Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Valaki valami jó...

S. O. S! Valaki valami jó tippet tudna mondani, hogy mit csináljak a mellemmel?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam,eddig minden rendben volt a szoptatással,viszont tegnap este a jobb mellem nagyon bedurrant,teljesen be van keményedve szinte az egész..próbáltam meleg vizes borogatást,zuhanyoztattam meleg vízzel,már masszíroztam is(annyira,hogy az ujjaim már nem éreztem),de alig múlt a keményedés,és emiatt a tejem sem akar rendesen ürülni,nem tud annyit szopizni a kisfiam amennyit szeretne(mind a két mellemből szoptatok,mert egy mellől nem lakik jól).Folyamatosan érzem,hogy fáj és feszül..arra gondoltam,hogy teszek rá meleg sót.Vagy mit csináljak már,hogy újra meginduljon rendesen a tejem és ne legyen kemény??
2013. jún. 7. 09:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
Neked tejlázad van és erre nem igazán a meleg borogatás az ideális nekem is volt és jegelni kellett és fejni még ha csak egy csepp is jön akkor is fejni kell aztán majd beindul de ezt a tejet ne add a babának csak ha már le ment a gyulladás!
2013. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
nekem a kórházban jeget javasoltak és nem meleg vizet de kinek mi jön be a masszírozás is segít!
2013. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A hideg apasztja a tejet, csökkenti a gyulladást, a meleg serkenti a tejcsatornákat, fellazítja az elzáródott területeket. Szerintem a leírtak alapján nálad még nincs mellgyulladás, mert az erős fájdalommal,lázzal, bőrpírral is jár, akkor kell rá hideg vizes borogatás. Nálad most serkenteni kell a tej áramlását, hogy ne záródjanak el a tejcsatornák, ne alakuljon ki belőle mellgyulladás, ezért a meleg tesz jót, meleg vizes zuhany, masszírozás, szoptatás, fejés. A szoptatást kezdd most mindig ebből a melledből, hogy minél többet szívjon ki a baba. Ha rosszabbá válik a helyzet, fordulj orvoshoz, de ő is fogja mondani, hogy a szoptatást semmiképp sem hagyd abba, a gyulladt mellből is lehet szoptatni, sőt kell is, a babának semmi baja nem lesz tőle,nem a tejed van begyulladva. Fájó mellre esetleg állott vizes borogatás, és állítólag a káposztalevél is segít, lehúzza a gyulladást. Ha 2-3 nap alatt nincs javulás, vagy belázasodsz, mindenképp fordulj orvoshoz.
2013. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

álj be a tus alá, engedj rá jó forró vizet masszírozd és fejj kézivel, közbe engedd rá a vizet, fejj be fog indulni.

nehogy begyulladjon és úgy járj mint én...ez nem játék.

2013. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a 4. válaszadó tökéletesen leírta

csak nem vagy szoptatási tanácsadó?

2013. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1 hete uezzel a problémával küzdöttem ... egyszerűen hiába forró víz, masszírozás, fejésnél max. 1 kis spriccelés volt meg csöpögött, kb.10-15 ml.-t tudtam kifejni ... a babám nem fogadta el a mellemet, még jó hogy kettő van, mármint ikreim, szóval ez pénteken volt és nagy duzzogva a másik babám azért szopizgatott belőle, de csak éjszaka fél álomban... nekem ami nagyon bejön még az a káposztalevél. Kisfiam 5 éves, másfél évig szoptattam, vele 1x gyulladt be a mellem, lázam is volt. Ott is a fejés, szoptatás mellett a káposzta jött be. Most a lányokkal is volt már lázas mellgyulladásom, szintén a káposzta segített! Végül hétfőre már rendesen szopiztak belőle, de még jó pár napig fájt.
2013. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a káposztalevelet bevizezed vagy csak simán?
2013. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát én lemosom meleg vízbe, mert hidegen kellemetlen. egyébként szárazon!
2013. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat,pláne a 4es válaszolónak!

Hát akkor tovább próbálkozom a masszírozással meg a fejéssel meg a meleg vizes zuhannyal..remélem minden visszatér a régi kerékvágásba,mert eddig minden jó volt,tudott belőle eleget szopni,de hogy most mi a francért durrant be így egyik óráról a másikra?! :/ Lázam még nincs,remélem nem is lesz..hát ha pár napon belül nem javul,akkor beszélek a védőnővel meg elmegyek orvoshoz,bár azt sem tudom,hogy milyen orvos foglalkozik vele..a házi orvoshoz kell ilyenkor menni?

2013. jún. 7. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!