Apu ki akart menni, de mondtam, hogy maradjon nyugodtan, pedig szülés előtt én is azt mondtam tuti mindenkit ki küldök. Szóval szerintem még a kórházban kialakul majd benned, hogy hogyan állsz a kérdéshez, intimnek tartod a szoptatást v. teljesen természetes dolognak és ott és akkor eldöntheted, hogy kizárod belőle a családodat ill. apukádat v. megosztod velük/vele az élményt. Mert annyira cuki egy baba, amikor szopizik / na jó, mindig cuki /, persze én sem úton-útfélen mindenki előtt szoptatok, de a család nézheti. Mi már 6 hónapja szopizunk. Szép szülést, egészséges babát és sok tejcsit kívánok Neked!:-)
2008. jún. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igazából furi de én azok előtt akik nem ismernek nem vagyok szégyenlős-most már..a terhesgondozáson kijött ez belőlem,de valahogy a rokonok gondolatától feszengek.Az természetes,hogy barátok előtt nem fogok szoptatni-elvonulok majd félre,sztem ez így helyes,de a család is más..igaza lehet az utolsó hozzászólónak,hogy majd a kházban kiderül minden.Egyenlőre nekem is furi gondolat,hogy a cicimen fog lógni egy baba-s ha jól olvasgatom van,hogy az első időben szinte állandóan kéri,szval ezt szokni kell még de biztos tök természetes lesz ha itt az idő-márpedig egyre közelebb jutok hozzá...
2008. jún. 29. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg igaz, hogy a kórházban alakul ki. Én is így gondoltam, hogy még apukám előtt sem, de mikor jöttek látogatóba, és épp szopott a baba, mit csináltam volna? ..és szinte mindig akkor jöttek épp, amikor szopott, főleg, hogy elég gyakran szopiznak az első pár napban, vagy mert megy, vagy mert nem megy. De ha már otthon vagyok, akkor már más, el tudok vonulni bárki jön is. Ha pedig nem közeli hozzátartozók látogattak meg, akkor szólni kellett nekik, hogy bocs, most szoptatás van, viszlát:), vagy várhatnak is, ha kibírják míg végzünk.
2008. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!