Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így is szoptathatok? Mik azok...

Így is szoptathatok? Mik azok a "tünetek" amiktől már nem szabad szoptatni?

Figyelt kérdés
előre is bocsi: szóval,hasmenésem van meg enyhe hányingerem...így is szoptathatok vagy vegyem elő a lefejt tejet?nem tudom hogy beteg leszek-e vagy csak a fáradságtól van...előre is köszi a válaszokat!
2011. szept. 21. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vettel be eros gyogyszert, akkor igen.
2011. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem vettem be semmit se.nem kaphatja el tőlem?
2011. szept. 21. 22:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja elkapni tőled, ez biztos, de azért javaslom kérdezd meg a gyermekorvost, én ennél sokkal komolyabb betegséggel feküdtem 2 hónapig (fertőző volt) és semmit nem kapott el, mert ha át is megy baci, a te szervezeted által termelt ellenanyagok is át fognak menni a tejjel, így nem lesz gond! Amúgy egyet jegyezz meg, de majd rájössz te is! A gyermeked tőled semmit nem fog elkapni, de te minden betegséget produkálni fogsz, amit ő is! :)
2011. szept. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek a betegségek általában cseppfertőzéssel terjednek. Tehát nem kizárt, hogy elkaphatja a kicsi, hiszen már a levegőben van, illetve pelenkázáskor, napi gondozás során úgyis hozzá kell, hogy érj. Szoptatás során az anyatejjel a szervezetedben termelt ellenanyagokat IS megkapja, amitől ha el is kapná a betegséget gyorsabban gyógyul, ill. nem jön ki rajta annyira. Ezért egy banális fertőzés, de akár láz miatt is nem szükséges a szoptatást felfüggeszteni. Ritka az olyan betegség (pl. TBC, AIDS) ami miatt nem szoptathatsz. Általában gyógyszereket is lehet szedni, sokra csak óvatosságból van ráírva, hogy szoptatás alatt nem szedhető. Azért itt körültekintőnek kell lenni, de pl. szoptatási tanácsadó utána tud nézni, hogy az a hatóanyag, amit a felírt gyógyszer tartalmaz, milyen hatással lehet a babára.

De ilyen esetben pl. a smecta, noraflore és B6 vitamin pl. teljesen biztonságos.

Jobbulást neked!

2011. szept. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtam szoptathatsz, még lázasan is.
2011. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat:) ma már szerencsére jól érzem magam:)a baba is :)
2011. szept. 22. 11:39
 7/9 alaszka ***** válasza:
Betegen is lehet szoptatni, sőt! A benned lévő betegség ellen az anyatejben immunanyagok termelődnek, ezek védik meg a picit a betegségedtől!
2011. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az egész család vírusos volt, közben a lányom szopott neki semmi baja nem lett. nekem akármi bajom volt mindig szoptattam, most 22 hós
2011. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
akkor nem aggódok köszike:)ha netán a későbbiekbe lenne valami is nyugodtan szopizhat a drága:):):)
2011. szept. 24. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!