Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány percig szopik 4-5 hó...

Hány percig szopik 4-5 hó körüli babád átlagosan? Egy mellből vagy kettőből? Milyen gyakran? Éjszaka mennyire igényli?

Figyelt kérdés
Az én babám 1 hónapja nagyon megváltoztatta a szopizási "menetrendet", és valahogy azóta sem találjuk meg az összhangot. Érdekelne, hogy másoknál hogyan zajlik, náluk is történt-e változás.
2013. júl. 23. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A kislányomnál a nappal viszonylag beáltt, de annyira érdekli a külvilág, hogy keveset szopizik, ezért este a nyugalomban pótolja. Amúgy max 10 percet szopizik, de nappal van, hogy csak pár percig érdekli a szopizás.

Lefekvés előtt van, hogy 2 ciciból is szopizik, de általában egyből.

Éjszaka változó, hogy mikor és hányszor kel, van hogy csak egYszer, de van, hogy 3 x is. Nem izgatom magam rajta, mert ez van, igény szerint szopizik, jókedvű, egészséges baba, ha éjszaka éhes, hát egyen. Onnan tudom hogy este nemcsak komfortcicizik, hanem rendesen eszik, hogy sokat is pisil.

2013. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

4 hós koráig nappal óránként szopizott, emlékeim szerint olyan 15-20 perceket. Egy mellből szoptattam, 3 órás blokkokban (egészen 8 hós koráig), olyan sok tejem volt ekkor. Éjszaka is rendszerint 2-3 óránként kelt, a 4 óra ritka volt.

4 hós korában jött aztán a "kinyílás", onnantól lassan széthúzódtak a szopik, másfél, 2 órára.. de igazából sose figyeltem, hogy milyen gyakran kérte, mert igény szerint és kizárólag szoptattam.

8 hós korától a közelmúltig átváltottunk kétmelles szopira, ami ekkor jobbnak tűnt, de most megint egy mellből szoptatok egyszerre (kivéve este), mert ez válik be.

De az éjjeli szopik a mai napig megvannak, hol többször, hol ritkábban, de stabilan ébred (14 hós).


Kérdező, mit jelent pontosan, hogy "nem találjuk meg az összhangot"?

2013. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szoktam mérni a hosszt. Ahogy betöltötte az 5. hónapot,két ciciből kezdett szopizni,és sűrűn. Mi meg is kezdtük így a hozzátáplálást. Az éjszakákat 6-8 hetes kora óta átaludja,csak akkor kel fel,ha szomjas a nagy melegben (akkor is cicit kap)

Jövőhéten lesz 6 hónapos.

2013. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A hosszt én se mértem korábban, csak.mióta nappal feltűnően röviden szopik, max. 5 percet, aztán nekem kell kísérletezni, hogy mikor kér, mert nem jelez, volt hogy nappal 5 órán át vígan el volt. Én meg félek, hogy ebben a melegben kiszárad. Így ha kínálom akkor van hogy elfordul, van hogy szív még párat, vagy el van vele hosszabb ideig is. Vagy az egyikből nem kér, a másik viszont jöhet, de lehet hogy csak néhány szívásra. Kicsit kaotikusnak érzem, sose tudom, mikor melyik változat a jó. Éjjel meg aztán pótol. De ezek szerint ez életkori sajátosság.

(Illetve annyira örülnék, ha csak 1x kelne éjjel... átalvásra még nem is merek gondolni :) Tegnap 4x kelt, ami egész jónak számít...)

2013. júl. 25. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!