Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy begyulladt a mellem? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
Nekem borzasztóan, égetően fáj egyfolytában, nem is tudok szoptatni...még annyira sem mint eddig. Csomót nem észlelek. Eddig vegyesen tápláltam a babát, de alig volt tejem, így meg lassan csak tápszeres lesz. Milyen dokit kell felkeresni a mellgondokkal?
2008. jún. 18. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahol szültél ott a csecsemősök segítenek..... Ha be lenne gyulladva, azt érznéd, mert csomos vagy kemény lenne. A csecsemősök ki is maszírozzák! Fordulj hozzájuk bizalommal, mások is ezt teszik! Vagy nézd meg az www.lll.hu oldalt.


Dia

2008. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A VÉDŐNŐDNEK IS SZÓLHATSZ MERT Ő IS ÉRT HOZZÁ ELVILEG
2008. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos épp a csecsemősök miatt jutottam ide, hogy nem bírok szoptatni, nem segítettek mellre tenni a kórházban, és ezért 5 hete irtózatos fájdalmaim vannak. A La Leche ligások szerint meg nem is ember az, akinek tápszeres a gyereke.
2008. jún. 20. 08:51
 4/4 anonim ***** válasza:
A begyulladt mell nagyon fáj. Ha saját súlyánál fogva lóg az is fájdalmat okoz, hát még ha hozzáérsz, vagy ha a baba szopizik. Egyébként a begyulladt résznél, ahol pang benne a tej csomó van és kipirosodik a bőr, ezen kívül láz is jelentkezik. Nekem használt ha Garmastan kenőccsel bekentem, arra tettem egy zsebkendőt és rá hideg vizes borogatást. Ezen kívül ha valaki tud segítsen masszírozni, mert magadnak nem fogod úgysem olyan intenzíven csinálni a fájdalom miatt. Masszírozás után fejés. És persze a babát minél többször rá kell tenni! Tudom hogy ez iszonyítos fájdalommal jár (sajnos, többször is volt benne részem), de ő tudja a legjobban kiszívni, jobban kiüríti mint a fejés. Én a magas láz miatt Augmentint is szedtem de csak a legszükségesebb ideig. Ez az egész nekem kb 3-5 nap alatt vált fájdalommentessé. Az a pár nap igen szörnyű, sírtam minden szopizásnál, de hidd el így lehet helyre hozni, mert különben, ha a gyulladás nem csökken fel is vághatják, az viszont minden bizonnyal még rosszabb. Kitartás!
2008. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!