Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy szoptatás egy mellből...

Egy szoptatás egy mellből vagy kettőből?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, hogy ha mindkét mellemből szoptatok akkor a következő alkalommal lényegesen kevesebb tej termelődik a melleimbe. Egy mell kevés már, tehát muszáj kiegészíteni a másikkal. Mindenhol azt olvasom, hogy minél többet szoptatok, annál több tej termelődik. De mikor, ha szinte két és fél óránként ürítődik?? A folyamatos tejtermelés max cseppenként valósul meg nálam... mit csinálok rosszul??
2011. jún. 3. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Honnét tudod, hogy "cseppenként valósul meg"? Méred az etetéseket? Vagy azért gondolod, mert nem feszül úgy?

Igaz, h minél többet szopizik, annál több termelődik. És igaz, h két mellből a "normális". Bal-jobb, jobb-bal, bal-jobb,... (bár van baba, akinek egyszerre egy cici is elég, de általában a babák nem szeretik, ha nem jön elég gyorsan a tej, ehhez pedig váltogatni kell)

És van, hogy óránként...

Nincs sehol előírva, h mennyi időnként kell... Mindhárom fiam igény szerint szopizott, és az igény általában többször-keveset volt:-)))

Legkisebbik most 11 hónapos, már igazából mindenfélét megkóstolt, de nagyjából még mindig 2 óránként kér tejcit. Van h éjjel is 3x-4x szopizik. Nincs azzal semmi gond, h nem "előírásszerűen" eszik.

Egyébként ne aggódj, azt is bírná a melled, ha óránként szoptatnál, max Te nem bírnád. Ahogy szopizik a baba FOLYAMATOSAN termelődik a tej!

2011. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, mérem az evéseket. Reggel még összejön a 100-70gramm bal és jobb mellenként, de aztán max 50-30 gramm, ahogy megyünk az este felé. A cseppenként termelődést pedig a fejésnél tapasztalom, amikor szopi után még próbálok vmennyit kipréselni. Sajnos nem is gyarapszik a baba túl jól, a múlt héten csupán 80 grammot. 7 hetesek vagyunk.
2011. jún. 3. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Szia, én két mellből szoptatok (3 hetes a babám), de éjjel elég neki az egyik is. Nekem sokat nőtt a tejtermelésem, amióta (a baba 1 hetes korától) két mellből szoptatok. Én is féltem az elején, hogy ha mindkét mellemet megkapja, akkor nem lesz elég a következő etetésre, ráadásul mi még nem 3-4 óránként szopizunk, hanem 1,5-2-néha 3 óránként, de bőven van. Mondjuk én nem mérem, de 3 hét alatt 1 kilót hízott (3,6 -ről 4,6-ra), az szerintem elég. Ha nem gyarapszik, akkor lehet, hogy próbálhatnál még tejszaporító cuccokat, hátha tényleg csak picit kevés neki. Minden jót.
2011. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kérdező, írj nekem egy privát mailt, írnék neked valamit.
2011. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 1mellből szoptatok, nagyon-nagyon ritka, hogy odaadom mind a kettőt, pedig 13hónapos a lányom. Soha nem méregettem, hogy mennyit eszik. Szépen fejlődik, még pici korában volt egy semmit nem hízott hónap,de azóta tudom, hogy ez szinte normális.


Ha tejszaporításra adod a fejed, akkor vigyázz a gyógynövénye cucokkal, mert hasfájós lehet tőle a baba. Maláta kell, tehát sór, vagy még jobb a maláta ital - Karamalz vagy ilyesmi a neve. Pl. Rossmanban lehet kapni, Mteróban, stb.

2011. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, MINDEN nőnek kevesebb teje van este, mint reggel. És ha szopi után nem tudsz fejni, az is teljesen normális. Hidd el, hogy minél gyakrabban szoptatsz mindkét mellből, annál több tejed lesz. Ez tényleg így van. Csak ki kell várni, ami beletelhet pár napba.


Az én babám nem szopizott, több mint egy évig fejtem neki, tehát pontosan tudom, hogy mennyi tejet képes termelni a mellem. Hát napi 2 litert! Ezt napi 6-7 fejéssel, amikor MINDKÉT mellemet lefejtem. Amikor pedig jött a tesó, úgy apasztottam, hogy egyre ritkábban fejtem, először 4x naponta, aztán 3x, 2x, majd 1x, és egyre kevesebb tej jött ettől fejésenként...


Add oda a babádnak mindkét cicidet bátran, ha egy nem elég neki, és ne félj attól, hogy "nem termelődik legközelebbre elég tej". Ez nem így működik, hidd el.

2011. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 22:23 válaszoló. Szívesen megadnám az email címemed, de nem tudok neked privát mailt küldeni...

pedig nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit tanácsolsz...

Egyébként már az összes tejszaporító szert végigpróbáltam - tea, homeopátiás szerek, more milk, görögszénamag. Nem aggódnék ennyire, ha valóban jól gyarapodna a babám. Sajnos én messze vagyok a havi 1 kg -tól...mint írtam, legutóbbi héten 8 dkgot hízott. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nagyon sokat olvastam erről, és megoszlanak a vélemények. Valaki egy mellből való szoptatás mellett voksol, valaki a váltott mellből. De ha nem elég?? akkor nincs annyi mellem, amennyi kellene.

2011. jún. 3. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, megint az első vagyok. Egymellesre csak az voksolhat, akinek van egyszerre egy mellében elegendő (bár ahogy már mondtam, lehet h mindenkinek van, de nem mindegyik baba elég türelmes, éber,... hogy ki is szívja). Akinek a babája egyszerre nem képes elegendőt kiszívni egy ciciből, annak nincs mérlegelési lehetősége, max: megpróbál-e két mellből v tápot ad.

Amit Te mérsz, egyáltalán nem olyan rossz, abból simán lehet többet csinálni. Az is normális, hogy reggel több van. (Próbáltál délután a babával szundítani egy kicsit? Hidd el, az is csodákra képes, az alvás nagyon jó tejtermelő)

Én a különböző csodaszerekben (a sörön kívül) nem hiszek. Sok függ az egyéni toleranciától - hasfájós lehet a baba, akkor pedig még rosszabbul szopizik...

Egyedül azon múlik h van-e elegendő tej, hogy elégszer szopik-e a baba. Ha nem gyarapodott eléggé, akkor valószínű h nem szopott eleget (vagyis elégszer). Ha megpróbálod h egy-két napig nem tartod be az etetési időket, hanem megszoptatod, amikor csak hajlandó; és amikor lankad a figyelme, átteszed másik mellre (akár többször is egy etetés alatt), a következő etetést pedig azzal kezded, amelyikkel befejezted, biztos, hogy növekedni fog a tejtermelődés.

A fejést jómagam utáltam/utálom, pont azért, mert csak cseppek jönnek. Az első egy-két hét után egyik gyereknél sem frusztráltam magam vele. Váltott mellel viszont felneveltem már 2-t (23 és 13 hónapig szopiztak, 6-7 hónapig semmi mást), és most szoptatom a harmadikat (11 hónapos, 10,5 kg, 8 hónapig semmi mást nem kapott, mert nem kért)

A profik (Dr Zoltán Zsófia: Mit egyen a gyerek? 33.o)ezt így ajánlják:

7 óra: jobb mell 15p, bal mell 5p, jobb mell fejése

10 óra: bal mell 15p jobb mell 5p, bal mell fejése

13 óra: jobb mell 15p, bal mell 5p, jobb mell fejése

Én a már fent említett okok miatt a fejést is a babával "csináltattam":-)))), és nem 3, hanem 2 óránként, éjjel is 2-3 napig max 1 etetést hagytam ki (utána már hagytam magunkat aludni), és 1-2 hét alatt teljesen beállt a mennyiség.

2011. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Kérdező,

én inkább azt javaslom neked, hogy ne időre válts mellet (a fenti könyv azért hagy kívánnivalót maga után szakmailag..), hanem akkor, ha a babád elengedte az első melled v. bealudt rajta.

Ez azért fontos, mert ha folyamatosan váltott mellből szoptatsz és mindig túl korán váltasz, fennáll a veszélye, hogy sose ürül ki teljesen a melled, ami pedig kellene a szaporításhoz. Tehát, azon túl, hogy gyakrabban kell ilyenkor szoptatni, arra is oda kell figyelni, hogy lehetőleg az egyik mell mindig kiürüljön az (evős) szopinál.

Maga a szaporítás pedig nem egyikről a másikra megy: ha mindent flottul csinálsz, akkor is általában 3-4 nap, mire érezhetően több lesz a tejed. Addig viszont biztosan borul az eddigi rendszer és esélyes, hogy éjjel is újra többször kell szoptatnod, ill. a babád is nyűgösebb lesz, mert nem eheti tele magát.

A végén a több/elég tejet pedig nem (elsősorban) abból fogod látni, hogy újra nagyon telítődik (telt, kerek, pláne nem hogy feszül, keményedik) a melled, mert ez idővel alapjáraton el szokott maradni. Hanem abból, hogy már újra ritkábban jelentkezik a babád szopizni. /A mell teltsége a tárolt tejmennyiséget jelzi; de később a tej nagyobbik része már nem szopik között termelődik meg, hanem a szopi alatt. Ergó, köztes időben már normális lesz, ha nem telsz meg, hanem laposabb maradsz. Ettől még simán lehet elegendő a tejed!/

2011. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy mellből ha elkezdesz szoptatni, az eleje vizes. Ez akkor jó, ha a baba szomjas.

Viszont a vége is kell, mert az zsíros és tápláló! Ha azt szeretnéd, hogy ne csak a gyomra legyen tele, hanem a súlya is gyarapodjon, akkor addig hagyd a melleden, amíg képes szopni belőle, vagy ki nem köpi, stb...

Aztán - ha ez még kevés neki - jöhet a másik melled is. Ha nem szopja ki teljesen, akkor a maradékot fejd ki, és másnapra még több lesz.

2011. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!