Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell elítélni, lenézni,...

Miért kell elítélni, lenézni, szidni, stb azt, aki nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés

Én nem tudtam, csak 3 hónapig, mert alig volt tejem. Próbáltam teákat is , hogy hátha több lesz, de nem.

A gyerekorvos / védőnő először nem engedte a tápot, mert van ott annyi tej , hogy a gyerek ne haljon éhen! Szegény meg fél éjszakát végigsírta, mert éhes volt.

És itt is, meg a neten mindenhol azt olvasom, hogy milyen szar anya az, aki nem tud / akar szoptatni.


2013. júl. 17. 13:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Ugyan nem konkrétan azt írja, hogy rossz anya a tápszeres anya, de talán Te is érzed Utolsó a mélységes rosszindulatot és felsőbbrendűséget, ami ebből a válaszból sugárzik:

"Nem vettétek észre, hogy van "tápszeres táplálás" rovat is? Ott kiélhetitek az ostoba, irigy rosszindulatotokat! Azért, mert nem tudtatok/akartatok szoptatni, más tudhat és akarhat is. Ne máson verjétek le a saját sikertelenségeteket és tehetetlenségeteket!"

2013. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ja és ilyen stílusú választ még sokat tudnék neked találni, de ha nem haragszol erre most nincs sem kedvem sem időm.
2013. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tessék! A legelső a legdurvább szerintem! "Anyák", meg nem való gyerek??!!!!!


"Csak a lusta, GyES betegségben szenvedő “anyák” nem szoptatnak. Az anyáknak csak mindössze 5%-a, aki valamilyen anatómiai ok folytán nem tud szoptatni.


A többinek gyógyszertár való és nem GYEREK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. A TÁPOT az állatkertben osztogatják, lehet menni sorba állni!"

"Aztán ő is elkezdte sorolni a szoptatás előnyeit – mintha a homlokomra lenne írva, hogy én már nem szoptatok – kiemelve, hogy mindkét lánya 3 éves koráig szopizott,és egyiknek sincs SOHA semmi baja, nem úgy mint az én beteges, nyeszlett kislányomnak."

"Ha neked nem fontos a gyereked védelme ne szoptasd!!! "

"Én anyatejjel és tápszerrel is etetem a babámat és meglehetősen elegem van már abból, hogy ezért alacsonyabb rendűnek tartanak, mert csak az a teljes értékű anya, aki legalább 6 hónapig csak szoptat."

"Minek gyerek az olyan anyának aki ennyire lusta, hogy nem képes mindent megtenni egy csepp tejért"


Stb, stb... Van egy csomó ilyen hozzászólás a szoptatás témában!

2013. júl. 17. 16:43
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
A 11 -esre reagálva, emlékszem erre. Nem szepen fogalmazott a válaszoló, de igaza volt. Szoptatáshoz kért tanácsot az anyuka, és jöttek a tápszerre buzdító válaszok, és az igény szerinti szoptatást lehurrogó válaszok. Értsétek már meg, hogy aki segíteni szeretne a szoptatásban, az nem ellenség. És igen, én is sokszor érzem azt, hogy már csak azért is támadják a szoptatósokat, mert ez a divat. Tehát szegény nem szoptató anyukák ne aggódjatok, a szoptatósokat ugyanilyen tamadások érik. Azért a szövegkörnyezet sem mindegy, ha idéztek.
2013. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Kedves 7-es, hozzám szóltál, és ha a pejoratív véleméynt rám értetted, akkor értlemzd újra. A kérdező azon kérdésére, hogy miért nézik le azokat, kik nem tudnak szoptatni, adtam az első 2-3 sorban választ arra, hogy akik így tesznek, miért is. Ha magadra veszed, te tudod, én nem ismerlek, de akkor ne nézz le másokat. Nekem meg főleg ne szólj ilyet, mert 2 gyereket is szoptattam 7-8 hónapos korig, mint írtam.
2013. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
11-es vagyok. Nincs igaza, mert azonnal azt feltételezi, hogy aki nem szoptatott, az irigy, megkeseredett, rosszindulatú. Na, én 3 hétig tudtam szoptatni, de a fent felsoroltak közül egyik sem lettem. Sőt, sikertelennek sem érzem emiatt magam, mert az nekem nem itt kezdődik (persze van akinek csak ilyen siker jut). Elfogadtam, hogy eddig ment és kész. A szövegkörnyezet ebben az esetben nem fontos, mert a válaszoló csak sértegetni akart másokat.
2013. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Tán azér' mer' te is azzal védekezel alapból, hogy pedig ittam a teát. Lófütykös. Mellre került az a baba amikor csak halovány jeélét is mutatta a szopási ingerének? Volt nálad szoptatási tanácsadó? Eltetted a cumisüveget, játszócumit?... (természetesen nem csak te, hanem úgy általában). Mindig(!) kiderül, hogy nem, ezeket nem tették meg az anyukák, mer' ne lógjon cicin eész nap, ááá, nem lesz cumizavaros a gyerek, a szomszédé e' lett.... aki _tudja_, hogy mindent megtett és valóban fizikai, lelki okai vannak a szoptatás sikertelenségének, az nem mentegetőzik. Meg az sem, aki vállalja, hogy többet ér a nyugalma, alvása, kiskutyafüle mint a szoptatás. Ahol "pedigmégteátisittam" van az első mondatban, ott önigazolás van, semmi más.
2013. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én szoptatok nagyon nehezen küzdöttünk meg érte. Nem részletezem hogy mennyire sírtam mikor a gyerekem is, császárral szültem (lehet leköpni :)-ez is ugye hasonlóan lenézendő )nem akart beindulni. Állandóan cicin volt a gyerek kb 2 hétig ha vérzett, ha fájt, ha álmos voltam stb...Végül 4 hónapos koráig szoptattam,aztán beteg lettem nem tudtam szopiztatni, utána visszajött valamennyire de már tápot is kell adnom neki.Na pukk felnőtt lesz ugyanúgy...


Soha nem néztem le azokat akik nem tudnak szoptani,még azokat se akik nem akarnak.

Én ilyen hozzászólóktól elhatárolódnék.


(ha megnézitek a szülés témakört számtalan olyan hozzászólás van ha császárral szültél nem vagy anya vagy nem is szültél)mindenhol van akit lehet lenézni, ilyenek vagyunk emberek...

2013. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én teljesen le vagyok döbbenve.

Egyáltalán vitatémát csinálni a gyermekek táplálásából? Az embereknek már semmi sem szent?

Ha tápszeres, ha szoptatós, milyen dolog bárkit is lehurrogni azért mert táplálja a gyermekét? (kivétel ha valaki tudna, de önzőségből nem szoptat)

Tele van a világ undorító, évente gyereket potyogtató, őket leszaró, nemtörődöm, gyermekeit agyonverő emberekkel a világ..és tényleg azokat kell bántani, akik etetik a gyermeküket. mert ez így jön ki...


Nekem egy ismerősömnek azt mondta a csecsemős nővér a kórházba, miután mindenféle nyakatekert módon próbálták a gyereket cicire tenni, hogy anyuka, ne is próbálkozzon, mert ez a gyerek ezzel a szájjal, ezt a mellbimbót soha az életben nem fogja bekapni.

Hazamentek a kórházból, másnap szopott a baba.


Ha a gyermekedet legjobb tudásod, ösztönöd, és szereteted szerint neveled, ne érdekeljen mások véleménye!


JÓ anya vagy!

2013. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 xStefix ***** válasza:

Nekem csak akkor vannak negatív érzéseim, és akkor is elsősorban csodálkozás és értetlenség, amikor azt olvasom, hallom, hogy az anyuka elvileg megkapott már mindenfajta segítséget ahhoz, hogy meg tudja tenni a szükséges lépéseket - és mégsem tesz semmit.

Persze ítélkezni ilyenkor se szoktam, mert nem ismerem a pontos körülményeket: nem tudom, mire van otthon lehetőség, anyuka mennyire motivált még a próbálkozáshoz stb. És ezek ugye mind elvághatják a szoptatást, akkor is, ha az anyuka elméletileg teljesen tájékozott. De ha egyébként minden klappolna, akkor nem nagyon tudom megérteni, hogy miért nem akarja valaki. De elfogadni persze így is elfogadom, mert nem vagyunk egyformák, másnak más dolgok fontosak. Csak az én felfogásommal ellentétes az ilyesmi.


Egyébként a helyzet az, hogy nagyon sokszor tényleg vagy az alapinformációk hiányoznak, vagy a megfelelő támogatottság és az önmagunkba vetett hit. De legtöbbször ezekért nem direkte az anyuka a felelős, sőt, a többség szeretne szoptatni, csak valahol mégis "hiba csúszik a rendszerbe".

2013. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!