Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kellett volna csinalnom?

Hogy kellett volna csinalnom?

Figyelt kérdés
Azt hiszem elszurtam a szoptatast. 7 honapos a babam. 2x szopizik: reggel, es este. Ezen kivul kap mar gyumolcsot, fozeleket, tejpepet, gabonapepet. Most ugy nez ki, hogy jocskan megcsappant a tejem. Tudom mi lesz a valasz. Miert nem teszem tobbszor mellre? Es hogy mit varok igy hogy marad tej? Viszont a hozzataplalas elkezdesevel (4 hosan, mert itt igy szokas) szepen lassan elmaradtak a szopik az evesek utan. Ill. ha nem, akkor meg csak visszahanyta, igy elhagytuk. Mit kellett volna mashogy csinalnom? Ha kell, ha nem szoptatani napkozben is? Most fejek delben, hogy legalabb egy kicsit fenntartsam a mennyiseget.

2013. júl. 28. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ébredés után nem esne jól neki szopizni??


Amúgy első fiamnál hasonló volt a szitu,4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 7 hónaposan ott tartottunk, hogy nap közben már csak 2-3x evett...na akkor mondtam ez így nem lesz jó,és rátettem többször a mellemre,lett is egy kis kavarodás,mármint a kajálások szépen megmaradtak de közben-közben mikor igényelte kapott cicit.Mondjuk nekem azért maradt meg a tejem,mert éjjel sokszor kérte még.


Most a 2.fiam 8 hónapos,kap délelőtt gyümit,délután is, van ebéd meg vacsi,de ettől függetlenül még 5x megszopatom nap közben...délelőtt mondjuk nem teszek a gyümijébe se kekszet se semmit,így igényli is a szopizást.

Ha nála kiváltottam volna,akkor már nekem se lenne tejem...:/


Szerintem még menthető a dolog amúgy...nem tudom hol éltek,de én adnék neki többször,mert ha nálatok is épp meleg nyár van akkor gyakorlatilag ivásnak is betudható a cicizés ebben a korba már!

2013. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ejjel mar kb. 2 honapos kora ota nem kel. Vagyis hol kel, hol nem. Most hogy meleg van, es gondolom megszomjazik igy van hogy kel. Akkor persze kep, es alszik tovabb.


Es igy meddig szoptattad a fiad? Nagyon szeretnem ha min. egy eves koraig kitartana a szoptatas.

2013. júl. 28. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szúrtad el! Még simán szoptathatsz sokáig és reméljük, így is lesz.


Szerintem, hogyha nem evés után, hanem előtt szoptatod meg, azzal serkentheted még most is a tejtermelésed. Ezt a fajta eljárást hívják hozzátáplálásnak, amit te eddig csináltál, h evés után adtad a cicit, az az elválasztás, ami kifejezetten a szoptatás befejezését szolgálja.


A hozzátáplálást azért érdemes 6 hónapos kor után kezdeni, mert akörül van egy növekedési ugrás a fejlődése miatt, s ha azt ihény szerinti gyakoribb szoptatással átvészeled (hogy nincs semmi kiegészítő táplálék), akkor a megnövekedett igényeket a hozzátáplálás mellett is kielégíti a tejed. Illetve mindig érdemes szopi utén étellel kínálni, így egy idő után ő jön rá, h az is étel és annyit szopizik, h annyi hely maradjon a pociban, amennyit enni akar. :)

2013. júl. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Úgy,hogy azért próbáltam beiktatni még 1-2 szoptatást még 17 hónapos koráig szoptattam,de az utolsó 2-3 hónapban már csak napi 2x.Szóval fel a fejjel,még nincs minden veszve:)

2013. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!