Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba jobban kiszívja a...

Ha a baba jobban kiszívja a cicit, akkor mi értelme a fejésnek abból a szempontból, hogy növekedjen a tejtermelés?

Figyelt kérdés
A babának 80-100lenne az adagja. Nem tudom,hogy megszívja-e, mert a mérlegünk digitális és béna, mert van, hogy kaja után kevesebbet mutat, mint előtte és a baba meg másfél óránként enne. Csak az egyik mellemből etettem, utána fejtem a másikat, de csak olyan jó 40-45csurrant ki 7-5-3 perces ütemben fejve. Szerintetek ez mit jelent? Éhezik a baba vagy kevés a tej vagy mi lehet?
2008. jún. 27. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem teszed át a másik melledre? Megeteted a soron következő melledből és ha végzett megkínálod a másikból is. Ha éhes abból is fog szopizni, ha nem akkor elég volt neki egy cici. És mindig azt a melled fejd ki, amelyikből szopizott, a másikból, amelyikből nem evett v. csak keveset nem kell kifejni, mert így a mell azt érzékeli, mintha 40-45 ml-re lenne szükség csak és pont az ellenkező hatást éred el. Lehet, hogy csak pár csepp fog jönni, de ezzel is ingerled a melled, hogy több tejcsit termeljen.
2008. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a baba teljesen kiszívja a tejet (teljesen nem tudja, mert szopi közben folyamatosan termelődik), de azért van szükség arra, hogy utána a benne maradt tejet is kifejd, mert annyival több fog termelődni. Szóval lehet, hogy a babának mondjuk 80 ml-re van szüksége, te utána még kifejsz mondjuk 20 ml-t, akkor a melled úgy értelmezi, hogy összesen 100 ml-re volt szükség, szóval attól kezdve annyit termel és nem csak 80 ml-t, amennyit a baba kért. ez azért jó, mert, ha a babának már nem csak 80 kell, hanem több, akkor lesz neki. nyugi, először én sem értettem:)
2008. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A maradékot mindig fejd ki, mindkét melledből, mert így lesz csak több tejed. De van egy Laktoherb tea, ami direkt tejserkentő hatású.Rosmannban v. DM-ben lehet beszerezni. Én is ezt iszom , és rettentően sok tejem van tőle. Ha éhezne a baba, akkor sírna. Azt mondják, ha a pelenkában van vizelet, és hízik a baba, addig nincs gond.

2008. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrégen lettem kismama és először én sem értettem miért kell kifejni.Az elején én is furcsán néztem,h egyik órában még csak 20-25 szopik és a következő etetésnél már 45-50et.A Laktoherb teát én is ajánlom neked (igaz én gyógyszertárba vettem).

Jó babázást! 2hetes baba édesanyja

2008. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!