Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok és mellette...

Ha szoptatok és mellette tápszert is adok, lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám és szerintem még nincs elég tejem, mivel szopi után folyton sír, így tápszert adok neki pluszba. Lehet ettől valami baja? Sokat hízhat? Mert azt nem szeretném..
2013. máj. 25. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem. nem lesz baja. Ha rendesen adagolod a tápszert (rajta van a dobozon). próbálj minél többet szoptatni, és minél kevesebb tápszert adni. Be fog indulni a tejed. Igyál sok folyadékot, vizet főleg! :)
2013. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem lesz baja, de ha tápszerrel lakik jól, könnyebben elhagyja végleg a szopizást.


Inkább tedd gyakrabban mellre, akár óránként, ne mérd meddig eszik, várd meg amíg magától engedi el. Így több lesz a tejed, nem kell tápszer, mindenki jól jár.

2013. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,nem indult be még rendesen a tejed,de szerintem konzultálj a védônôvel.Minnél többet szopizik a baba,annál több tejed lesz.Különben nem probléma ha tápszerrel pótolsz,de a legjobb lenne csak az anyatej,hiszen védelmet nyujt a babának sok betegséggel szemben.....de ha kevés,akkor nincs mit tenni,mint pótolni.
2013. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szeretnéd hosszan szoptatni? Akkor inkább ne.


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszolónak: inkább éhezzen a gyerek???

Kérdezőnek: nem, semmi baja sem lesz. Pihenj, igyál sokat, próbálkozz a tejserkentő praktikákkal. És szoptass sokat, tényleg csak a legvégén adj kis pótlást, hogy azért mégse éhezzen a baba. Be fog indulni , ne aggódj!

2013. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak a legvégén, épp annyit, hoyg megnyugodjon, de ne egye teli magát. Nem baj, ha egy picit kevesebbet kap, mert az a lényeg, hogy ne a tápszert részesítse előnyben az anyatejjel szemben. Ja és ne ijedj meg az itt ajánlott honlapoktól (szoptaásért és stb.). próbáld ki a technikákat, amit ajánlanak, hátha működik, de ha nem megy így se, ne ess pánikba! Sokkal fontosabb, hogy ne görcsölj rá a szoptatásra. Ha megnyugszol, sokkal jobban megy majd a tej, mintha stresszelsz. Én két és fél hónapig küzdöttem mire beindult rendesen, (ez nem átlagos, az átlagos az egy-két hét), addig meg, fejni meg tápszert adogatni állandóan. Hajnalban volt a legjobb. :P De nekem is beindult, és neked is be fog. Ne add fel, ez a legfontosabb.
2013. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nem lesz baja a tápszertől. :) Az én gyerekem is kapott, és nem lett baja. :)
2013. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!